Tur Kodu LOFLAP
Lofoten Adaları ve Lapland
Balıkçılık & Kuzey Işıkları & Fotoğraf
balıkçılık
doğa
fauna
flora
fotoğraf
hiking
kar eğlencesi
Uçak Dahil
yurtdışı
Tur Özeti
  • Norveç’in güzelliğiyle nam salmış Lofoten Adaları
  • Lofoten’de şirin bir kasaba: Svolvaer
  • Yüzyılların geleneği: Lofoten Kış Balıkçılığı
  • Lapland’ın incisi: Abisko Milli Parkı
  • Tayga Ormanları’nda Köpekli Kızak aktivitesi
  • Kuzey Kutup Dairesi yemekleri
  • Ve elbette Aurora Borealis (Kuzey Işıkları)

 

Program

1. Gün: ISTANBUL – OSLO – NARVIK – SVOLVAER

Sabah 05:45’te Atatürk Havalimanı’nda buluşma ve check-in. 08:10’da kalkan Türk Hava Yolları TK1751 uçuşu ile Oslo’ya uçuş. Yerel saat ile 11:20 iniş sonrası 13:25’te kalkan Norwegian Airlines Harstad/Narvik uçuşu için check-in. Yerel saat ile 15:05 Harstad/Narvik Havalimanı’na varış ve Svolvaer’deki otelimize transfer. 18:30 otele check-in sonrası kısa bir oryantasyon turu. Akşam Aurora Borealis tahminlerine göre ışık avı yapılacaktır.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: LOFOTEN KIŞ BALIKÇILIĞI
Sabah kahvaltıdan sonra 10:00’da Svolvaer’den kalkan balıkçı teknesiyle yaklaşık 5 saat süren balıkçılık aktivitesi. Trollfjord boyunca yapılacak balıkçılık aktivitesinde bütün teknik ekipman verilmektedir. Ayrıca Lofoten adalarının muhteşem manzarası eşliğinde öğle yemeği için lezzetli bir balık çorbası ve çay kahvenin keyfini çıkarabilirsiniz. Balıkçılık aktivitesi boyunca Lofoten’in meşhur balığı Cod (Morina ya da Ak Balık diye bilinir) peşine düşüp Lofoten Adaları’nın balıkçılık kültürünü deneyimliyoruz. Öğleden sonra Svolvaer’e geri dönüp günün geri kalanını serbest olarak değerlendiriyoruz. Akşam Aurora Borealis tahminlerine göre ışık avı yapılacaktır.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: KABELVAG – BORG – LEKNES – BALLSTAD – BAMBERG
Bu gün sabah kahvaltının ardından Lofoten Adaları’nın birbirinden güzel balıkçı köyleri boyunca gezimiz yapılacaktır. Kabelvag, Borg’daki Viking Müzesi, Leknes, Ballstad, Ramberg görülecek yerler arasında. Akşam otelimize dönüyoruz ve Aurora Borealis tahminlerine göre ışık avı yapıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: SVOLVAER – ABISKO MILLI PARKI – KIRUNA
Sabah kahvaltının ardından Svolvaer’deki otelimizde ayrılıyoruz ve İsveç’teki Abisko Milli Parkı’nın yolunu tutuyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürüyor ve yol boyunca müthiş manzaralar bizleri bekliyoruz. İsveç’in Lapland Bölgesi’nde yer alan Abisko’daki otelimize yerleştikten sonra Kiruna’daki Sami Halk Kültür Müzesi gezimiz oluyor. Sonrasında az daha ilerleyip ünlü buz otele varıyoruz ve oteli gezdikten sonra sıcak bir şeyler içip Abisko’ya geri dönüyoruz. Tornetrask Gölü kenarında yer alan otelimizde günün geri kalanını serbest olarak değerlendiriyoruz. Akşam Aurora Borealis tahminlerine göre ışık avı yapılacaktır.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: ABISKO – KÖPEKLİ KIZAK AKTİVİTESİ
Sabah kahvaltının ardından günün aktivitesi olan Köpekli Kızak turuna katılıyoruz. Lapland için tarihsel öneme sahip kızakçılık aktivitesi köpeklerin kızak için hazırlanması ile başlıyor. Sonrasında Kuzey Ormanları boyunca unutulmaz bir tur bizi bekliyor. Turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz ve günün geri kalanını serbest olarak değerlendiriyoruz. Akşam Aurora Borealis tahminlerine göre ışık avı yapılacaktır.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün: ABISKO – NARVIK – OSLO – ISTANBUL
Sabah kahvaltının ardından 11:05’te Harstad/Narvik Havalimanı’ndan ayrılan Norwegian Airlines Oslo uçuşumuz için havaalanına transfer oluyoruz. Yerel saat ile 12:50’de Oslo’ya varıyoruz. 17:50’deki Türk Hava Yolları TK1754 İstanbul uçuşumuza kadar olan süre içinde isteyenler ile kısa bir Oslo turu yapıyoruz. 22:45’te İstanbul’a vardıktan sonra bir sonraki turda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 2295 €
Nakit indirimli : 2295 €
Single Farkı : 400 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

Scandic Svolvaer (3 gece) https://www.scandichotels.com/hotels/norway/svolvaer/scandic-svolvaer

Abisko Mountain Lodge (2 gece) http://www.abiskomountainlodge.se/en/

 
Grup Sayısı
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım