Tur Kodu S02E05
Ne Halin Varsa Gez 5 – İsviçre Alpleri / Lauterbrunnen Vadisi
İZ'LE NE HALİN VARSA GEZ!
çocuk
doğa
fauna
Flora @en
fotoğraf
hiking
kültür
orta
piknik
Uçak Dahil
yayla yaşantısı
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti
 • 72 şelaleli vadi: Lauterbrunnen
 • UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Jungfrau Dağı Etekleri: Mürren
 • Alplerin en özel köylerinden biri: Gimmelwald
 • UNESCO Dünya Mirası kenti: Bern
 • Bronz Çağı’ndan günümüze Thun ve Thun Gölü
 • Alplerin kalbi: Interlaken
 • Eiger ve Mönch Dağları’nın gölgesindeki Grindelwald
 • En eski Alp köylerinden Wengen
 • İsviçre’nin en gözde bölgesi Berner Oberland
 • Avrupa’nın zirvesi: Jungfrau
 • Manzarasıyla büyüleyen 2265m’deki Bachalpsee Gölü
Program

1.Gün: ISTANBUL – BASEL – BERN – LAUTERBRUNNEN

Sabah 11:00′de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan Pegasus Havayolları’na ait PC625 kodlu uçak ile Basel Havalimanı’na hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:20′da inişimiz gerçekleşiyor ve İsviçre’nin başkenti Bern’e doğru hareket ediyoruz. Tahmini olarak 15:30′ta Bern’e varışımızdan sonra Bern turu yapıyoruz. Turumuz Bern tarihi merkezinde İsviçre Parlamento Binası, İngiliz Bahçeleri, Ayı Parkı, Aare Nehir kenarı, Postane ve Belediye Caddeleri, Saat Kulesi, Anna Seiler Çeşmesi, Hapishane Kulesi, Bern Katedrali gibi tarihi unsurları kapsıyor. Tur bitiminde otelimizin bulunduğu İsviçre Alpleri’nin en güzel kasabalarından biri olan Lauterbrunnen’e doğru yola çıkıyoruz. Otele yerleşmenin ardından akşam yemeği için serbest zaman olarak kullanıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: MÜRREN – GIMMELWALD – LAUTERBRUNNEN

Sabah kahvaltının ardından Lauterbrunnen’den Mürren kasabasına geçiyoruz. Sadece teleferik ile ulaşımın mümkün olduğu Mürren kasabası muhteşem Alpler manzarası ile büyülüyor. Mürren kasabasında briaz vakit geçirdikten sonra Gimmelwald’e doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Yol üzerinde mandıralar, yayla evleri, türlü çiçekler, ve sürekli muazzam Jungfrau, Eiger ve Mönch Dağları sizleri bekliyor olacak. Gimmelwald’e vardıktan sonra kısa bir molanın ardından Lauterbrunnen Vadisi’ne doğru inişe geçiyoruz. Stechelberg üzerinden dünyanın tek buzul şelalesi olan ve dağ içinden onlarca farklı koldan ilerleyen Trümmelbach Şelalesi’ne geçiyoruz. Şelaleyi gördükten sonra “72 Şelaleli Vadi” olarak anılan Lauterbrunnen Vadisi’nin müthiş çeşitliliği ve şelaleri boyunca otelimize devam ediyoruz. Toplam yürüyüş süresi molalar hariç 4-4,5 saat olarak ön görülmektedir ve bir kısmı iniş, bir kısmı düz patikada geçmektedir. Otelimize vardıktan sonra kalan zamanı serbest olarak değerlendiriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: KLEINE SCHEIDEGG – WENGEN – LAUTERBRUNNEN

Sabah kahvaltının ardından Grindelwald üzerinden 2061 metrede Eiger, Mönch ve Jungfrau Dağları’nın gölgesinde bulunan Kleine Scheidegg tepesine tren ile hareket ediyoruz. Buradan başlayacağımız yürüyüş ile Lauberhorn, Wengernalp, Allmend üzerinden ilerleyip en meşhur kasabalardan biri olan Wengen’e varıyoruz. Lauterbrunnen Vadisi’ne ve şelalelere tepeden bakan Wengen’de mola verip manzaranın tadını çıkardıktan sonra Lauterbrunnen’e inişimiz gerçekleşiyor. Toplam yürüyüş süresi molalar hariç 4-4,5 olarak ön görülmektedir ve rotanın çoğunluğu iniştir. Otelimize vardıktan sonra kalan zamanı serbest olarak değerlendiriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: INTERLAKEN – THUN – LAUTERBRUNNEN

Sabah kahvaltının ardından Interlaken kasaba merkezine geçiyoruz. Bu günü hem biraz dinlenmek; hem de Thun şehrinin müthiş atmosferi eşliğinde tarihi bir gezi yapmak için ayırdık. Kısa bir Interlaken turu ardından burada alışveriş için serbest zamanımız oluyor. Daha sonra tekne ile Thun Gölü boyunca konumlanmış kasabalar ve muhteşem manzaralar eşliğinde Thun’a varıyoruz. Thun  alışveriş ve Thun’a tekne ile gidiş. Thun tarihi kent merkezi turumuzun sonunda bir süre serbest zaman verdikten sonra tren ile Lauterbrunnen’e geçmek için istasyona hareket ediyoruz. Toplamda 45 dakikalık bir yolculuğun ardından Lauterbrunnen’e varıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: FIRST – BACHALPSEE – LAUTERBRUNNEN

Sabah kahvaltının ardından Lauterbrunnen’den Grindelwald’e geçiyoruz. Grindelwald’de kısa bir tur gerçekleştirdikten sonra teleferik ile önce Bort’a geçiyoruz. Buradan zipline ile 2168 metre yükseklikteki First istasyonuna ilerliyoruz. Buradan Alplerin en güzel göllerinden biri olan Bachalpsee’ye yürüyüşümüz başlıyor. Yaklaşık 2 saatlik yürüyüşün ardından Bachalpsee Gölü’ne varıyoruz. Göl çevresinde biraz fotoğraf molası verdikten sonra Waldspitz üzerinden 1570 metre yükseklikteki Bort’a yürüyüşümüz devam ediyor. Yaklaşık 1-1,5 saatin ardından Bort’a varıyoruz. Bugünkü yürüyüşümüz “Çiçek Yolu” olarak adlandırılmaktadır. Yürüyüş boyunca en az 60 çeşit çiçek ile karşılaşabilirsiniz. Bort istasyonundan tekrar Grindelwald üzerinden tren ile Lauterbrunnen’e dönüyoruz ve otelimize geçiyoruz. Günün geri kalanını serbest olarak değerlendiriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün: LAUTERBRUNNEN – ZÜRİH

Sabah kahvaltının ardından 10:30′da bizi otelimizden alacak olan aracımız ile Zürih Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 12:00′de havalimanına vardıktan sonra 14:05′te kalkan Pegasus Havayolları’na ait varış PC396 kodlu uçak ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17:55′te Sabiha Gökçen Havalimanı’na varmış oluyoruz ve programımız bu şekilde sonlanıyor.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1545 €
Nakit indirimli : 1545 €
Single Farkı : 400 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

Hotel Silberhorn - Lauterbrunnen - http://www.silberhorn.com/en/

 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu