Tur Kodu TUR02-51
Van Gölü Havzası & İshakpaşa
fotoğraf
kolay
kültür
yürüyüş
Tur Özeti
  • Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğal ve kültürel güzellikleri
  • Unesco Dünya Mirasları listesine aday İshakpaşa Sarayı
  • Van Gölü, Akdamar Adası, Nemrut Krateri, Urartu kaleleri
  • Ağrı Dağı Manzarası, Doğubeyazıt çarşı
  • Ahlat Mezarları, Muradiye Şelalesi
  • Urartular, Ermeni Krallıkları, Bizans İmparatorluğu,  Anadolu Selçukluları, Anadolu Türk Beylikleri; tüm bunların tarihi ve efsaneleri ile süslenmiş bir coğrafya.
Program

1. Gün: IĞDIR, AĞRI DAĞI, DOĞUBAYAZIT, İSHAKPAŞA SARAYI, MURADİYE ŞELALESİ, VAN

Iğdır Havaalanı geliş terminali önünde rehberinizle buluşuyorsunuz. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra ilk olarak Ağrı Dağları’nın manzarasını görmek için Ağrı Dağı Milli Parkı’nın bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Dağların muhteşem manzarasını fotoğrafladıktan sonra Doğubayazıt‘a doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde Dünya’nın 2.büyük meteor çukurunu göreceğiz ve fotoğraflayacağız. Doğubeyazıt’ta kaçakçılar çarşısını ziyaret ettikten sonra inşaası 99 yıl süren ve Mehmet Paşa tarafından 1784′te bitirilen İshak Paşa Sarayı’nı tanıyoruz. Selamlık, Harem, Hamam, Camii, Erzak Odaları, Zindan ve Türbe bölümlerini gördükten sonra buradaki gezimizi sonlandırıyoruz ve Van’a doğru yola koyuluyoruz..  Yol üstünde Bend-i Mahi çayı üzerindeki Muradiye Şelalesi’ni fotoğraflıyoruz. Şelale ziyareti sonrasında Van’a ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: TATVAN, AHLAT SELÇUKLU MEZARLIĞI, NEMRUT KRATER GÖLÜ

Kahvaltı sonrası ilk olarak Van Gölü‘nün güney kısmını katedip en son 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü‘ne doğru yola çıkıyoruz. Göl ziyaretimizden sonra Tatvan’a geçip öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Ahlat‘a doğru yola çıkıyoruz. Burada Emir Bayındır Kümbeti, Erzen Hatun Kümbeti ve 12.yy başından 16.yy’a kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı’nı görüp bölgeden ayrılıyoruz ve Van’daki otelimize geri dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: AHTAMAR ADASI, ÇAVUŞTEPE KALESİ, VAN ŞEHİR TURU, DÖNÜŞ

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Edremit‘e gidiyoruz. Kısa Edremit gezisi sonrası Gevaş üzerinden 30 dakikalık tekne yolculuğu ile Ahtamar Adası’na varıyoruz. Burada Gagik Kilisesi’ni göreceğiz. Ahtamar gezimiz sonrasında Urartu Kralı II. Sarduri’nin MÖ. 764-735 yılları arasında yaptırmış olduğu Çavuştepe Kalesi’ne varıyoruz. Kale gezimizden sonra Van şehir merkezinde kedi evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Şehir turunu tamamladıktan sonra Van Havaalanı’na geçiyoruz ve bir başka BUKLA turunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 989 TL
Nakit indirimli : 989 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Aktivite
Turun Farkı
Zorluk Derecesi
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu