Tur Kodu MRURGZ
Mardin – Urfa – Antep
Taşın, medeniyetin ve inancın izinde... Güneydoğu'nun kalbine yolculuk...
çocuk
kolay
kültür
Tur Özeti
  • Bahar aylarında güzel bir Güneydoğu gezisi
  • Dinlerin ve medeniyetlerin doğduğu topraklar
  • Zeugma Mozaik Müzesi
  • Gaziantep Bakırcılar Çarşısı
  • Göbeklitepe Tapınak Alanı, Harran, Balıklı Göl, Sıra gecesi
  • Dara Harabeleri, Deyr-ül Zafaran Manastırı, Midyat, Mardin sokakları
  • Hasankeyf
  • Enfes yemekler
Program

1. Gün: DİYARBAKIR, DARA HARABELERİ, MARDİN ŞEHİR TURU

Diyarbakır Havaalanı geliş terminali önünde rehberinizle buluşuyorsunuz. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara’dan turumuza başlıyoruz. Buradaki gezimizin ardından Mardin’e geçiyoruz ve eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşmak üzere öğle yemeği arası veriyoruz. Yemek sonrası şehir merkezindeki gezimize başlıyoruz. Gezimiz; Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami, Tarihi Mardin Evleri, Abbaralar, Mardin PTT Evi, Kayseriye Bedesteni, Zinciriye Medresesi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları içeriyor. Programın tamamlanmasının ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün:  KILLIT KÖYÜ, MİDYAT, HASANKEYF 

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası programımıza bir Süryani köyü olan Kıllıt Köyü ile başlıyoruz. Köyün büyük bir kısmı metruk durumdadır ancak taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahiptir. Köyün sokakları fotoğraf çekmek için çok uygun. Kıllıt Köyü ziyaretimizin ardından Midyat’a geçiyoruz. Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırı, Devlet Konuk Evi, tarihi Midyat sokakları ve gümüş telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsayan Midyat gezimizin ardından Hasankeyf‘e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik Hasankeyf gezimizde Hasankeyf Kalesi, Kör Zeynel Türbesi, El Rızk Camii ve Küçük Saray gibi mekanları görüp bölgeye veda ediyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: GÖBEKLİTEPE, HARRAN ANTİK KENTİ, ŞANLIURFA ŞEHİR TURU, BALIKLI GÖL

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Kızıltepe ve Viranşehir üzerinden Şanlıurfa‘ya geçiyoruz. Şanlıurfa’da ilk durağımız dünyanın en eski tapınağının bulunduğu Göbeklitepe. Buradaki gezimizin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Harran‘a geçiyoruz. Harran‘da, Harran Antik Kenti, Harran Ulu Camii, Harran Üniversitesi, konik kubbeli tarihi Harran evleri, Harran Kalesi ve şehir surları görülmekte. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Şanlıurfa şehir turumuza başlıyoruz. Şanlıurfa’da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten ve Sipahi Pazarı‘nı içeren gezi programının ardından meşhur Gümrük Han‘a geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz Mırra veya Menengiç kahvesini tadabilirler. Oteldeki akşam yemeğimiz sonrası isteyenlerle sıra gecesine gidiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: HALFETİ, GAZİANTEP, ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ, DÖNÜŞ

Otelimizde alınan kahvaltının ardından ilk olarak Halfeti’ye gidiyoruz. Fırat Nehri üzerinde ekstra tekne turuyla sular altındaki Savaşan Köyü’nü ve Rumkale‘yi göreceğiz. Halfeti gezimizi tamamladıktan sonra Gaziantep‘e geçiyoruz. Gaziantep’te ilk olarak Zeugma‘nın dünyaca ünlü mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi ediniyoruz. Müze gezisinin ardından yapacağımız Gaziantep şehir turuyla kentin önemli yerlerini görme fırsatı yakalıyoruz. Gaziantep Kalesi, Otantik Bakırcılar Çarşısı ve Gaziantep’in tarihi merkezini bunlardan bazıları. Şehir turu sonrası meşhur Tahmis Kahvesi’ne gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda sizlere serbest zaman veriyoruz. Elmacı pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında Gaziantep Havaalanı‘na doğru yola çıkıyoruz ve bir başka BUKLATUR organizasyonunda görüşmek üzere.

Not: Mucbir sebepler nedeniyle gezi programının sıralamasında ve gezilecek yerlerde değişiklik olabilir. Bazı bölgeler programdan çıkarılabilir.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1195 TL
Nakit indirimli : 1195 TL
Single Farkı : 320 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
28 Nis'18 - 01 May'18
Tur Doldu
10 May'18 - 13 May'18
(son +7 kişi)
11 Eki'18 - 14 Eki'18
(son +7 kişi)
08 Kas'18 - 11 Kas'18
(son +7 kişi)
Konaklama

1. Gün: Izala Boutique Hotel, Kaya Ninova Otel veya muadili oteller - Mardin

2. Gün: Izala Boutique Hotel, Kaya Ninova Otel veya muadilleri - Mardin

3. Gün: Nevali Hotel veya muadili - Şanlıurfa

İlgili tur tarihinde belirtilen otellerde yaşanabilecek rezervasyon sıkıntısı halinde acenta aynı kategoride bir başka otelde konaklama sağlar.

 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu