Tur Kodu TUR02-65
Kirazlıdere Yılbaşı 2017
KÜÇÜK KARADENİZ'E YILBAŞINDA ZİYARET...
atv safari
çocuk
doğa
kar eğlencesi
kolay
laylaylom
trekking
Tur Özeti

Yılbaşı eğlencesi için farklı bir seçenek. Yılbaşı akşamı gala yemeği,  Gece müzik ve havai fişek gösterisi, isteyene ATV Safari ve Paintball aktiviteleri, 2 gün boyunca doyumsuz eğlence, doğada dinlence ve leziz yemekler yemece:)

Program

1.Gün 31 Aralık 2016 : MENEKŞE YAYLASI

İstanbul‘dan ayrıldıktan 1,5 saat sonra, İzmit Yuvacık’ta köy kahvaltımızı alacağımız, dere kenarındaki Karaaslan Alabalık Çiftliği’nde ilk molamızı veriyoruz. 40 dakikalık kahvaltının ardından tekrar araçlarımıza binip parkurun başlangıç noktasına olan Aytepe Köyü’ne gidiyoruz.  Son hazırlıkları tamamladıktan ve yiyecekler paylaştırıldıktan sonra toprak yolda yürüyüşe başlıyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yokuş aşağı yürüyüşün ardından Veysel Dayı’nın çardağına varıyoruz. Burası yürüyüşçülerin uğrak bir mekanı her zaman yanan ateşi ile soğuk havalarda bir sığınak.Her zaman çay kahve var. Burada biraz dinlendikten sonra, köprüden derenin karşısına geçip orman içi patikaya giriyoruz.

İlk 45 dakika eğimli patikada yürüyeceğiz. Eğimin sonuna doğru patikadan biraz sapıp Şahin Kayası’na gidiyoruz. Burada biraz soluklanıp Beşkayalar Kanyonu’nun muhteşem manzarasına bir bakış atacağız. Şahin Kayası vadi tabanından yükselen dik blok bir kaya bu nedenle burada atlamalı zıplamalı fotoğraflar çekmemekte fayda var. Fotoğraf molasından sonra 10 dakikalık yürüyüşle yokuş tamamlanıyor. Bundan sonra neredeyse düz patikadan yürüyoruz tekrar toprak yola çıktığımızda yaylaya yaklaşmış oluyoruz. Yaylaya giden patikaya girdikten 15 dakika sonra Papaz Çayırı’na ulaşacağız.  Burası öğle yemeğini yiyeceğimiz ortasından dere akan düz çimenlik bir alan. Öğle yemeği hazırlıkları yapılırken isteyenler 15 dakika mesafedeki yaylaya çıkabilir, isteyenlerde geniş çimenlik alanda dinlenebilir. Yayla 800 metre yükseklikte ve hala kullanılan bir yayladır. Hayvancılık yapılmıyor ama tarım hala devam ediyor. Fotoğraf içinde uygun bir yer. yaylanın adını aldığı dağ menekşelerini bolca göreceksiniz.

Öğle yemeğinin ardından dönüş yürüyüşü başlıyor. Rotamız aynı, geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz. Veysel Dayı’nın çardağında son molamızı verip çaylarımızı içtikten sonra ilk başta indiğimiz yokuşu çıkıp parkuru tamamlıyoruz ve Aytepe’deki bungalowlarımıza yerleşiyoruz.

Yılbaşına özel akşam menüsü verilecektir.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün 01 Ocak 2017 : KAYAÜSTÜ YAYLASI, DÖNÜŞ

Sabah köy kahvaltımızı aldıktan sonra aracımızla 25 dakikalık bir yolculuk yaparak parkur başlangıcı olan Kayaüstü Yaylası girişine gidiyoruz. Yürüyüşümüz, kimi  zaman yokuş çıkarak kimi zaman inerek gerçekleşiyor ve yaklaşık 8 km sürüyor. Yaklaşık 45 dakikalık ilk etabın sonunda Kayaüstü Yaylası’na varıyoruz. Burada kısa bir mola verdikten sonra yayladan patikada gerçekleşecek yaklaşık 10 dakikalık yürüyüşle 900m yükseklikteki manzara tepesine varıyoruz. Buradaki fotoğraf molasının ardından yaylaya geri dönüyoruz ve Tepecik Köyü’ne doğru yapacağımız yürüyüşe başlıyoruz. 2 saat sonra köye varmış oluyoruz. Ardından aracımızla Karaaslan Tesisleri’ne dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası isteyenlerle şelaleye doğru kısa bir yürüyüşümüz var. Yürüyüşün ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Trafiğin durumuna göre 19-20:00 gibi İstanbul’dayız.

—————————————————————————————————————————————————–

Bugün yürüyüş yapmak istemeyenler;

Sabah kahvaltısından sonra paintball ve ATV aktivitelerini gerçekleştiriyoruz. Paintball ve ATV’ye katılmak istemeyenlere kısa bir çevre yürüyüşü yaptırılacaktır.

İlk olarak ekiplere ayrılıp paintball’a başlıyoruz. ATV ve Paintball sahası da konakladığımız tesis içerisindedir.

Öğle yemeği yine konakladığımız tesiste olacaktır. Ardından bir önceki gün görmüş olduğumuz Aytepe parkurundaki şelaleye kadar ATVlerle ile keyifli bir yolculuk yapılacaktır.

ATV yaklaşık olarak  1 saat sürmektedir.  ATV safariden sonra tesise dönüp akşam eğlencesi için dinlenme vaktiniz olacaktır.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 650 TL
Nakit indirimli : 650 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

Aytepe Karaaslan Bungalow Tesisleri

Bungalowlar 1, 2 ve 3 odalı. Evlerde duş ve tuvalet mevcut. İsteyen gruplara bu evler de ayarlanabilir.

Pek çoğunuz Aytepe, Serindere veya Menekşe Yaylası’na gitmiştir. Turlar genelde Karaaslan Alabalık Restaurant’ta mola verir. Burası aynı işletmecinin ve ilgisi alakası mükemmel.

 
Aktivite
Turun Farkı
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Kişisel İhtiyaç
Yanında Getir
Bukla Notu