Tur Kodu TUR04-27
Kılıçkaya Zirvesi
1450 METRELİK ZİRVEDEN BAKIŞ...
doğa
fotoğraf
hiking
orta
Tur Özeti

Mevsime göre yürüyüş parkuru değişiyor. Kış aylarında Doğancıl Köyü’nün üzerindeki ve 1250 metre yükseklikteki Soğucak Yaylası‘na yapılan yürüyüş farklı bir güzergahtan dönülerek bitiriliyor.

Kar kalktıktan sonra yine Doğancıl Köyü‘nden başlayan yürüyüş Soğucak Yaylası üzerinden Kılıçkaya Zirvesi‘ne çıkış ve dönüş şeklinde.

Kış ayları dışında parkur Kılıçkaya Zirvesi ile süsleniyor. 1450 metre yükseklikteki zirveye çıkmak çok zor değil. Manzaranız Uludağ ve Kapıorman Dağları daha ne olsun.

Program

İstanbul‘dan çıktıktan sonra saat 11.00 civarında Doğancıl Köyü‘ne varıyoruz. Doğancıl Köyü 1000 metre yükseklikte. Burada Eski Camii‘nin arkasından başlayan patikayı takip ederek Soğucak Yaylası‘na çıkılıyor. Sol tarafımızda yükselen Kılıçkaya tüm ihtişamı ile bize eşlik ediyor. Burada yenen öğle yemeğinden sonra orman içi parkura giriliyor ve köye dönülüyor. Toplam yürüyüş 4 saat civarında sürüyor. Karda uzun yürüyüşler yapmak isteyenler için ideal bir parkur. Görsel olarak da hayli tatmin edici.

Kış ayları dışında:
Kayadibi Köyü‘nden başlayan yürüyüş orman iç patikaya girilerek devam ediyor. Kılıçkaya‘nın dibine gelindiğinde parkur biraz dikleşiyor ama çok da uzun sürmüyor. Ormandan çıktığınız zaman anlayın ki zirveye yaklaşıyoruz ve 1.5 saatlik yürüyüşten sonra zirvenin hemen altındaki yemek yiyeceğimiz yere ulaşıyoruz. Yemek hazırlıkları yapılırken isteyenler zirveye çıkıp arka taraftaki manzaraya bakabilir veya fotoğraf çekebilir çünkü malzeme bol. Öğle yemeğinden sonra hedefimiz Doğancıl Köyü. Grubun yapısına ve havanın karardığı saate göre orman içi yürüyüş yapılarak Doğancıl Köyü‘ne varıyoruz. Köy kahvesinde çaylarımızı içtikten sonra İstanbul‘a dönüş başlıyor.

Araca bindikten sonra Taraklı‘da yöresel alışveriş ve çay molası veriyoruz. Ardından İstanbul‘a hareket. Saat 20.00 civarında İstanbul’dayız.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 169 TL
Nakit indirimli : 169 TL
Single Farkı : 0 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
28 Oca'18 - 28 Oca'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu