Tur Kodu
Assos & Kaz Dağları’nda Trekking
İDA DAĞI ETEKLERİNDE TREKKİNG
doğa
hiking
kültür
orta
yürüyüş
yüzme
Tur Özeti
  • Kaz Dağları’nın zengin oksijen rezervi
  • Körfeze tepeden bakan muazzam Assos kenti
  • Taş yapıları ile ünlü Behramkale
  • Adatepe & Yeşilyurt Köyü
  • Sarıkız Zirvesi
  • Hasanboğuldu Şelalesi
Program

1. Gün: İSTANBUL, KAZ DAĞLARI MİLLİ PARKI YÜRÜYÜŞÜ, SARIKIZ ZİRVESİ, HASANBOĞULDU ŞELALESİ

Gece belirtilen duraklardan hareketle 01:30′da İstanbul’dan ayrılıyoruz ve Osmangazi Köprüsü üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Sabah Mehmetalan Köyü’nde kahvaltımızı aldıktan sonra parkur başlangıcına gidiyoruz ve Kaz Dağları’nın milli park sınırları içersindeki en yüksek üç zirvesinden biri olan 1574 metre yükseklikteki Sarıkız Zirvesi’ne doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Kaz Dağları’nın efsanelere konu olmuş, Tahtacı Türkmenlerinin yüzyıllarca yaşam yeri olmuş Sarıkız Tepesi, dilden dile dolaşan hikâyesi yanında muazzam bir manzaraya sahip. Kazdağı Milli Park alanında bulunan Sarıkız Tepesi, efsanesi ile birlikte tüm Türkmenlerin kutsal bir ziyaret merkezine dönüşmüş. Edremit Körfezi, Ayvalık ve Midilli ayaklarınızın altında. Zirveden indikten sonra rotamızı Hasanboğuldu Şelalesi’ne çeviriyoruz. Sütüven pikniik alanından başlayacak olan yürüyüş patikadan devam ediyor. Yol üzerinde Romalılardan kaldığı söylenen su kemerlerinin sütunlarını da göreceğiz. Hava sıcaksa şelaleye girebilirsiniz. Şelale ziyaretinin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: ASSOS, ZEUS ALTARI, ADATEPE, YEŞİLYURT, DÖNÜŞ

Sabah kahvaltısının ardından Behramkale ve Assos’u gezmeye gidiyoruz. Assos gezimizde ilk olarak Antik Liman’ı geziyoruz. Taş binaların kıyı boyunca sıralandığı limanın mendirekten görüntüsünü hemen fotoğraflamak isteyeceğinize eminiz. Antik Liman’da dileyen misafirlerimiz meşhur Assos dondurmasından tadabilirler. Sonrasında dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü’nü gezip Athena Tapınağı’na çıkıyoruz. Burada rehberimizden Assos tarihi hakkında bilgi alıp manzara seyri yaptıktan sonra bir başka ilgi çekici Kazdağı köyü olan Yeşilyurt Köyü’nü gezip köy meydanındaki açık hava kahvesinde soluklandıktan sonra taş mimarisiyle ön plana çıkan Adatepe Köyü’ne ulaşıyor köydeki gezimizin ardından 20 dk’lık yürüyüşle körfezi kuşbakışı seyredebileceğimiz Zeus Altarı’na ulaşıyoruz. Yöre ile ilgili hikayeleri manzaraya karşı dinledikten sonra Adatepe Zeytinyağı Müzesi’ne geçiyoruz. Müzede bölgedeki zeytinyağı üretimi hakkında bilgi edinip geleneksel aletleri tanıdıktan sonra dileyenler müzenin mağazasından alışveriş yapabilirler. Müze ziyaretinin ardından  sonra gezimizi tamamlıyoruz ve İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Bir başka BUKLATUR gezisinde görüşmek üzere.

 

 
Fiyat
Tur fiyatı : 549 TL
Nakit indirimli : 549 TL
Single Farkı : 100 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
07 Nis'18 - 08 Nis'18
(son +7 kişi)
02 Haz'18 - 03 Haz'18
(son +7 kişi)
29 Eyl'18 - 30 Eyl'18
(son +7 kişi)
13 Eki'18 - 14 Eki'18
(son +7 kişi)
10 Kas'18 - 11 Kas'18
(son +7 kişi)
Konaklama
  • Assos Eden Gardens 4*
  • Assos Nazlıhan Hotel

Çocuk konaklaması

0-5 Yaş ucretsiz çocuklar Ebeveyn ile aynı yatakta yatar. Ayrı yatağı yoktur (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)

6-12 Yaş indirimli çocuklar ebeveyn ile aynı odada kalır. Ayrı odası yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)

—————————————————————————————————————————————————–

Single konaklama: Turlarımıza tek başına katılan kişiler ilk etapta direkt olarak bir hemcinsiyle aynı odaya yerleştirilir. Katılımcılar bunu tercih etmezse tesislerin müsaitliğine göre single konaklama satın alabilirler.

 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu