Tur Kodu TUR11-24
Mantar Toplama Turu
doğa
flora
fotoğraf
orta
Tur Özeti

Yıllardır yürüyüş yaparken girmediğimiz tarla, kafamızı sokmadığımız dam kalmadı:) Hep aklımızda olan hatta 2-3 kere de yaptığımız bu Temalı turları artık sürekli yapmaya karar verdik. Mevsimine göre gideceğimiz yerin değişeceği bu turda hem yürüyüş yapacağız hem de topladığımız Mantarları mangalda közleyerek yeme fırsatı bulacağız:)

Program

Acelle, Adapazarı Akyazı üzerinden ulaştığımız bir yayladır. Yayla sakinlerini Karadeniz’den göçen insanlar oluşturmaktadır. 1200 metre yükseklikte bulunmaktadır. Çevresinde de bolca bulunan yaylalarla birlikte bir plato görünümü bulunmaktadır. Yaylanın alt sınırlarında karışık orman üst sınırlarda ise Köknar ormanı bulunmaktadır. Açelya Yaylası orman ile çevrili geniş ve düzlük bir alana kurulmuş olup oldukça yeşil, huzur verici bir ortam sunmaktadır.

Saat 11.00 sularında yaylaya ulaşmış oluyoruz. Geniş çimenlik alanda batı yönüne doğru bir dere yatağını takiben yürüyüşe başlıyoruz. Bir süre sonra Acelle yaylası görünmüş olacak. Acelle yaylası yakınlarından ormanlık alana girerek orman içerisinden yürüyüşümüze devam ediyoruz. Daha sonra Karagöl platosu dediğimiz bir yan vadiye çıkmış olacağız. Burada bir su kaynağı kenarında öğle yemeğimizi yemiş olucağız. Yanıkyayla yakınından geçerek yönümüzü tekrar Sultanpınar yaylasına çeviriyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yürüyüşle araçtan indiğimiz yere dönmüş oluyoruz. Yürüyüşümüzü sonlandırmakla, Açelya yaylası etrafında geniş bir daire çizmiş oluyoruz.
Bölgeye ulaşım süresi: İstanbul’dan 2,5 saat
Yürüyüş süresi: Yaklaşık 4,5 saat
Kat edilen mesafe: Yaklaşık 18 km.

İstanbula doğru harekete geçiyoruz.. Akşam 20.00 civarı istanbul’dayız

 
Fiyat
Tur fiyatı : 155 TL
Nakit indirimli : 155 TL
Single Farkı : 0 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Detay Program
Aktivite
Turun Farkı
Zorluk Derecesi
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yemekler
Kişisel İhtiyaç
Yanında Getir
Bukla Notu