Tur Kodu
Kerpe Kampı
çocuk
doğa
hiking
kamp
orta
trekking
yüzme
Tur Özeti
  • Bozulmamış doğasıyla Kandıra
  • Köy kahvaltısı
  • Eğlenceli orman içi yürüyüş
  • Falez yürüyüşleri
  • Kerpe koyunda barbekü
  • Kale ve mağaralar
  • Beşkayalar Kanyonu
  • Şömine başında öğle yemeği
  • Yazın deniz keyfi
  • Herkesin yapabileceği kolay-orta yürüyüşler
Program

1.Gün : İSTANBUL – BABADAĞ KERPE

Saat 08.00′de İstanbul‘dan hareket ettikten sonra yolda sabah ikramlarınız dağıtılıyor. İlk olarak alışveriş molası için Kandıra’ya uğruyoruz. Saat 10.30 civarında yürüyüşe başlayacağımız Babadağ Köyü‘ne varıyoruz. Hazırlıklarımızın ardından hafif eğimli stabilize yola girip ilk ve en uzun tırmanışımızı gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık yarım saat. :) Yolda kısa bir mesafe katettikten sonra balta girmemiş orman içine dalıyoruz. Burası acayip eğlenceli. Grup durumuna göre yaklaşık yarım saat sürecek sık orman içi inişimizde dallar mı dersiniz orman gülleri mi dersiniz (ki Nisan-Mayıs aylarında açan çiçekleri görmek mümkün) bir ormanda olması gereken her şey var. Bu bölümü geçtikten sonra orman yoluna inmiş oluyoruz. Buradan yürüyüşümüz sola doğru Sarısu istikametine devam ediyor. Stabilize yoldan tarlalar içinde geçecek yürüyüş küçük bir tepeye çıkarak tekrar patikaya dönüşüyor. Bu bölüm ise ikinci en güzel bölüm. Orman içi keçi yolundan devam edip 10 dakikalık dik bir inişle noktalanıyor. Orman bitiminde buğday ekili tarlalara çıkıyoruz ve bundan sonra yarım saatlik yürüyüşle Karadeniz kıyısında öğle yemeğini yiyeceğimiz geniş çimenliğe varıyoruz. Yorulmadım diyenlerle; yarım saatlik falez yürüyüşüne davet ediyoruz. Yürümek istemeyenler çimenlik alanın tadını çıkarabilir. Kerpe koyuna münhasır alacağımız barbekümüzü afiyetle yerken belki de Türkiye’nin nadir dalga sörfü yapılan koyunda rüzgarla oluşan dalgaların keyfine varıyoruz. Hava ve saate göre bulunduğumuz yerden ayrılıp Kerpe merkeze gidiyoruz. İsteyenlerle kalenin ve mağaraların olduğu koya gidip (ki herkes gelir) ite kaka mağaraların içine giriyoruz. Dileyenler Kerpe’de yüzebilir. Yürüyüş sonrası kampımıza geçiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2.Gün : AYTEPE – İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından kampımızı toplayıp yola çıkıyoruz ve Aytepe’ye gidiyoruz. Saat 10:30 gibi Aytepe’deyiz. Burada sırt çantalarımızı yüklenip yürüyüşe başladıktan yarım saat sonra vadi tabanında bulunan, Veysel Dayı’nın işlettiği çardağa varıyoruz. Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bu çardakta öğle yemeği hazırlanırken, isteyenler derenin karşısındaki patikada kısa bir yürüyüşle manzara tepesine çıkılabilir. Yaklaşık 1 saalik gidiş geliş sonrası Veysel Dayı’nın çardağına dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Şömine başında öğle yemeğinin ardından esas yürüyüşümüze başlıyoruz. Araca bineceğimiz nokta olan Servetiye Köyü’ne yaklaşık 2.5 saatlik bir yürüyüşle varıyoruz. Parkur tehlikesiz ve %90′ı yokuş aşağı yürüyüş şeklinde. Kanyon içindeki toprak yolda yürüyoruz. Sol tarafımızda dere, sağ tarafımızda kanyon duvarı yani manzarası bol bir parkur. Yolda iki şelale ile karşılaşacağız. Birincisi biraz uzakta ancak fotoğrafını çekebileceğiz. İkinci şelale yolumuz üzerinde küçük bir şelale. Şelaleden sonra yaklaşık yarım saatlik yürüyüşle Servetiye Köyü’ne varıyoruz. Sonrasında İstanbul’a dönüş başlıyor. Trafik durumuna  bağlı olarak saat 20.00 civarında İstanbul oluyoruz. Bir başka BUKLA TUR gezisinde buluşmak dileğiyle…

 

 
Fiyat
Tur fiyatı : 369 TL
Nakit indirimli : 369 TL
Single Farkı : 30 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu