Tur Kodu BATI LİKYA
Likya Yolu Yürüyüşü – (Batı Likya)
GÜNEŞİN ÜLKESİ LİKYA!
doğa
extreme
hiking
kayaking
kültür
orta
trekking
yüzme
Tur Özeti
  • Türkiye’nin en iyi yürüyüş parkuru
  • Likya Medeniyeti’nin toprakları
  • İnanılmaz güzellikteki koylar
  • Kelebekler cenneti vadi
  • Kayaköy lahitleri ve kaya mezarları
  • 16 endemik bitki türü ile Kabak Koyu

Diğer Likya Yolu Tur Alternatiflerimiz;

Program

1.Gün : DALAMAN, KAYAKÖY

Öğleden önce Dalaman Havaalanı’nda buluşmanın ardından Kayaköy’e (Karmylasoss) gidiyoruz. Mübadeleye kadar Rum’ların ikamet ettiği ve o zamanki halini muhafaza eden bir açık hava müzesi olan Kayaköy’den yürüyüşümüze başlayan yürüyüşümüz bir doğa harikası olan Ölüdeniz’de sona eriyor. 7 km’lik harika bir ilk gün yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra Faralya’daki otelimize yerleşiyoruz. Ardından Ölüdeniz veya Kıdrak plajlarından birine gidip deniz sefası yapabiliriz. Likya yolunun başlangıç noktası olan rota kolay ve harika bir ısınma yürüyüşüdür.

Yürüyüş Mesafesi: 7 km / Yürüyüş Süresi: 2 saat

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : OVACIK, BABADAĞ, FARALYA

Kahvaltının ardından  kısa bir transferle Ovacık mevkiine geliyoruz. (ilk gün bıraktığımız yerden diyelim). 15 km’lik yürüyüşümüz Antik Roma yolunu takiben muazzam Ölüdeniz ve Babadağ manzarasıyla süslü. Ovacık’tan başlayıp Babadağ’ın eteklerine oradan da Kelebekler Vadisi’nin üstünde yer alan Faralya Köyü’ne iniyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 15 km / Yürüyüş Süresi: 5 saat

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün : KABAK KOYU

Kahvaltının ardından Kabak Koyu’na doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Fethiye’nin en güzel koylarından olan Kabak Koyu’na yapacağımız yürüyüş yine enfes doğa manzaralarıyla süslü. Aynı zamanda köy hayatından izler de göreceğimiz yürüyüşümüz 3 saatte son bulsa da isteyenlerle vadideki şelaleye devam edebiliriz. gidiş dönüş 2 saat daha eklenecek bu rota opsyoneldir. Yürüyüşe katılmak istemeyenler koyun tadını çıkarabilirler.

Yürüyüş mesafesi: 10 km / Yürüyüş Süresi: 3+2 saat

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün : ALINCA KÖYÜ, GEY KÖYÜ

Kahvaltının ardından otelden ayrılıp oldukça dik bir tırmanışla 650 metrede yer alan Alınca Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz.  8 km’lik ilk etap en sevdiğimiz rotalardandır. Biraz sert ama bir o kadar da güzeldir. Alınca’ya varınca kısa bir mola verip kısa da bir araç transferiyle yürüyüşün 2. kısmı olan Gey Köyü’ne doğru yola koyuluyoruz. 6 km’lik bu parkur yine enfes akdeniz manzarası ve turizmden uzak köy hayatıyla müthiş güzelliktedir.

Yürüyüş mesafesi: 14 km / Yürüyüş Süresi: 5 saat

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün : GEY KÖYÜ, GAVURAĞILI, PATARA 

Sabah güzelce kahvaltımızı yaptıktan sonra en zorlu rotamız için yola çıkıyoruz. Gey-Gavurağılı rotası inişli çıkışlı, kah toprak, kah çarşak, kah kayalık şeklindedir. 18km’lik bu rota bize oldukça farklı güzellikler sunmaktadır. Lahitlerin arasından, tarlalardan, keçilerin eşlik edeceği dar patikalardan muazzam güzellikte Akdeniz eşliğinde yürüyüşümüzü tamamlayacağız. 6 saatlik yürüyüşün ardından aracımızla buluşuyoruz ve Patara’daki otelimize geçiyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 18 km / Yürüyüş Süresi: 6 saat

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün : PATARA SU KEMERİ, PATARA ANTİK KENTİ

Sabah güzelce kahvaltımızı yapıp, kısa bir araç transferiyle delik kemere yani Likya yolunun bu programdaki son parkuruna varıyoruz. Bugün 2000 yıllık Patara Su Kemeri’ni takip edip Patara Antik Kenti’ne bir ziyarette bulunuyoruz. Likya birliğinin en önemli kenti olması bu ziyareti zaruri kılıyor. Yürüyüşün ardından otelimize geri dönüyoruz. Ardından plajda gün batımının keyfini çıkarıyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 6 km / Yürüyüş Süresi: 2 saat

—————————————————————————————————————————————————–

7. Gün :  LETOON YA DA XANTHOS ANTİK KENTİ, DÖNÜŞ 

Kahvaltının ardından en yakın uçak saatine göre dönüşe geçiyoruz. Dönüş yolunda Letoon ya da Xanthos Antik Kentleri’ndeni birini ziyaret ediyoruz. Toplamda 2,5 saatlik araç transferinin ardından Dalaman Havaalanı’na varmış oluyoruz ve bir başka BUKLATUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1950 TL
Nakit indirimli : 1950 TL
Single Farkı : 480 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
07 Nis'18 - 13 Nis'18
(son +7 kişi)
21 Nis'18 - 27 Nis'18
(son +7 kişi)
12 May'18 - 18 May'18
(son 7 kişi)
Konaklama

1. Gece : http://www.montenegromotel.com/

2. Gece : http://www.montenegromotel.com/

3. Gece : http://www.montenegromotel.com/

4. Gece : Muhtarın yerin köy evi

5. Gece : http://www.pataraflowerpension.com/

6. Gece : http://www.pataraflowerpension.com/

 

 
Aktivite
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu