Tur Kodu
Çocuklarla Likya Yolu ve Tarihi Macera Avı (3 Gece 4 Gün)
GÜNEŞİN ÜLKESİ LİKYA!
çocuk
doğa
hiking
kültür
orta
trekking
yüzme
Tur Özeti

Baba Dağlar, Tabiat Ana, tanıdık geldi mi? Eveeet, akrabalar çağırıyor. :)  Oyun alanı tepelerde! İşaretlenmiş kayalar, Sandal Ağaçları yanında. Bu topraklarda yayınlanmış ilk uzun, tarihi yürüyüş rotası! Üstelik Likya Yolu’nu yürümek için 7 yaş ve üzerinde olmak yeterli. :) İsterseniz oyunlarımıza anneniz ile katılabiliyorsunuz. :) Bölgenin kendine özgü coğrafyasında, şapka uçuran oyunlar ve Tarihi Macera Avı bizleri bekliyor!

—————————————————————————————————————————————————–

  • Türkiye’nin en iyi yürüyüş parkuru
  • Likya Medeniyeti’nin toprakları
  • İnanılmaz güzellikteki koylar
  • Kelebekler cenneti vadi
  • Kayaköy lahitleri ve kaya mezarları
  • 16 endemik bitki türü ile Kabak Koyu

—————————————————————————————————————————————————–

Diğer Likya Yolu Çocuk Kampı Alternatiflerimiz;

Program

1.Gün : DALAMAN, KAYAKÖY

Öğleden önce Dalaman Havaalanı’nda buluşmanın ardından Kayaköy’e (Karmylasoss) gidiyoruz. Mübadeleye kadar Rum’ların ikamet ettiği ve o zamanki halini muhafaza eden bir açık hava müzesi olan Kayaköy’den yürüyüşümüze başlayan yürüyüşümüz bir doğa harikası olan Ölüdeniz’de sona eriyor. Rotamız üzerinde Sınır Tanımayan Çocuklar tarafından hazırlanmış Tarihi Macera Avı ipuçlarını buluyoruz.  7 km’lik harika bir ilk gün yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra Faralya’daki otelimize yerleşiyoruz. Ardından Ölüdeniz veya Kıdrak plajlarından birine gidip deniz sefası yapabiliriz. Likya yolunun başlangıç noktası olan rota kolay ve harika bir ısınma yürüyüşüdür.

Yürüyüş Mesafesi: 7 km / Yürüyüş Süresi: 2 saat

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : OVACIK, BABADAĞ, FARALYA

Kahvaltının ardından  kısa bir transferle Ovacık mevkiine geliyoruz. (ilk gün bıraktığımız yerden diyelim). 15 km’lik yürüyüşümüz Antik Roma yolunu takiben muazzam Ölüdeniz ve Babadağ manzarasıyla süslü. Ve bugün, Dürbün Kullanma Günü! Ovacık’tan başlayıp Babadağ’ın eteklerine oradan da Kelebekler Vadisi’nin üstünde yer alan Faralya Köyü’ne inerken kuşları gözlemliyoruz. Yol üzerinde Tarihi Macera Avı ipuçları bizi hazineye ulaştırıyor. Hazinede neler kalmış? Bulduğumuz hazine bizim mi? Kiminle nasıl paylaşmamız gerekiyor? J Yemekten sonra, çocuklarla (isterlerse bazı büyüklerle) konaklama alanına daha erken ulaşıp bulduğumuz hazineyi ne yapacağımızı tartışıyoruz. Labirent ve dolambaçların sırrını çözüyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 15 km / Yürüyüş Süresi: 5 saat

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün : KABAK KOYU

Kahvaltının ardından Kabak Koyu’na doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Fethiye’nin en güzel koylarından olan Kabak Koyu’na yapacağımız yürüyüş yine enfes doğa manzaralarıyla süslü. Aynı zamanda köy hayatından izler de göreceğimiz yürüyüşümüz 3 saatte son bulsa da isteyenlerle vadideki şelaleye devam edebiliriz. gidiş dönüş 2 saat daha eklenecek bu rota opsyoneldir. Kalan büyükler koyun tadını çıkarırken çocuklarla yeni bulduğumuz hazineyi inceliyoruz. Sarmal ve labirentler dünyasına yolculuğa çıkıyoruz. Yürüyüşe katılmak istemeyenler koyun tadını çıkarabilirler.

Yürüyüş mesafesi: 10 km / Yürüyüş Süresi: 3+2 saat

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün : ALINCA KÖYÜ, GEY KÖYÜ

Kahvaltının ardından otelden ayrılıp oldukça dik bir tırmanışla 650 metrede yer alan Alınca Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz.  8 km’lik ilk etap en sevdiğimiz rotalardandır. Biraz sert ama bir o kadar da güzeldir. Yol üzerinde yeryüzü şekillerini okumaya çalışıyoruz. Yeryüzünde yönümüzü hangi kaynaklarla bulabiliriz? Pusula nasıl kullanılır? İsmi garip olan Kerteriz’i almak nedir? Bakkaldan alınır mı? Denizciler kerteriz noktasını nasıl belirler? Alınca’ya varınca kısa bir mola verip kısa da bir araç transferiyle yürüyüşün 2. kısmı olan Gey Köyü’ne doğru yola koyuluyoruz. 6 km’lik bu parkur yine enfes akdeniz manzarası ve

turizmden uzak köy hayatıyla müthiş güzelliktedir. Yürüyüşün ardından sizleri uğurluyor ve bir başka BUKLATUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 14 km / Yürüyüş Süresi: 5 saat

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1525 TL
Nakit indirimli : 1495 TL
Single Farkı : 240 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
05 Kas'17 - 08 Kas'17
(son +7 kişi)
08 Nis'18 - 11 Nis'18
(son +7 kişi)
28 Nis'18 - 01 May'18
(son +7 kişi)
20 May'18 - 23 May'18
(son +7 kişi)
07 Eki'18 - 10 Eki'18
(son +7 kişi)
28 Eki'18 - 31 Eki'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu