Tur Kodu MESTYB
Mestia’da Yılbaşı 2017
YILBAŞIN'DA MESTIA'YA
doğa
hiking
kar eğlencesi
orta
yurtdışı
Tur Özeti

Dağların kucağında, derin vadilerin içinden akan nehirler ve başınızı ne yana kaldırsanız uzaktan sizi selamlayan buzullarla çevrili bir şehir düşünün. Şehrin her yerinde kışı geçirmek, haneyi korumak ve ailenin zenginliğini göstermek için yapılmış upuzun taştan kuleler; rengarenk ormanlar ve yaylaların üzerine serpiştirilmiş her biri ayrı hikayeye sahip, kendine has dünya mirası kiliseler düşünün. Bütün bunları süsleyen, daha önce hiç karşılaşmadığınız bir mutfak kültürünü ve sofralarda dilden dile dolaşan onlarca eski hikayeyi ekleyin. Bütün bunların bir arada olduğu tek bir yer var: Svaneti!

Gürcistan’ın kuzey ucuna uzanan Kafkas Dağları’nın kadim halkı Svanlar’ın yurduna gidiyoruz. Sert görünümlü aynı zamanda sıcakkanlı, dağlara yerleşmiş, göçebe olmadan binlerce yıldır bu yüksek dağlarda yaşamayı başarmış, kendi diline, kendi kültürüne, kendi hukukuna, kendi mitolojisine sahip ve yakın zamana kadar Gürcülerle dahi sadece mevsimlik işçi olarak ilişki kurmuş olan Yukarı Svaneti Bölgesi’nin patikalarını adımlayacağız. Programımız yolları, buzulları, dağları tarif etse de burada anlatamayacağımız yüzlerce güzelliğe tanık olacaksınız. Bilinen tarihleri boyunca kimseye boyun eğmemiş bu halka; Svanlara ve Özgür Svaneti’ye yolculuğunuz ilk olabilir ancak sonuncusu olmayacak. Kendimizden biliyoruz, garanti ediyoruz :)

Program

1. Gün: BATUM, BECHO, MAZERI

Bugün Tiflis Novo Alexeyevka Havaalanı’ndan Mestia Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Gürcistan’ın tatil şehri Kobuleti ve Zugdudi üzerinden yapacağımız yolculuğu, Yukarı Svaneti Bölgesi’nin sınır kasabası olan, Ushba Dağı’nın eteklerinde kurulmuş Mazeri’de (1300 m) sonlandırıp, otelimize yerleşeceğiz. Yol üzerinde Enguri nehri ve barajı, karlar altındaki uçsuz bucaksız ormanlar bize eşlik edecek. Arada molalarımız olacak tabii ki:)

Not: 18 yaşın altındaki çocuklar, ebeveynlerden biriyle tura katılıyorsa yurt dışına çıkış için diğer ebeveynden noter tasdikli vekaletname bulundurması gerekmektedir.

ÖNEMLİ: ÇOCUKLARIN KİMLİĞİNDE FOTOĞRAF YOKSA PASAPORTLARI (EĞER VARSA) YANLARINDA BULUNMALI. AKSİ TAKDİRDE GÜRCİSTAN’A GEÇİŞ MÜMKÜN OLMAMAKTADIR. ÇOCUĞUNUZUN PASAPORTU YOKSA BULUNDUĞUNUZ YERDEKİ NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÇOCUĞUNUZUN NÜFUS CÜZDANINA FOTOĞRAF YAPIŞTIRTINIZ.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: BECHO, MESTIA

Otel’den aracımızla ayrılıp dağ manzaraları eşliğinde karlar altındaki Mestia’ya doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra bir ortaçağ kenti görünümünde olan Mestia kasabasında mahalleler ve kuleler arasında dolaşacağız. Tarihi ve kültürüyle bambaşka bir dünyanın içerisinde hissedeceksiniz. Burada yerel mutfaktan güzel örneklerle öğle yemeğimizi alacağız. Akşamüzeri tekrar otelimize dönüp, parti için hazırlanacağız. Dileyenler otelin çeresinde kısa yürüyüşlere çıkabilir.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: ZURULDI DAĞI, TELEFERİK

Yılbaşı partisinden sağ çıkanlar için :) aracımızla teleferik istasyonunun olduğu Hatsvali’ye gideceğiz. Mestia’da kış tuzimine yönelik kayak pistlerinin olduğu bir nokta aynı zamanda. Biz de buradaki teleferikle Zuruldi Dağı’na (2340 m) çıkacağız. Dağdaki tesislerde Kafkaslar’ın mükemmel panoramasının tadını doyasıya çıkarağız. Günün her anı bambaşka bir güzellik sunan bu manzaradan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz. Burada isteğe bağlı olarak kayak kiralayabilir, her seviyeden pistlere sahip bu noktada kayak yapabilirsiniz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: DÖNÜŞ

Otelimizden uçuşlarımızın saatine göre ayrılıp Tiflis’e tekrar yola koyulacağız. Tadı damağınızda kalacak bu kısa tatilden sonra Svaneti’ye mutlaka tekrar gelmek isteyeceksiniz. Yazın bekleriz:)

 
Fiyat
Tur fiyatı : 500 $
Nakit indirimli : 500 $
Single Farkı : 200 $
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir