Tur Kodu
Masal Turu
MASALLARLA YÜRÜYÜŞ
çocuk
doğa
hiking
kolay
trekking
Tur Özeti
  • Herkesin yapabileceği kolay-orta zorlukta yürüyüş
  • Masal, hikaye anlatımı
  • Beşkayalar Kanyonu
  • Köy kahvaltısı
  • Şömine başında öğle yemeği
  • Servetiye Köyü
Program

Çok uzuuun zaman önce, rüzgarlı ormanların, yüksek tepelerin ortasında, fareler kedileri kovalarken, dinozorlar cirit atarken, yeşillik fazla, gürültü azken birbirine büyüleyici masallar anlatırmış insanlar. Dinozorlar yok olmuş olsa da masallar ve ormanlar hâlâ var. Öyleyse birlikte neden masalsı bir geziye çıkmayalım? Masal Turu’nda rehberlerimiz, masal anlatıcıları Beyza ve Yasemin ile İstanbul’a elveda dedikten sonra güzel müziklerle yola çıkıyorsunuz, önünüzde keyifli ve masal gibi bir yolculuk var. Çünkü keyif ve hikaye incelikli detaylarda gizlidir ve inanın biz detayları çok seviyoruz! Tüm gezi boyunca hikayeler, anektodlar dinleyerek yürüyüş yapacağız, bazı noktalarda durup doğanın anlattığı masallara kulak vereceğiz.

Saat 09:30 gibi köy kahvaltımızı yapacağımız Karaaslan Tesisleri’ne varıyoruz.  Çağıldayan derenin sesi eşliğinde, muhteşem köy kahvaltımızı yaptıktan sonra, esrarengiz bir masal anlatıp parkur başlangıcına gidiyoruz. Sırt çantalarımızı yüklenip yürüyüşe çıktıktan yarım saat sonra vadi tabanında bulunan Veysel Dayı’nın işlettiği çardağa varıyoruz. Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bu çardaktaki moladan sonra isteyenlerle birlikte, derenin karşısındaki patikada kısa bir yürüyüşle manzara tepesine çıkıyoruz. Elimizi uzatsak gökyüzünü tutacağımız yükseklikte, kayalara kafa tutacağınız bu zirveyi unutulmaz kılacak bir hikaye anlatıyoruz. Tabii sadece biz değil isteyenler de hikayesini anlatabilir. Açık hava sahnesi sizin!

Yaklaşık 1 saatlik gidiş geliş sonrası Veysel Dayı’nın çardağına dönüp öğle yemeğimizi hazırlıyoruz. Açık hava şöminesinin başında yediğimiz öğle yemeğinin ardından da esas yürüyüşümüze başlıyoruz.

Araca bineceğimiz nokta olan Servetiye Köyü’ne yaklaşık 2.5 saatlik bir yürüyüşle varıyoruz. Parkur tehlikesiz ve %90′ı yokuş aşağı yürüyüş şeklinde. Kanyon içindeki toprak yolda yürüyoruz. Sol tarafımızda dere, sağ tarafımızda kanyon duvarı var, manzarası fantastik bir parkur. Kayın ağaçlarının yeri saran köklerinden dinlediğimiz masalları anlatarak şelalelere varıyoruz. Birincisi biraz uzakta ancak fotoğrafını çekebileceğiz. Fakat bizim size tavsiyemiz yanınızda bir defter ve kalem de getirmeniz. Çünkü bizim gibi çizemeyenler bile, manzaraya bakıp çizdiğinde, umulmadık detaylarla karşılaşıyor.

İkinci şelale yolumuzun üzerindeki küçük bir şelale. Fakat şelaleye adadığımız masalın anlamı büyük olacak!

Şelaleden sonra yaklaşık yarım saatlik yürüyüşle Servetiye Köyü’ne varıyoruz. İşte burada masal anlatmaya bile gerek yok, çünkü bir masalın içinden geçeceksiniz. Her an karşınıza Heidi ya da Peter çıkacak sanacaksınız. Masallar anlatarak yaptığımız yürüyüşün asıl amacı da buydu zaten, kendi masalımızı yaşamak.

Sonrasında ne mi olacak? İstanbul’a dönmeden önce Karaaslan Tesislerine çay içmek için uğrayacağız, isteyen burada alabalık yiyebilir.

Saat 20.00 civarı İstanbul’da olacağız. Aklımız, kalbimiz kayın ağaçlarında, gürgen yapraklarında, kabak çiçeğinin üzerindeki salyangozda kalacak. Ne zamana kadar? Yol bizi yeniden çağırana, yeni bir masal anlatana kadar…

 
Fiyat
Tur fiyatı : 145 TL
Nakit indirimli : 145 TL
Single Farkı : TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yemekler
Kişisel İhtiyaç
Bukla Notu