Tur Kodu
Ailece Kerpe Kampı
çocuk
doğa
hiking
kamp
kolay
trekking
Tur Özeti

Havza Hanım, mobilyalarını yenilemiş! Hiç vakti olmazmış normalde. Su bile içemezmiş. Dünyanın devasa su döngüsünden geçemeyen Havza Hanım’ı, alıp Kerpe’ye gidiyoruz. :) Yeryüzü’nde sularla ve rüzgarla hareket eden kayalıkları görmek için 6 yaş ve üzerinde olman yeterli. Kamp atıyoruz. Kuş gözlemi de yaparız. Dürbün de al yanına. İstersen, oyunlara annen ile birlikte katılabilirsin. :)

——————————————————————————————————————————————

  • Bozulmamış doğasıyla Kandıra
  • Köy kahvaltısı
  • Eğlenceli orman içi yürüyüş
  • Falez yürüyüşleri
  • Kerpe koyunda barbekü
  • Kale ve mağaralar
  • Beşkayalar Kanyonu
  • Şömine başında öğle yemeği
  • Yazın deniz keyfi
  • Herkesin yapabileceği kolay-orta yürüyüşler

——————————————————————————————————————————————

Diğer Haftasonu Konaklamalı Aile ve Çocuk Kampı Alternatiflerimiz

İğneada Aile ve Çocuk Kampı

Erikli Yaylası Aile ve Çocuk Kampı

Yuvacık Aile ve Çocuk Kampı

Program

1.Gün : İSTANBUL – BABADAĞ KERPE

Saat 08.00′de İstanbul‘dan hareket ettikten sonra yolda sabah ikramlarımız var. İlk olarak alışveriş molası için Kandıra’ya uğruyoruz. Saat 10.30 civarında yürüyüşe başlayacağımız Babadağ Köyü‘ne varıyoruz. Uzun tırmanışımızı gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık yarım saat sonra da, balta girmemiş ormanın içine dalıyoruz. Daha önce hiç bu sıklıkta bir ormana girdiniz mi? Geldiğimiz yerleri çiz deseler, neleri çizerdin? Aşağıda mıyız, yukarı mı çıktık? Yeryüzünü okuyup da ne yapacaksın! Eğer bir Kaşif(!) olmak istiyorsan, harita okumayı bilmek tam sana göre!

 Orman içi, keçi yolundan devam edip 10 dakikalık dik bir inişle noktalanıyor. Orman bitiminde buğday ekili tarlalara çıkıyoruz ve bundan sonra yarım saatlik yürüyüşle Karadeniz kıyısında öğle yemeğini yiyeceğimiz geniş çimenliğe varıyoruz. Yo-rul-ma-dım diyen yetişkinleri; yarım saatlik falez yürüyüşüne davet ediyoruz.

Çocuklarla burada, harita çizimleri yapmayı deniyoruz. Örnek haritalarda benzer yerleri buluyoruz. İster kalemle, ister renklerle boyayarak haritamızı resmediyoruz. Öğlen yemeğini, Kerpe koyuna münhasır barbekü olarak alıyoruz. Türkiye’nin nadir dalga sörfü yapılan koylarından birinde, rüzgarla oluşan dalgaların keyfine varıyoruz. Hava ve saate göre bulunduğumuz yerden ayrılıp Kerpe merkeze gidiyoruz. İsteyenlerle kalenin ve mağaraların olduğu koya gidiyoruz. Dileyenler Kerpe’de yüzebilir. Yürüyüş sonrası kampımıza geçiyoruz.

——————————————————————————————————————————————

2.Gün : AYTEPE – İSTANBUL

Sabah kampımızı toplayıp yola çıkıyoruz ve Aytepe’ye gidiyoruz. Kuş gözlemine J. Yolda kuş gözlemi ve memeli gözlemleri hakkında konuşuyoruz. Dürbünlerimizi inceliyoruz. Saat 10:30 gibi Aytepe’deyiz. Burada ilk olarak köy kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltıdan sonra sırt çantalarımızı yüklenip yürüyüşe ve gözleme başladıktan yarım saat sonra vadi tabanında bulunan, Veysel Dayı’nın işlettiği çardağa varıyoruz. Bu çardakta öğle yemeği hazırlanırken, isteyenler derenin karşısındaki patikada kısa bir yürüyüşle manzara tepesine çıkıp kuş gözlemine devam edebilir.Biz aşağıda çocuklarla ve isteyen büyüklerle,  topladığımız malzemelere ek, keçe yünü ile üç boyutlu hayvanlar yapıyoruz.

Araca bineceğimiz nokta olan Servetiye Köyü’ne, kanyon içindeki toprak yolda yürüyerek varıyoruz. Sol tarafımızda dere, sağ tarafımızda kanyon duvarı. Bu yol kaşiflerle yürümek için ideal J, onlar için araştırmacı oyunumuz hep yanımızda J Parkur tehlikesiz ve %90′ı yokuş aşağı yürüyüş şekliyle ilerliyor.

Sonrasında İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. En zevklisiii, yola, “Hareketin Peşinde” oyunuyla başlamak. Trafik durumuna  bağlı olarak saat 20.00 civarında İstanbul oluyoruz. Bir başka BUKLA TUR gezisinde buluşmak dileğiyle…

 
Fiyat
Tur fiyatı : 425 TL
Nakit indirimli : 425 TL
Single Farkı : 50 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
28 Eki'17 - 29 Eki'17
(son +7 kişi)
12 May'18 - 13 May'18
(son +7 kişi)
29 Eyl'18 - 30 Eyl'18
(son +7 kişi)
10 Kas'18 - 11 Kas'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu