Tur Kodu TUR09-34
Uçaklı Küba’da Havana Trinidad (THY ile)
doğa
fotoğraf
gurme
kolay
kültür
laylaylom
scuba
Uçak Dahil
yürüyüş
yüzme
Tur Özeti

Küba’da geçireceğiniz 9 gün boyunca herkesin göremeyeceği, sade günlük yaşamı ve eşsiz kültürüyle unutulmayacak bir deneyim sizleri bekliyor. Tarih kokan Havana sokaklarını ülkeyle özdeşleşmiş klasik arabalarla gezip, Arnavut kaldırımı yollarını arşınlarken her evden gelen Küba ritimlerine kayıtsız kalmak neredeyse imkansız olacak. İronik bir şekilde, hem Küba kültürü ve hem de lüksün simgesi haline gelen puroların üretildiği geleneksel tarlaları gezeceğiz. Adanın batısında kalan tepelerden manzara sizleri adeta büyüleyecek. Tur boyunca tarihe damga vurmuş bu adanın Karayip kumsallarından, bu eşsiz kültürüne ve sakin halkının yaşantılarına kadar anılarımıza kazıyacağız

Program

1. Gün – 10 Aralık 2017: İSTANBUL, HAVANA, VARADERO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 23:30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 183 sefer sayılı uçuşu ile 02:10’da Havana’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 08:00’da Havana’ya varışımıza istinaden havaalanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Varadero’ya transfer oluyoruz. Yaklaşık 2.5 saatlik yolculuğumuz sonunda Küba’nın en iyi sahili Varadero’ya varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz her şey dahil konaklama yapacağımız otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün - 11 Aralık 2017: VARADERO

Kahvaltının ardından tüm gün boyunca deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Gecelememiz Varadero’daki otelimizde

 —————————————————————————————————————————————————–

3. Gün – 12 Aralık 2017: VARADERO, SANTA CLARA, TRINIDAD

Sabah kahvaltımızın ardından Trinidad’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara’yı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından Trinidad’daki otelimize olan yolculuğumuza devam ediyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde Trinidad’daki otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün - 13 Aralık 2017: TRINIDAD, CIENFUEGOS, HAVANA

Sabah otelimizden ayrılıyor  ve Havana’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz.  Öncelikle 260 yaşında, 44 metre uzunluğunda ve köle döneminde haberleşme aracı ve ibadete çağrı olarak kullanılan Manaca-Iznaga kulesini ziyaret edeceğiz. Şeker kamışı tarlalarının sahiplerine ait Senyorial Evi, antika “Trapiche” ve köle barakalarının harabelerini görebileceğiz. Trinidad’ın kolonyal bölgelerini gezecek, UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Kübalıların gurur duyduğu kenti yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Trinidad’ın taş sokaklarında yürürken geçmişe yolculuk yapmış gibi olacaksınız. Kocaman pencereleri olan yüksek tavanlı evleri göreceğiniz turda, evlerdeki sallanan koltukları, değerli ahşap mobilyaları ve misafirperver halkı göreceksiniz. Tur sırasında Palacio Cantero (Kantero Sarayı), Şehir Müzesi ve katedrali ziyaret edeceğiz. Canlı müzik eşliğinde Trinidad’a ait canchancharadan tadacak, sonra da alışveriş için Alfarero evine gidecek sevdikleriniz için hediyelik eşya alabileceksiniz. Cienfuegos gezisi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, JoseMarti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarı’nı göreceğiz. Öğle yemeğimizi Cienfuegos’ta yerel bir restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından yaklaşık 4 saat mesafedeki Havana’ya transfer oluyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Konaklama otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün – 14 Aralık 2017:  HAVANA

Kahvaltının ardından eski Amerikan arabaları ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramarve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş turundan sonra Küba’nın simgelerinden olan “CocoTaxi”leri kullanarak otelimize döneceğiz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Tropicana Show: 115 EUR / Kişi Başı (Extra)

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün - 15 Aralık 2017PINAR DEL RIO, VINALES VADİSİ

Kahvaltının ardından Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turu için otelden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’ya geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Havana’daki otelimizde

—————————————————————————————————————————————————–  

7. Gün - 16 Aralık 2017: HAVANA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün boyunca Havana’nın neşeli ve renkli sokaklarında gezinebilir, Havana’yı keyfinizce tanıyabilirsiniz. Akşam yemeğimiz ve gecelememiz Havana’daki otelimizde.

Ekstra: Cafe Taberna Show (Bueno Vista Müzik Grubu Eşliğinde: 50 € (Kişi başı)

—————————————————————————————————————————————————–  

8. & 9. Gün - 17&18 Aralık 2017: HAVANA, ISTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında uçuş saatimize istinaden havaalanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 183 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:00’da İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 18 Aralık günü sabah 10:15’de İstanbul’a varışımız ile turumuzun sonu. Bir başka BUKLATUR gezisinde buluşmak üzere.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 2750 €
Nakit indirimli : 2750 €
Single Farkı : 600 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

Varadero 5* Melia Varadero Hotel vb. -  Herşey dahil konaklama

https://www.melia.com/en/hotels/cuba/varadero/melia-varadero/index.html

—————————————————————————————————————————————————–

Trinidad 4* Trinidad Del Mar Hotel vb. – Herşey dahil konaklama

https://www.galahotels.com/en/Hotel/cuba_60/trinidad_3932/brisas_trinidad_del_mar_hotel_13494

—————————————————————————————————————————————————–

Havana -  5* Melia Cohiba Hotel vb. – Yarım Pansiyon konaklama
https://www.melia.com/en/hotels/cuba/havana/melia-cohiba/index.html

 
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Bukla Notu