Tur Kodu TUR09-34
Küba’da Havana Trinidad
doğa
fotoğraf
gurme
kolay
kültür
laylaylom
scuba
yürüyüş
yüzme
Tur Özeti

Küba’da geçireceğiniz 9 gün boyunca herkesin göremeyeceği, sade günlük yaşamı ve eşsiz kültürüyle unutulmayacak bir deneyim sizleri bekliyor. Tarih kokan Havana sokaklarını ülkeyle özdeşleşmiş klasik arabalarla gezip, Arnavut kaldırımı yollarını arşınlarken her evden gelen Küba ritimlerine kayıtsız kalmak neredeyse imkansız olacak. İronik bir şekilde, hem Küba kültürü ve hem de lüksün simgesi haline gelen puroların üretildiği geleneksel tarlaları gezeceğiz. Adanın batısında kalan tepelerden manzara sizleri adeta büyüleyecek. Tur boyunca tarihe damga vurmuş bu adanın Karayip kumsallarından, bu eşsiz kültürüne ve sakin halkının yaşantılarına kadar anılarımıza kazıyacağız

Program

1. Gün – 27 Nisan 2017: İSTANBUL, AMSTERDAM, HAVANA

Saat 03.00’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 06:00’da KLM Havayolları’na ait KL1610 sefer sayılı uçak ile Amsterdam’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 08:30’da Amsterdam’a varıyoruz. Uçak değiştirip saat 10:15’te KL723 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14:30’da Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Havana’daki otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün - 28 Nisan 2017: HAVANA, TRINIDAD, CAYO SANTA MARIA

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Varışta panoramik Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad şehri gezisi esnasında; Romantik Müzesi ve aynı adla anılan; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktansonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası özel otobüsümüz ile Cayo Santa Maria’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 —————————————————————————————————————————————————–

3. Gün – 29 Nisan 2017: CAYO SANTA MARIA

Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde. Konaklama.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün - 30 Nisan 2017: CAYO SANTA MARIA, SANTA CLARA, CIENFUEGOS, HAVANA

Kahvaltının ardından Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara şehrini görmek için yola çıkıyoruz. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve  Cienfuegos şehrine hareket ediyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarı’nı göreceğiz. Tur sonrası Havana’ya hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman. Konaklama.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün – 01 Mayıs 2017:  HAVANA

1 Mayıs Bayramı’nın büyük bir coşkuyla milyonlarca işçi tarafından kutlandığı Devrim Meydanı’na hareket ediyoruz. Kahvaltımızı lunch box olarak alıyoruz. Burada kutlamalara dâhil olup, insan denizinde bir damla oluyor, Küba halkının en büyük bayramını biz de yerinde yaşıyoruz. Kutlamalardan sonra serbest zaman. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün - 02 Mayıs 2017: HAVANA

Kahvaltının ardından şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra Havana Club Rom Müzesi’ni gezecek ve şeker kamışının roma dönüştüğü uzun macerayı izleyeceğiz. Tur sonrası Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş turundan sonra otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

Ekstra Tropicana Show: 130 € (Kişi başı)

—————————————————————————————————————————————————–  

7. Gün - 03 Mayıs  2017: PINAR DEL RIO, VINALES VADİSİ

Kahvaltının ardından Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’ya geri dönüyoruz. Konaklama Havana’daki otelimizde.

Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki Cafe Taberna’daki akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama Havana’daki otelimizde.

Ekstra: Cafe Taberna Show (Bueno Vista Müzik Grubu Eşliğinde: 50 € (Kişi başı)

—————————————————————————————————————————————————–  

8. Gün - 04 Mayıs 2017: HAVANA, AMSTERDAM

Kahvaltının ardından havaalanı transferine kadar şehri gezmek için serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer. KLM havayolarının KL724 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:35’de Amsterdam’a uçuş. Geceleme uçakta.

—————————————————————————————————————————————————–  

9. Gün - 05 Mayıs 2017: AMSTERDAM, ISTANBUL

Yerel saat ile 08.05’te Amsrerdam’a varış. KL1613 sefer sayılı uçuş ile saat 11.35 de İstanbul’a hareket ve saat 15.55 İstanbul’a varış.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 2750 €
Nakit indirimli : 2750 €
Single Farkı : 600 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

Havana- Four Points by Sheraton 5* veya muadili
http://www.starwoodhotels.com/preferredguest/property/photos/index.html?propertyID=4531

 —————————————————————————————————————————————————–  

Cayo Santa Maria – Melia Cayo Santa Maria  5* veya muadili

http://www.melia.com/en/hotels/cuba/cayo-santa-maria/melia-cayo-santa-maria/index.html

 
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Bukla Notu