Tur Kodu TUR02-64
Uçaklı Kapadokya Kültür Turu – 3 Gece 4 Gün
Güzel Atlar Diyarı'nda Peri Bacaları arasında düşsel bir yolculuk...
fotoğraf
kolay
kültür
Uçak Dahil
Tur Özeti
 • Bir dünya mirası: Göreme Tarihi Milli Parkı
 • Freskleriyle ün yapmış Karanlık Kilise
 • Ürgüp sokakları ve konakları
 • Turasan Şarap Fabrikası ve Evi
 • Hititlerden bu yana çömlek geleneği: Avanos
 • Kızıl Vadi’de gün batımı
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Mucizeler Yarığı Ihlara
 • Rum mimarisi: Sinasos, kalesiyle ünlü Uçhisar
 • Aşk Vadisi: Bağlıdere
 • Hoşgörünün dergahı: Hacı Bektaş-ı Veli
 • Sarıhan Kervansarayı ve Kayseri turu

 

Program

1. Gün: KAYSERİ, GÖREME, PANAROMA TEPESİ, GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ, KARANLIK KİLİSE, ÜRGÜP, KIZILVADİ
Sabah saat 06:10′da Pegasus Havayolları uçağı ile Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Kayseri’ye uçuyoruz. (Otobüsle veya bir gün öncesinden bölgeye gelecekler ile saat 08:00′de havalanında buluşuyoruz.) Rehberimiz misafirlerimizi Kayseri Havaalanı’nda karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra ilk günkü gezi programımıza başlıyoruz ve Nevşehir’e doğru yola çıkıyoruz. Nevşehir’e vardığımızda ilk olarak Panorama Tepesinden bölgeyi seyredip bölge hakkındaki ilk bilgileri dinledikten sonra Göreme Açıkhava Müzesi ve Karanlık Kilise’yi geziyoruz. Ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından Ürgüp’e gidiyoruz. Ürgüp’ün tarihi mahallelerini ve etkileyici konaklarını görebileceğimiz gezintinin ardından Turasan Şarap Fabrikasının mahzenine giderek bölgedeki şarapçılık hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz. Burada verilen kısa alışveriş molasının ardından Avanos’un ünlü çömleklerinin yapımı hakkında bilgi alacağımız çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz. Çömlekçilik hakkında ustasından bilgi alıp, dileyen misafirlerimiz alışveriş yaptıktan sonra Kızılvadi’de manzara seyri yaparak programımızı tamamlıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.

2. Gün: AŞK VADİSİ, NICOPHORUS PHOKAS KİLİSESİ, ZELVE AÇIK HAVA MÜZESİ, PAŞABAĞ, DERVENT VADİSİ, SARUHAN KERVANSARAYI
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kapadokya’nın en güzel ve ilginç vadilerinden biri olan Aşk Vadisi’ne yürüyüş programı ile güne başlıyoruz. Gidiş dönüş toplam 40 dk’lık yürüyüş programının ardından Çavuşin’deki Nicophorus Phokas Kilisesini gezerek programımıza devam ediyoruz. Sonrasında Kapadokya’nın ilgi çekici barınma ve saklanma noktalarından biri olan Zelve Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Bilgilendirmenin ardından dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Günün sonunda ”Keşişler Vadisi” olarak da bilinen Paşabağ’ı ve ilginç peri bacası oluşumlarıyla meşhur Dervent Vadisi’ni geziyoruz. Günün sonunda bölgedeki en güzel Selçuklu dönemi eserlerinden biri olan Saruhan Kervansarayı’nı gezerek programımızı tamamlıyoruz ve otele dönüyoruz. Akşam yemeği otelde.

3. Gün: DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ, NARLIGÖL KRATER GÖLÜ, IHLARA VADİSİ, UÇHİSAR KALESİ
Sabah kahvaltı sonrası hareketle programımıza başlıyoruz. Yaklaşık 45 dk’lık yolculuğun ardından ilk durağımız bölgenin en çok ziyaret edilen yeraltı şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri. Yedi katlı yeraltı şehrini gezdikten sonra yola devam ederek Narlıgöl’de fotoğraf molası veriyoruz. Bir sonraki durağımız ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle Kapadokya Bölgesi’nin en önemli inziva yerlerinden biri olan Ihlara Vadisi. Yaklaşık 1,5 saat süren vadi gezisi ve yürüyüş programının ardından öğle yemeği molası verip bölgeyi kuş bakışı seyredebileceğimiz Uçhisar Kalesi’ne çıkıyoruz. Manzara seyri ve bilgilendirmenin ardından yöresel onyx taşı atölyesini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Programın tamamlanmasının ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği otelde.

4. Gün: MUSTAFAPAŞA (SİNASOS), ÜÇ GÜZELLER, ÇAVUŞİN, AVANOS, KAYSERİ 
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Gün içerisinde ilk olarak Rum mimarisinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan Mustafapaşa (Sinasos) kasabasını gezip mimari hakkında bilgi alıyoruz. Ardından Üç Güzeller’de meşhur peribacaları önünde fotoğraf molası verdikten sonra metruk durumdaki ilgi çekici eski bir yerleşim yeri olan Çavuşin’i gezerek programımıza devam ediyoruz. Sonrası Kızılırmak kıyısındaki Avanos kasabasını gördükten sonra bölgedeki gezi programımızı tamamlayarak Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz. Eşsiz Kayseri lezzetleri ile buluşacağımız ekstra öğle yemeğinin ardından Cumhuriyet Meydanı, Saat Kulesi, Kayseri Kalesi, Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hunat Hatun Medresesi, gene bir başka Selçuklu şaheseri Döner Kümbet’i görebileceğimiz panoramik Kayseri şehir turu gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Kayseri Çarşısında alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrası buluşarak havaalanına geçiyoruz ve 21:00 itibarıyla misafirlerimizi Kayseri Havaalanı’na geliyoruz. 22:20′daki Pegasus Havayolları uçağı ile Sabiha Gökçen Havaalanı’na dönüyoruz. Bir başka BUKLATUR organizasyonunda görüşmek üzere.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1425 TL
Nakit indirimli : 1425 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Turun Farkı
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu