Tur Kodu TUR04-22
Keşif Turu Günübirlik
BERABER KEŞFEDELİM...
doğa
fotoğraf
hiking
keşif
orta
zor
Tur Özeti

Turumuz keşif turudur. Önceden tahmin edilemeyen şeylerle karşılamak olasıdır. Bu rotanın daha önce Bukla ekibi tarafından yürünmemiş olduğunu ve ilk kez sizinde katıldığınız bu yürüyüşle rota çıkacağını unutmayınız.

Keşif turlarımız daha önce bölgede ön çalışması yapılmış fakat yürünmemiş rotada yürüyüp yeni parkur çıkarılması üzerine hazırlanan programlardır.

Program

Yöre hakkında bilgi: Kartepe,  Kel Tepeİzmit‘in güneydoğusunda, Samanlı dağları silsilesinin en yüksek noktası 1601 m. yüksekliğinde Marmara bölgesinin ikinci en yüksek dağıdır. Maşukiye beldesinden en rahat ulaşım sağlanır. Ekseni genellikle birinci zaman kayaçlarından oluşan dağ, maki ve orman örtüsüyle kaplıdır. FındıkMeşeKestane çok sık bulunan ağaçlardır. Ormanlık kesimlerde geçen yüzyıllarda yerleştirilmiş göçmenlerin köylerine rastlanır. Bu kesim az nüfusludur. Buna karşılık, dağ eteklerinde zeytinlikler ve meyve bahçeleri arasında sıralanan köyler ve kasabalar vardır. Kartepe’nin güney yamaçlarından Pamukova‘ya inen stabilize yol, kışın ulaşıma kapanır.Kış sporlarının yapıldığı diğer turistlik bölgelerimizden deniz manzaralarına sahip birkaç dağdan biri olması nedeniyle ayrı bir gü­zellik taşıyan Kartepe, yaz ve kış faydalanılabilecek bir özelliğe sahiptir.

 

————————–————————–————————–——-
Faaliyetle ilgili ön bilgi: Sabah saat 08.00′de İstanbul‘dan ayrıldıktan sonra yaklaşık 1 saat 15 dakikalık yolculukla Maşukiye‘ye varıyoruz. Yol üstünde köy kahvaltımızı almış oluyoruz. Burada kısa bir alışveriş molası verdikten sonra tekrar araçlarımıza binip Kartepe’ye doğru çıkmaya başlıyoruz. 12. km’de araçtan iniyoruz ve Kuzu Yayla’ya doğru yürümeye başlıyoruz. Öğle yemeği yiyeceğimiz yere kadar olan yürüyüş parkurunda çok fazla yokuş yok. Parkur yol üzerinde fakat grubun yapısına göre orman içi yoldan doğaçlama da ilerleyebiliriz. Yolda poşetle kayılabilecek bir sürü yer var, denemenizi tavsiye ederiz. Yürüyüş yaklaşık 1,5 saat ve toprak yolda sürecek (genelde basılmış yolda yürünür). Kartepe Zirveye vardıktan sonra burada öğle yemeğimizi yiyoruz. Zirveden sonra inişe geçiyoruz keşif yürüyüşü olduğu için :) yeryer inmeli çıkmalı orman içinden patikalardan araç yolundan sultaniye köyüne varıyoruz. Araçlarımız sultaniye köyünde bizleri bekliyor araçımıza bindikten sonra köy kahvesinde mola verip üstümüzü değişip istanbul için geri dönüşe başlıyoruz. Bir sonraki Bukla keşiflerinde görüşmek üzere….

 

————————–————————–————————–——-
Yürüyüş süresi: 4-5 saat

Zorluk derecesi: Orta/Zor

Su geçişi: Yok

Uygun Mevsim: 4 mevsim

İstanbul’a uzaklığı: 2.5 saat Araç yolculuğu

Yemekler

Kahvaltı: Köy Kahvaltısı

Öğle Yemeği: Genellikle ortaya serpme (Konserve çeşitleri, ton balığı, salatalık, Nutella, turşu, kaşar peyniri vs.)

 
Fiyat
Tur fiyatı : 165 TL
Nakit indirimli : 165 TL
Single Farkı : 0 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Detay Program
Aktivite
Turun Farkı
Zorluk Derecesi
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yemekler
Kişisel İhtiyaç
Yanında Getir
Bukla Notu