Tur Kodu NEPBHU
Nepal Bhutan Turu
çocuk
doğa
fotoğraf
kolay
kültür
Trekking @en
yurtdışı
Tur Özeti
 • Katmandu
 • Pokhara şehir turu
 • Paro şehir turu
 • Thimphu şehir turu
 • Chitwan Milli Parkı’nda Fil Safari
 • Jungle Yürüyüşü
 • Tiger Nest Manastırı
 • Kano Safari programları
Program

1. Gün Cuma: İSTANBUL – KATMANDU

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 18:30′da buluşuyoruz ve check in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 20:45′te Katmandu’ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün Cumartesi: KATMANDU

Sabah 06:15′te Katmandu’ya varış ve otele transfer. Odalara yerleşme ve kahvaltı sonrası dinlenmek için biraz zaman veriyoruz. Ardından buluşarak Katmandu şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Durbar Meydanı, etkileyici Patan şehri, Dünyanın en önemli Budist tapınaklarından biri olan Boudhanath Tapınağı ve ölü yakma merasimlerine ev sahipliği yapan Pashupatinath Tapınağı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Thamel sokaklarındaki outdoor malzeme satan mağazalardan alışveriş için serbest zaman. Çok ucuza ayakkabı, mont, pantolon gibi outdoor ürünlerinden satın alabilirsiniz. Konaklama Katmandu’da.

3. Gün Pazar: KATMANDU – PARO – THIMPHU

Sabah kahvaltı sonrası Katmandu Havaalanına transfer ve pasaport gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Katmandu-Paro seferi ile Bhutan’a uçuş. Bhutan’da Paro Havaaalanında bekleyen aracımız ve Bhutanlı yerel rehberimizle  buluştuktan sonra Thimphu’ya hareket ediyoruz. Thimphu Budist Tapınağı, Buddha Heykeli, Eski şehir, El Sanatları Merkezi ve Changangkha Lhakhang Manastırını kapsayan gezi programının ardından otele yerleşme. Konaklama Thimphu’da.

4. Gün Pazartesi: THIMPHU – PARO – TIGER NEST MANASTIRI

Sabah kahvaltı sonrası erken hareketle 2880 m. yükseklikte bir kaya bloğu kenarına kurulmuş olan, Bhutan’ın simgesi Tiger Nest Manastırına yürüyüşe başlayacağımız yere doğru yaklaşık 2 saatlik yolculuk yapıyoruz. Çam kokuları eşliğinde harika manzaralar sunan yürüyüş parkuru patika ve toprak yol şeklinde, Manastır’a yürüyüş süresi yaklaşık 3,5 saat. Dönüş 2 saat kadar sürüyor. Yürüyüş esnasında 3000 metre yüksekliğe kadar çıkıyoruz. Parkur yokuş yukarı olduğundan kondisyon gerektirmektedir. Tiger Nest Manastırında Budist rakipler ve öğrenciler bulunuyor. Yapının şahin yuvası gibi konumu, manzarası ve mimarisi ziyaretçilerini fazlasıyla etkilemekte. (Dileyen misafirlerimiz manastıra yürüyüş parkurunun yarısında bulunan restorana kadar yürüyüp orada Tiger Nest Manastırı manzaralı sandalyelerde oturup çay, kahve içebilirler ve gurubun dönüşünü bekleyebilirler. Bu durumda çıkış ve iniş toplam 3 saat civarı yürüyüş olacaklardır) Tiger Nest Manastırının görülmesinin ardından dönüşe geçiyoruz, parkurun ortasında bulunan restoranda öğle yemeğinin ardından inişe devam ediyoruz ve aracımızla buluşarak Paro’ya gidiyoruz. Paro Dzong  ile 7. yüzyıldan kalma Kyichu Tapınağının görülmesinin ardından otele yerleşme. Konaklama Paro’da.

5. Gün Salı: PARO – KATMANDU – NAGARKOT

Sabah kahvaltı sonrası Paro Havaalanına transfer ve pasaport, gümrük işlemlerinin ardından Paro -Katmandu uçuşu. Katmandu Havaalanında bekleyen aracımızla buluşma ve Katmandu yakınlarında bulunan, Himalayalar manzaralı dağ köyü Nagarkot’a hareket. Nagarkot’ta yeşilin ve manzaranın keyfini çıkarıp, dinleniyoruz. Hava şartları müsait olursa görebileceğimiz Everest’i de kapsayan Himalayalar zirveleri manzarası unutulmaz bir deneyim olacaktır. Konaklama Nagarkot’ta.

6. Gün Çarşamba: NAGARKOT – CHITWAN MİLLİ PARKI

Sabah kahvaltı sonrası Nagarkot’tan ayrılarak Chitwan Milli Parkı ‘na doğru yola çıkıyoruz. Öğle saatlerinde bölgeye ulaşarak konaklayacağımız tesise geçiyoruz. Odalara yerleşme ve öğle yemeğinden sonra milli park aktivitelerini değerlendiriyoruz. Konaklama Chitwan’da.

7. Gün Perşembe: CHITWAN MİLLİ PARKI

Gün boyu Chitwan’dayız. Gün içerisinde kano safari, fil safari, jungle yürüyüşü ve fil banyosu gibi milli park aktivitelerine katılıyoruz. Gece dileyenler yerel dansların sergilendiği kültürel programı izleyebilirler. Konaklama Chitwan’da.

8. Gün Cuma: POKHARA 

Sabah kahvaltı sonrası Chitwan Milli Parkı’ndan Pokhara’ya hareket ediyoruz. Fewa Gölü kıyısında kurulu şirin bir yerleşim olan Pokhara’da, eğer hava şartları uygun olursa Himalayaların zirvelerinin eşsiz manzaraları bizleri bekliyor olacak.Pokhara’daki gezi programımız kapsamında Barahi Tapınağı , Fewa Gölü, Gupteswar Mağarası ve Pokhara Müzesi gezip göreceğimiz yerler arasında Öğleden sonra Barış Tapınağı ya da Sarangkot Dağ İstasyonu ziyaret edilip burada yaklaşık olarak Himalayalar’a olan mesafe ve yükseklik ölçülecek. Konaklama Pokhara’da.

9. Gün Cumartesi: POKHARA – KATMANDU

Sabah kahvaltı sonrası Katmandu’ya hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Katmandu’ya varış ve otele yerleşme. Katmandu’da serbest zaman. Bu etkileyici şehri gönlünüzce gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Yarın erken saatte uçuşumuz var, istirahat etmeyi de tercih edebilirsiniz. Konaklama Katmandu’da.

10. Gün Pazar: KATMANDU – İSTANBUL

Sabah erken otelden ayrılış ve Katmandu Havaalanına transfer. Nepalli ekibimizle vedalaşma ve pasaport işlemlerinin ardından yerel saatle 07:45′te hareket edecek olan Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. 12:40′da İstanbul Atatürk Havaalanı’na varıyoruz ve bir başka BUKLATUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 3299 €
Nakit indirimli : 3299 €
Single Farkı : 300 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 • 2 gece Katmandu – Shangri-La Hotel, Hotel Shanker veya muadili oteller
 • 1 gece Thimphu – Hotel Pedling veya muadili oteller
 • 1 gece Paro – Tashi Namgay Resort, Tenzinling Resort veya muadili oteller
 • 1 gece Nagarkot – Club Himalaya Hotel veya muadili oteller
 • 2 gece Chitwan – Jungle Safari Lodge vb. bungalow lodge veya muadili oteller
 • 1 gece Pokhara – Hotel Peninsula, Hotel Lakefront veya muadili oteller
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu