Tur Kodu TUR04-10
Menekşe Yaylası
KARADENİZLİ'LERİN YAYLASI...
doğa
hiking
orta
Tur Özeti
  • Menekşe Yaylası
  • Köy kahvaltısı
  • Servetiye Köyü
  • Beşkayalar Kanyonu
  • Şahin Tepesi
  • Orta zorlukta orman içi yürüyüş
Program

Sabah İstanbul’dan ayrıldıktan sonra saat 09:30 gibi köy kahvaltımızı alacağımız Karaaslan Tesisleri’ne varıyoruz. Burada köy kahvaltımızı aldıktan sonra parkur başlangıcı olan Aytepe Köyü’ne gidiyoruz.  Son hazırlıkları tamamladıktan ve yiyecekler paylaştırıldıktan sonra toprak yolda yürüyüşe başlıyoruz. (Öğle yemeğini yiyeceğimiz yere araç çıkmadığı için yiyecekler sizlere pay edilerek taşınıyor.)

Yaklaşık yarım saatlik yokuş aşağı yürüyüşün ardından Veysel Dayı’nın çardağına varıyoruz. Burası yürüyüşçülerin uğrak bir mekanı her zaman yanan ateşi ile soğuk havalarda bir sığınak. Her zaman çay kahve var. Burada biraz dinlendikten sonra köprüden derenin karşısına geçip orman içi patikaya giriyoruz.

İlk 45 dakika eğimli patikada yürüyeceğiz. Eğimin sonuna doğru patikadan biraz sapıp Şahin Kayası’na gidiyoruz. Burada biraz soluklanıp Beşkayalar Kanyonu’nun muhteşem manzarasına bir bakış atacağız. Şahin Kayası vadi tabanından yükselen dik blok bir kaya bu nedenle burada atlamalı zıplamalı fotoğraflar çekmemekte fayda var. Fotoğraf molasından sonra 10 dakikalık yürüyüşle yokuş tamamlanıyor. Bundan sonra neredeyse düz patikadan yürüyoruz tekrar toprak yola çıktığımızda yaylaya yaklaşmış oluyoruz. Yaylaya giden patikaya girdikten 15 dakika sonra Papaz Çayırı’na ulaşacağız.  Burası öğle yemeğini yiyeceğimiz ortasından dere akan düz çimenlik bir alan. Öğle yemeği hazırlıkları yapılırken isteyenler 15 dakika mesafedeki yaylaya çıkabilir, isteyenlerde geniş çimenlik alanda dinlenebilir. Yayla 800 metre yükseklikte ve hala kullanılan bir yayladır. Hayvancılık yapılmıyor ama tarım hala devam ediyor. Fotoğraf içinde uygun bir yer. Yaylanın adını aldığı dağ menekşelerinden bolca göreceksiniz.

Öğle yemeğinin ardından dönüş yürüyüşü başlıyor. Rotamız aynı. Geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz. Veysel Dayı’nın çardağında son molamızı verip çaylarımızı içtikten sonra ilk başta indiğimiz yokuşu çıkıp parkuru tamamlıyoruz. Yol ve hava durumuna göre saat 19.00 civarı İstanbul’da olacağız.

Orta seviye diyebileceğimiz parkur iniş ve çıkışlardan oluşuyor. Bu nedenle aslında ideal parkur olarak nitelendirebiliriz. Sürekli çıkmak veya inmek yürüyüşçüleri daha fazla yorar.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 169 TL
Nakit indirimli : 169 TL
Single Farkı : 0 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
07 Nis'18 - 07 Nis'18
(son +7 kişi)
15 Nis'18 - 15 Nis'18
(son +7 kişi)
21 Nis'18 - 21 Nis'18
(son +7 kişi)
29 Nis'18 - 29 Nis'18
(son +7 kişi)
05 May'18 - 05 May'18
(son +7 kişi)
13 May'18 - 13 May'18
(son +7 kişi)
19 May'18 - 19 May'18
(son +7 kişi)
27 May'18 - 27 May'18
(son +7 kişi)
02 Haz'18 - 02 Haz'18
(son +7 kişi)
10 Haz'18 - 10 Haz'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu