Tur Kodu
Ailece Kerpe Kampı
çocuk
doğa
hiking
kamp
kolay
trekking
Tur Özeti

Merdiven yolun köşesinde, kalp şeklinde tohumlarını saklayan bir ağaç varmış. Biraz ilerde urlu bir ağaç, evet urrr! 6 yaşın gözleri iyi görür derler. Denize yaklaştıkça, Katedrale benzeyen ağacı görebilecek misin? Dede ağaçların köklerinde bir sığınak vardı, onu da bulabilir misin? Keşifler bitmez ki :) Denize oturan kayalıkların tepesinde, kayalar gibi oturduktan sonra denize girmek isteyecegiz. Bu kamp, orman banyosunu, deniz banyosu kadar sevenler için. Not: Oyunlarımıza yetişkinler de katılabilir.

——————————————————————————————————————————————

  • Bozulmamış doğasıyla Kandıra
  • Köy kahvaltısı
  • Eğlenceli orman içi yürüyüş
  • Falez yürüyüşleri
  • Kerpe koyunda barbekü
  • Kale ve mağaralar
  • Beşkayalar Kanyonu
  • Şömine başında öğle yemeği
  • Yazın deniz keyfi
  • Herkesin yapabileceği kolay-orta yürüyüşler

——————————————————————————————————————————————

Diğer Haftasonu Konaklamalı Aile ve Çocuk Kampı Alternatiflerimiz

İğneada Aile ve Çocuk Kampı

Erikli Yaylası Aile ve Çocuk Kampı

Yuvacık Aile ve Çocuk Kampı

Program

1. Gün : İSTANBUL – BABADAĞ KERPE

Saat 08.00′de İstanbul‘dan hareket ettikten sonra yolda sabah ikramlarımız var. İlk olarak alışveriş molası için Kandıra’ya uğruyoruz. Saat 10.30 civarında yürüyüşe başlayacağımız Babadağ Köyü‘ne varınca tırmanışımıza başlıyoruz. Yaklaşık yarım saat sonra, balta girmemiş ormanın içine dalıyoruz. Daha önce hiç bu sıklıkta bir ormana girdiniz mi? Haritada nasıl gösteriliyor bu ormanlar? Kaşifler(!) yeryüzünü iyi okurlar.

 Orman bitiminde buğday ekili tarlalara çıkıyoruz ve bundan sonra Karadeniz kıyısında öğle yemeğini yiyeceğimiz geniş çimenliğe varıyoruz. Yo-rul-ma-dım diyen yetişkinleri; yarım saatlik falez yürüyüşüne davet ediyoruz. Çocuklarla burada, harita çizimleri yapmayı deniyoruz. Örnek haritalarda benzer yerleri buluyoruz. İster kalemle, ister renklerle boyayarak haritamızı resmediyoruz. Öğlen yemeğini, Kerpe koyuna münhasır barbekü olarak alıyoruz. Türkiye’nin nadir dalga sörfü yapılan koylarından birinde, rüzgarla oluşan dalgaların keyfine varıyoruz. Havaya ve saate göre bulunduğumuz yerden ayrılıp Kerpe merkeze gidiyoruz. İsteyenlerle kalenin ve mağaraların olduğu koya gidiyoruz. Dileyenler Kerpe’de yüzebilir. Yürüyüş sonrası kampımıza geçiyoruz. Yemekten sonra ateş başındayız.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : AYTEPE – İSTANBUL

Sabah kampımızı toplayıp yola çıkıyoruz ve Aytepe’ye gidiyoruz. Kuş gözlemine :)  Kuş gözlemi ve memeli gözlemleri hakkında fikri olan? Dürbünlerimizi inceliyoruz. Saat 10:30 gibi Aytepe’deyiz. Burada ilk olarak köy kahvaltımızı alıyoruz. Yürüyüşe ve beraberinde gözleme başladıktan sonra vadi tabanında bulunan, Veysel Dayı’nın işlettiği çardağa varıyoruz. Bu çardakta öğle yemeği hazırlanırken, isteyenlerle derenin karşısındaki patikada kısa bir yürüyüşle manzara tepesine çıkıp kuş gözlemine devam edebiliriz.

Araca bineceğimiz nokta olan Servetiye Köyü’ne, kanyon içindeki toprak yolda yürüyerek varıyoruz. Sol tarafımızda dere, sağ tarafımızda kanyon duvarı. Bu yol kaşiflerle yürümek için ideal :) onlar için araştırmacı oyunumuz hep yanımızda :) Parkur tehlikesiz ve %90′ı yokuş aşağı yürüyüş şekliyle ilerliyor.

Sonrasında İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. En zevklisiii, yola, “Hareketin Peşinde” oyunuyla başlamak. Trafik durumuna  bağlı olarak saat 20.00 civarında İstanbul oluyoruz.

Not:* Hava koşullarına, zamana veya grubumuzun dinamiğine göre program akışında ya da program içeriğinde değişiklikler yapabiliriz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 439 TL
Nakit indirimli : 439 TL
Single Farkı : 50 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
12 May'18 - 13 May'18
(son +7 kişi)
29 Eyl'18 - 30 Eyl'18
(son +7 kişi)
10 Kas'18 - 11 Kas'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu