Tur Kodu
Karavan Kampı (İnönü Yaylası & Ercuva Yaylası)
doğa
hiking
kamp
orta
trekking
Tur Özeti
  • İnönü, Kayaüstü & Ercuva Yaylaları
  • Tepecik Köyü
  • Köy kahvaltısı
  • Orman içi yürüyüşleri
  • Karavanda kamp deneyimi
Program

1. Gün : İNÖNÜ YAYLASI, ERCUVA YAYLASI

Saat 08.00 gibi İstanbul’dan ayrılarak İzmit’e doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Karaaslan Tesisleri’nde köy kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası Serindere Köyü’ne gider gibi yapıp Tepecik Köyü’nden sağa İnönü Yaylası’na doğru yükseliyoruz. Tepecik Köyü‘nden sonra stabilize yola gireceğiz ve bu yaylaya kadar devam edecek. Yolda sık orman görüntüsü içinde yükseldikçe ağaçların çeşidinin arttığını ve değiştiğini göreceksiniz. Yol boyunca köknar, kayın, ladin, kestane gibi orman ağaçları yolculuğunuza eşlik edecek.

İnönü Yaylası’ndan 1050  metre yükseklikteki Ercuva Yaylası’na geciyoruz. Yaylada dağınık vaziyette ev yapılarını göreceksiniz. Karadeniz‘den göçen insanların bulunduğu bu yaylada karavanlarımıza yerleşiyoruz. Ardından 1-2 saatlik kısa bir yürüyüşle hem yayla gezisi yapıyoruz hem de akşam için odun topluyoruz. Yürüyüş ve odun toplamadan sonra akşam yemeği hazırlıkları için tekrar karavanlarımıza dönüyoruz. Hep birlikte kamp ateşi ve akşam yemeği hazırlığına başlıyoruz. Yemeğin ardından kamp ateşine patateslerimizi atıyoruz. Patatesler pişerken kısa bir gece yürüyüşü yapabiliriz. Gece yürüyüşü sonrası patateslerimizi yiyoruz ve isteyenler karavanlarına çekiliyor.

 —————————————————————————————————————————————————–

 2. Gün : KAYAÜSTÜ YAYLASI, DÖNÜŞ

Hep birlikte hazırlayacağımız kahvaltıdan sonra eşyalarımızı toplayarak araca yerleştiriyoruz ve kamp alanından ayrılıyoruz. Yürüyüşe İnönü Yaylası’ndan başlıyoruz. Kolay-orta seviyedeki (2/5) yürüyüşümüzün ilk etabı iniş şeklinde. Yer yer orman içine girerek yaklaşık 45 dakika sonunda Kayaüstü Yaylası’na varıyoruz ve ikinci etaba başlıyoruz. Bu kısımdaki yürüyüşümüz kimi zaman yokuş çıkarak kimi zaman inerek gerçekleşiyor ve yaklaşık 8 km sürüyor.  Burada kısa bir mola verdikten sonra  patikada gerçekleşecek yaklaşık 10 dakikalık yürüyüşle 900m yükseklikteki manzara tepesine varıyoruz. Buradaki fotoğraf molasının ardından yaylaya geri dönüyoruz ve Tepecik Köyü’ne doğru yapacağımız yürüyüşe başlıyoruz. 2 saat sonra köye varmış oluyoruz. Ardından aracımızla Karaaslan Tesisleri’ne geri dönüp öğle yemeğimizi alıp İstanbul’a dönüyoruz. Saat 19.00 civarı İstanbul’dayız.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 449 TL
Nakit indirimli : 449 TL
Single Farkı : 100 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu