Tur Kodu
Çocuklarla Likya Yolu & Tarihi Macera Avı (3 Gece 4 Gün)
GÜNEŞİN ÜLKESİ LİKYA!
çocuk
doğa
hiking
kültür
orta
trekking
yüzme
Tur Özeti

Türkiye’nin işaretlenmiş en uzun yürüyüş parkuru Likya Yolu’nda çocuklarlayız! Kendiliğinden maceralı bu yolun, sizi bir kere çağırması yeterlidir. Tepelerdeki manzaralarını merak eden yetişkinler yürümüş. Antrenman olarak sporcular koşmuş. Böcekbilimciler, kuşbilimciler, biyologlar, arkeologlar araştırmaları için kamp atmış. Peki ya çocuklar? Bazı etapları, tam çocuklar için oysa. Hem yürümesi kolay, hem de şaşırtıcı gözlemlerle dolu. Bazı etaplarda da, yetişkinler yola devam ederken biz, çocuklarla kamp alanımıza biraz erken dönüp yapmak istediğimiz aktivite ve etkinlikler için zaman yaratacağız. Not:Likya Yolu’nu yürümek için 7 yaşında olman yeterli :)

—————————————————————————————————————————————————–

  • Türkiye’nin en iyi yürüyüş parkuru
  • Likya Medeniyeti’nin toprakları
  • İnanılmaz güzellikteki koylar
  • Kelebekler cenneti vadi
  • Kayaköy lahitleri ve kaya mezarları
  • 16 endemik bitki türü ile Kabak Koyu

—————————————————————————————————————————————————–

Diğer Likya Yolu Çocuk Kampı Alternatiflerimiz;

Program

1.Gün : DALAMAN, KAYAKÖY

Öğleden önce Dalaman Havaalanı’nda buluşmanın ardından Kayaköy’e (Karmylasoss) gidiyoruz. Açık hava müzesi olan Kayaköy’den başlayan yürüyüşümüzü bir doğa harikası olan Ölüdeniz’de sona erdiyoruz. Rotamız üzerinde Sınır Tanımayan Çocuklar tarafından hazırlanmış Tarihi Macera Avı ipuçlarını buluyoruz. ilk gün yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra Faralya’daki otelimize yerleşiyoruz. Ardından Ölüdeniz veya Kıdrak plajlarından birine gidip deniz kenarında yetişkinler dinlenirken, çocuklarla topladığımız ipuçlarıyla bir takım çıkarıyoruz. Likya yolunun başlangıç noktası olan rota kolay ve harika bir ısınma yürüyüşüdür.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : OVACIK, BABADAĞ, FARALYA

Kahvaltımız ardından kısa bir transferle Ovacık mevkiine geliyoruz. Likya Yolu yürüyüşü start diyor, altında şuk şuk şuk fotoğraflarımızı çekip yürüyüşümüze başlıyoruz. Ara verdiğimizde ayağımızı Ölüdeniz ve Babadağ manzarasına doğru uzatıyoruz :) Bugün, dürbün Kullanma Günü! Ovacık’tan başlayıp Babadağ’ın eteklerine oradan da Kelebekler Vadisi’nin üstünde yer alan Faralya Köyü’ne inerken kuşları ve görebildiğimiz tüm canlıların hayatını gözlemliyoruz. Yol üzerinde Tarihi Macera Avı ipuçları bizi hazineye ulaştırıyor. Hazinede neler kalmış? Bulduğumuz hazine bizim mi? Kiminle nasıl paylaşmamız gerekiyor? J Yemekten sonra, çocuklarla (isterlerse bazı büyüklerle) konaklama alanına daha erken ulaşıp bulduğumuz hazineyi ne yapacağımızı tartışıyoruz. Labirent ve dolambaçların sırrını merak eden var mı?

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün : KABAK KOYU

Kelebekler sofrası kahvaltımızı aldıktan sonra :) Bugün meşhur Kabak Koyu’na doğru yürüyüşümüze geçiyoruz. Fethiye’nin en güzel koylarından, Kabak Koyu’na yapacağımız yürüyüş, aynı zamanda köy hayatından izler de göreceğimiz bir yol. Çocuklarla yeni bulduğumuz hazineyi inceliyoruz. Sarmal ve labirentler dünyasına yolculuğa çıkıyoruz.   Bitiminde deniz keyfi yapacağız.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün : ALINCA KÖYÜ, GEY KÖYÜ

Kahvaltımız çam ormanlarından gelen kokularla yapıp hooop Alınca Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz.   Yol üzerinde yeryüzü şekillerini okumaya çalışıyoruz. Yeryüzünde yönümüzü hangi kaynaklarla bulabiliriz? Pusula nasıl kullanılır? İsmi garip olan Kerteriz’i almak nedir? Bakkaldan alınır mı? Denizciler kerteriz noktasını nasıl belirler? Yolumuz, Alınca’ya varınca kısa bir mola verip araç transferiyle yürüyüşün 2. kısmı olan Gey Köyü’ne doğru yetişkinlerle yola koyuluyoruz. Bu yol, enfes Akdeniz manzarası ve turizmden uzak köy hayatıyla bizi karşılayacak. Çocuklarla Gey Köyü’ne daha erken varıp biraz yeryüzü keşfi, biraz şekillerinin haritada nasıl gözüktüğüne bakarak deneme haritalar çıkarırız.

Yürüyüşün ardından aracımızla buluşuyoruz ve üstümüzü değiştiriyoruz. Ardından havaalanına doğru yolumuza devam ediyoruz.

Not:* Hava koşullarına, zamana veya grubumuzun dinamiğine göre program akışında ya da program içeriğinde değişiklikler yapabiliriz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1595 TL
Nakit indirimli : 1595 TL
Single Farkı : 240 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
07 Nis'18 - 10 Nis'18
(son +7 kişi)
21 Nis'18 - 24 Nis'18
(son +7 kişi)
12 May'18 - 15 May'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu