Tur Kodu TUR11-01
Kaş Multiaktivite
KENDİ MACERANI YARAT...
bisiklet
canyoning
doğa
fotoğraf
hiking
kayaking
kültür
orta
yamaç paraşütü
Tur Özeti

Turumuzun en önemli özelliği bireysel olarak da katılabileceğiniz bir aktivite programı olmasıdır. Ayrıca bize danışarak program üzerinde değişiklik de yapabilirsiniz. Veya konaklama sürenizi uzatabilirsiniz. Program ekleyeceğiniz veya çıkaracağınız şeylerle fiyat değişecektir. Tura istediğiniz ulaşım seçeneğiyle katılabilirsiniz. Türkiye’de yapabileceğiniz en iyi multiaktivite programıdır.

Sea Kayak, tekne turu, canyoning, dağ bisikleti, dalış programın içindedir. İsteyenlere opsiyonel olarak rafting ve yamaç paraşütü de sunulmaktadır.

Program

1. Gün: KAŞ’A VARIŞ

Otele yerleşme. Serbest zaman. Denize girerek vakit geçirebilirsiniz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: SEAKAYAK

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra 45 dakikalık bir yolculuktan sonra Üçağıza varıyoruz.
Rehberiniz yaklaşık yarım saat süren bir brifing veriyor. Kayaka nasıl binilir, nasıl inilir, devrilirse (ki pek devrilmiyor) ne yapmanız gerekir, kürek nasıl tutulur, kürek nasıl çekilir, dümen nasıl kullanılır konularını içeren brifingden sonra herkes kayaklara biniyor ve kürek çekmeye başlıyoruz. İlk önce Tersane Koyu’na gidiliyor ve burada yüzme molası veriliyor. Ardından Batık şehir üzerinde Kaleköy’e doğru yol alınıyor. Kaleköy’de limanda verilen yarım saatlik molada Kale’yi gezebilir veya limandaki cafelerde dinlenebilirsiniz. Ardından saat 14.00 civarı sea kayak macerası bitiyor. Molalarla birlikte toplam kürek çekme süresi 4 saat. Aktiviteden sonra öğle yemeği ve Kaş’a transfer.
Bütün teknik ekipman tarafımızdan verilmektedir. Katılımcılar şort, t shirt, ıslanacak bir ayakkabı, şapka, su getirmeli; gözlük kullananlar gözlüklerini bağlamalıdır. 
Sea-kayaking, Kekova batık şehrini keşfetmek için en ideal sportif aktivitedir. Her türlü tatil telaşından uzak, Akdeniz’in berrak sularında 2000 yıl önce oluşan büyük bir depremden etkilenerek suyun altına gömülmüş ve zamanın aşımına uğramadan günümüze kadar gelen bu mirasın içinde kürek çekerek tatilinize ayrı bir keyif katın!
Bölgenin sit alanı olması, burada yüzmeyi ve dalmayı imkansız kılsa da sea-kayaklarla batık şehrin her noktasına ulaşmak mümkün!
Mola vermek için durduğumuz Simena ve 2000 yıllık kalesi muhteşem manzarasıyla Akdeniz’ de bize unutulmaz bir keyif yaşattırır. (K,Ö)

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: CANYONNING

Mevsime ve su durumuna göre 4 ayrı kanyondan birini seçiyoruz. Önce araçla kanyona transfer. Yarım ila bir buçuk saat arasında sürebilir.
Wet suit ve kemerler giyilir. İpler yardımıyla su akan vadilerden mağaracılık teknikleri kullanılarak geçilir. Öğle yemeği piknik olarak alınır. Akşamüstü faliyetten sonra Kaş’a dönülür . Bütün teknik ekipman tarafımızdan verilmektedir.
Canyoning bizce Kaş’ta yapılan en adrenalin dolu aktivite. Rehberleriniz size kullanacağınız malzemeler ile bilgiler verecek lütfen iyi dinleyin. Güvenlik bu aktivitede en önemli nokta. Eğer rehberinizin talimatlarına uyarsanız kolay ve sorunsuz bir şekilde eğlene eğlene bu aktiviteyi bitirirsiniz. Malzemelerin kullanımını gözünüzde çok büyütmeyin zaten çoğunu rehberiniz ayarlayacak. Bağımlılık yapacağına şimdiden emin olabilirsiniz.

Katılımcılar şort, t shirt ( mümkünse pamuklu değil ), ıslanacak bir ayakkabı, su getirmeli, gözlüklüler gözlüklerini bağlamalıdır. (K;Ö)

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: DISCOVER SCUBA

Daha önce hiç dalış yapmamışlar için Padi Open Water sertifikasının ilk bölümü olan Discover Scuba yapılıyor. Bu program iki set halinde yapılmaktadır.
Siz sabah veya öğleden sonra seçeneklerinden birini seçiyorsunuz.Tekne 09:30′da kalkar. Kaş’ın yakın çevresinde 25′in üzerinde dalış bölgesi var.
Buralara ulaşma süreleri 15 dakikayla 45 dakika arasında değişiyor. 12:30 civarında Kaş’a geri dönüyoruz. Öğleden sonra dalmak isteyenler 14:20 de tekrar teknede olmalılar .
Dalış esnasında dalışınız başlamadan önce veya sonra yüzebilirsiniz.
Tüp, wet suit, ağırlık kemeri gibi bütün teknik malzeme tarafımızdan verilmektedir. Katılımcılar mayo veya şort getirmelidirler. (K)

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün : DAĞ BİSİKLETİ

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de , doğayla içiçe olmayı tercih eden insanlar tarafından büyük rağbet gören bir spordur . Program günü 08:30’da hareket. Oteldeki kahvaltıdan sonra bu Kez tura başlayacağımız Sütleğen Köyü’ne yaklaşık 80 dakikalık bir yolculuğumuz olacak. 1500 metre irtifaya kadar çıkacağımız bugün; bin yıllık sedir, ardınç ve çam ağaçlarının gölgesinde 33 km pedal çevireceğiz. Zaman zaman yokuş tırmanarak çoğunlukla da yokuş aşağı kendimizi salarak devamedeceğimiz bisiklet turumuz Uğrar Köyün’deki bir köy evinde alacağımız yemekle son bulacak. Böylece Kaş’ta muhteşem günbatımını izlemek için bir fırsat yakalamış olacağız. (K,Ö)

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün: TEKNE TURU

Kaş’tan başlayarak küçük adalar, Limanağzı turu. Sabah saat 09.30 dan akşam 17.00 ye kadar süren tekne gezisinde 3-4 koy geziliyor ve hepsinde yüzme molası veriliyor. Kaş’ın koyları çok temiz ve berrak bir suyu var. Öğle yemeği teknede yeniyor ve genelde balık veriliyor. Doyurucu ve leziz yemekler. (K.Ö)

—————————————————————————————————————————————————–

7. Gün: DÖNÜŞ

Turumuzun son günü. Dönüş saatinize göre, isteyen Kaş’ta değişik aktivitelere katılabilir. Örneğin Paragliding yapabilir, Dalış yapabilir veya günü plajda tamamlayabilir.
Oteli boşaltma saati 13:00 olmasına rağmen duş imkanı sağlanacaktır. Paragliding için lütfen fiyat sorunuz. (K)

Not: K: Kahvaltı, Ö: Öğle Yemeği

—————————————————————————————————————————————————–

Not: Dilerseniz programda değişiklik yapabilirsiniz. Herhangi bir aktiviteyi kaldırıp yerine başka aktivite koyulabilir. Bu durumda fiyatta artış ve düşüşler gerçekleşecektir.

—————————————————————————————————————————————————–

OPSİYONEL TUR BİLGİLERİ:

Meis Adası

Türkiye’ye en yakın Yunan adalarından birisi olan Meis Adası’na sabah saat 10.00′da pasaport işlemlerinden sonra hareket ediyoruz. 20 dakikalık bir yolculuğun ardından Kaş’a sadece 1 deniz mili uzaklıktaki Meis Adası’na varıyoruz. Meis Yunanca’da göz anlamına gelir. Yani Kaş bizde, göz Yunanistan’dadır. Ada toplamda 9 km uzunluğundadır. Adanın nüfusu 400 civarında iken yaz aylarında bu rakam 1000′e kadar çıkıyor. Adaya vardığımızda bizi Kızıl Kale karşılıyor. Adada bir 2 kilise, müze, küçük bir hastane, banka ve bir adet gümrüksüz satış dükkânı bulunuyor. Gümrüksüz olarak alışverişlerinizi bu dükkândan yapabilirsiniz. Adada aynı zamanda Avrupa’nın en büyük mağaralarından birisi de bulunuyor. Bu mağarayı ve ev sahipliği yaptığı birçok Akdeniz Foku’nu gözlemliyoruz. Meis gezimize 16.00′da son veriyor ve Kaş’a geri dönüyoruz. (K)

Yamaç Paraşütü (Paragliding)

Adrenalini yüksek doğa sporlarından biri olan paragliding, Akdeniz’in eşsiz sahil şerilerinden biri olan Kaş ve bölgesi üzerinde uçarak, havada süzülen bir kuşun gözlerinden görmek misali, bizi  bu güzelliğin doyumsuz keyfine  ulaştırır. Atlayışımızı, Kaş’ın sırtlarında bulunan ve yüksekliği 1100 m olan bir tepeden gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 30 dakika süren uçuşumuz boyunca eski bir balıkçı kasabası olan Kaş ve şirin limanı, Çukurbağ yarımadasını, Yunanistan sınırında bulunan Meis adasını ve elbette eşsiz Akdeniz’i seyre koyulacağız! Bukla bünyesinde yapılan Tandem paragliding’in  amacı, profesyonel pilotlarımızdan biri ile birlikte atlayışımızı gerçekleştirerek, bu sporun teknik bilgilerine takılmadan uçuşumuzun tarifsiz keyfine varmaktır.

 Gün içerisinde beş uçuş gerçekleştirmekteyiz. Uçmak için yaşın önemli olmadığı bu sporda her yolcu başlık, bot ve uçuş elbisesi giymekte ve bütün pilotlarımız telsiz ve işaret fişeği bulundurmaktadır. Meteorolojinin kalkış için elverişli olmadığı anlarda  uçuşlar ertelenir ya da başka bir güne alınır.

Diğer Aktiviteler:

Meis Adası turu

Yamaç paraşütü (paragliding)

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1250 TL
Nakit indirimli : 1250 TL
Single Farkı : 300 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
  • 6 gece 7 gün
  • Konaklama için istediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Tur fiyatı 2 yıldızlı otel için çıkarılmıştır.
  • İlk alternatifler Oreo Otel ve Arpia Oteldir. Buralarda yer olmaması durumunda alternatif tesisler sunulacaktır.
  • Farklı sınıf otel seçiminizden doğacak farklar fiyattan düşülür veya fiyata eklenir.
 
Aktivite
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu