Tur Kodu ICENRL
İzlanda ve Kuzey Işıkları 5 gece
AURORA BOREALIS
çocuk
doğa
fotoğraf
kolay
kültür
trekking
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti
  • Kuzey Işıkları avı
  • Blue Lagoon
  • Eyjafjallajokull
  • Avrupa’nın en büyük milli parkı Skaftafell
  • Thingvellir milli parkı
  • Seljalandsfoss, Skogafoss ve Gullfoss Şelalesi
  • Huzurun başkenti Reykjavik

 

 

Program

1. Gün: İSTANBUL, REYKJAVİK

Ulaşım kısmında belirtilen uçuşlarla Reykjavik’e ulaşım. Farklı ulaşım alternatifleri olduğu için katılımcılar o an uygun olan uçuşlarla gelebilir. Bu nedenle otele ulaşımı buradaki havaalanı ulaşım araçlarıyla (Türkiye’deki Havaş&Havataş benzeri) katılımcılar kendileri sağlamaktadır. Araç sizi otelinizin önünde bırakıyor. Turdan önce katılımcılara otelin ismi verilecektir.

Bu akşam son uçuşa göre otel lobisinde katılımcılarla tur ile alakalı toplantı ve tanışma buluşması yapılacaktır.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: GOLDEN CIRCLE; GULLFOSS, GEYSIR, THINGVELLIR, FLUDIR

Golden Circle turu İzlanda’nın en önemli ve en popüler turudur. Tarihi ve doğal yerlerin kombinasyonundan oluşan bu turda İzlanda’nın harikalarını göreme şansınız olacak. Tur boyunca; Devasa Gullfoss şelalesi, Geysir gayzeri, Singvellir Milli Parkı, 1000 yıllık tarihi ile Viking Parlementosu başlıca göreceğiniz önemli yerler. Konaklama Fludir.

Kuzey işikları için populasyonun olmadığı bir bölgeye gideceğiz yemekten sonra. Kuzey Işıkları tahminlerine göre rehberimiz programda değişiklik yapabilir.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün:  EYJAFJALLAJOKULL, SKOGARFOSS, SELJALANDSFOSS, REYNISFJARA

Sabah kahvaltısının ardından Fludir’den ayrılıyoruz. Ardından 2010 yılında faaliyete geçip tüm hava trafiğini durduran teleffuz etmekte zorlanacağınız Eyjafjallajokull volkanına uğruyoruz. Buradaki ziyaretçi merkezinde uğruyoruz. Sonrasında Solheimajokull Buzulu’nu geçip Reynisfjara siyah kum plajına gidiyoruz.  Sonrasında Skogar nehri üzerindeki Skogafoss Şelalesi’ne hemen ardından da Seljalandsfoss Şelalesi’ne uğruyoruz. Burdaki ziyaretimiz sonrasında Vik’teki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama yapacağımız alan Kuzey işikları için en uygun alan. Gözlem yapabilmek için biraz yürüyüş yapacağız.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: SKAFTAFELL MİLLİ PARKI, JOKULSARLON

Kahvaltı sonrası Avrupa’nın en büyük milli parkı olan ülkenin en görkemli doğal güzelliği olan Skaftafell Milli Parkı’na doğru ilerliyoruz. Sonrasında göz alıcı Jokulsarlon Buzul Gölü’ne gidiyoruz. Sonrasında Vatnajokull Buzulu’nu fotoğraflayıp otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Vik’te.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: HVERAGERDI, BLUE LAGOON, REYKJAVIK

Kahvaltının ardından bölgede bulunan bir çok seradan ötürü çiçek köyü olarak adlandırılan Hveragerdi’ye gidiyoruz. Sonrasında elektrik mavisi rengi ve etrafındaki lava formasyonu ile muhteşem bir doğa harikası olan Blue Lagoon’ü ziyaret ediyoruz. Burada biraz kalıyoruz. İsteyenler bu muhteşem açık hava termal kaplıcasına girebilir. Blue Lagoon’dan ayrıldıktan sonra Reykjavik’e gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün: DÖNÜŞ

Uçak saatimize göre otelin önünden havaalanı servisine binip Keflavik Havaalanı’na gidiyoruz ve bir başka turumuzda sizlerle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1325 €
Nakit indirimli : 1325 €
Single Farkı : 400 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
  • 1. ve 5. gece : Reykjavik
  • 2. gece : Flúðir / Hella area
  • 3. ve 4. gece : Vík area

 

 

 

 
Detay Program
Turun Farkı
Yöre Bilgileri
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Kişisel İhtiyaç
Yanında Getir
Bukla Notu