Tur Kodu KLMJRO
Kilimanjaro Tanzanya
Hakuna Matata
dağ tırmanışı
Extreme @en
Fauna @en
Flora @en
Photograph
Wild
yurtdışı
zor
Tur Özeti

Afrika Kıtası’nın en yüksek dağı. Kutle halinde tek başına duran en büyük dağ. Efsanelere konu olmuş Kilimanjaro dağı yoğun istek üzerine tekrar beğeninize sunulmuştur.

Turumuzda zirve yapabilme oranı en yüksek rota olan Machame rotası tercih edilmiştir. Bu rota gerek yürüyüş rahatlığı gerek ise lojistik olarak dağ çıkışlarında en çok başarı sağlanan rotadır. 8 günlük muhteşem expedisyon hayatınızın en önemli deneyimi olacak. Afrika’nın ortasında tepesinde devasa buzulları ile bu dağ her anında sizi kendine hayran bırakacak.

Program

1. Gün: TANZANYA – MOSHI

Klimanjaro Havaalanı (JRO) na varış ve açık havalarda, dünyanın en yüksek, yalnız duran dağını, Kilimonjaro’yu, 5895 metrelik heybetiyle görebileceğimiz, Moshi’ye transfer . Moshiye gelişinizi kendiniz organize edecekseniz, varış zamanınızı bildirin, lütfen. Otele yerleştikten ve biraz dinlendikten sonra, rehberimiz tur ile ilgili bilgileri vermek üzere bizi ziyaret edecek.

Akşam Konaklama Moshi’de.

2. Gün: KILIMANJARO ULUSAL PARKI – MACHAME KAMPI (3000m.) 

Kahvaltının ardından, 45 dakikalık bir yolculukla, 1840m. yüksekliğe çıkıyoruz ve Kilimanjaro Ulusal Parkının Machame Kapısına varıyoruz. Kısa sürede, sanki 1 saat önce otelden gelmemişiz gibi, muhteşem bir dağ-yağmur ormanının derinliklerinde buluyoruz kendimizi. 300nm. yüksekliğe, Machame kampına çıkarken, büyük ihtimalle baş parmaksız Colobus maymunlarını, ağaçların tepelerinden bizleri seyrederken görüntüleyebileceğiz. Grubun performansına göre, 5-7 saat sonra hedefimize ulaşmış, kampımızda yemeğimizi yiyiyor olacağız.

Yemek: 3 öğün Konaklama: Machame Kampı

3 Gün: SHIRA KAMPI (3840m.)

Erken bir kahvaltının ardından, Machame kampıyla beraber orman örtüsünü de terkediyoruz. Artık bir dağın üzerinde olduğumuzu anladığımız, fundalık bitki örtüsü bize eşlik edecek. Dikleşen patikamız, kısa süre sonra bizleri Shira Platosundaki 3840m.lik kampımıza ve sıradışı bir günbatımı dağ manzarasına ulaştırıyor.

Yemek: 3 öğün Konaklama: Shira Kampı

4. Gün: BARRANCO KAMPI (3950m.) 

Shira platosundan yaklaşık 700m. kadar tırmanacağız, ama kampımızı bir öncekinden sadece 100m. yükseğe kuracağız. Bu çıkış iniş, bünyemizi yükseğe uyum için hazırlayacak, yani aklimatize olacağız. 6 -7 saat sonrasında Kilimanjaro dağı üstündeki belkide en güzel kamp yerinde olacağız.

Yemek: 3 öğün Konaklama: Barranco Kampı

5. Gün: BARAFU KAMPI (4700m.)

Bugünün etabı biraz daha zorlu; gerekli yerlerde emniyet ipi ile bağlanacağımız, yine patika olsa da ellerimizle kayalara tutunacağımız “Barranco Duvarı”nı aşacağız. Sırt üzerinde iniş çıkışlar sırasında, Kibo buzulunu görüntüleme imkanımız olacak. Karanga vadisinde öğleyemeğimizi yedikten 2-3 saat sonra 4700m.deki Barafu Kampına ulaşacağız ve zirve günü için dinleneceğiz.

Yemek: 3 öğün Konaklama: Barranco Kampı

6. Gün: UHURU ZİRVESİ (5895m.) – MWEKA KAMPI (3100m.)

Büyük gün… hedef zirve! Gece 11 gibi kalkıp, gece yarısı yola çıkacağız. 5-7 saatlik sıkı bir tempoyla Kibo merdivenlerini tırmanıp Stella Point’e ulaşıyoruz. Krater sırtını takip ederek, güneş yavaş yavaş toprağı ısıtırken, 1-2 saatlik yürüyüş ile Afrikanın Çatısına ulaşıyoruz. Uhuru Zirvesi, 5895 metrelik Kilimanjaro dağının en yüksek noktası; neredeyse tamamı dev düzlüklerden oluşan kıtanın orasındaki bu tarih öncesi volkanın tepesinden tüm dünya görünecek sanki…! Tarifi mümkün olmayan bu hislerimizi, sevdiklerimizle paylaşabilmeyi kolaylaştıracak, yada onları kıskandıracak, onlarca fotoğraf ve video çekiyor ve inişe geçiyoruz. Neredeyse aynı rotayı izleyerek Barafu kampındaki hak edilmiş yemek ve 1-2 molaya ulaşıyoruz. Ardından Mweka kampına (3100m.) doğru yola çıkıyoruz; irtifadaki bu azalma, geceyi çok daha rahat geçirmemizi sağlayacak.

Yemek: 3 öğün Konaklama: Mweka Kampı

7. Gün: KİLİMANJARO ULUSAL PARKI – MWEKA KAPISI (1800m.) – MOSHI

Maceramızın bu son yürüyüş günü, kahvaltı sonrasında, rehberlerimizin yapacağı geleneksel veda seremonisi ile kutlanacak. 2 saatlik hafif bir yürüyüş ile Mweka kapısına ve bizi Moshi’ye götürecek aracımıza varacağız.

Yemek: 2 öğün Konaklama Moshi’de

8. Gün: MOSHI – DÖNÜŞ 

Yazıktır ki, bugün kahvaltı sonrası, turumuz bitiyor. İstanbul’a dönüş zamanı Kilimanjaro Havaalanı’na (JRO)  Transfer .
PS: İsteyenler extra olarak safari ya da Zanzibar Adası turu satın alabilir. Lütfen iletişime geçiniz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1849 €
Nakit indirimli : 1849 €
Single Farkı : 219 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
  • 2 gece  Moshi’de turist sınıfı otel konaklamalıdır.
  • 5 gece ise kampta çadır konaklamalıdır. Çadır kampları oldukça konforlu ve her türlü ihtiyacınız düşüneülerek hazırlanmıştır. Kamp alanlarında tuvalet ve duş hizmeti vardır.
 
Turun Farkı
Yöre Bilgileri
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Kişisel İhtiyaç
Yanında Getir
Bukla Notu