Tur Kodu
Çocuklarla İğneada Longoz Ormanları Kampı
TÜRKİYE'NİN EN UZUN SAHİLİ...
çocuk
doğa
fauna
flora
hiking
kolay
yüzme
Tur Özeti

Hafta sonu! Dünya’nın sayılı Su Basar Ormanları’ndan İğneada Longoz Ormanları Kampı’na gitmek için 3 yaş ve üzerinde olmak yeterli. :) Oyunlara annenizle birlikte katılabiliyorsunuz. :) Bölgenin kendine özgü coğrafyasında oyunlar,  gözlem ve deneyler bizleri bekliyor!

——————————————————————————————————————————————

  •  Türkiye’nin en büyük longozu
  •  Özel koruma altında longoz gölleri
  •  Masmavi Karadeniz
  •  Uçsuz bucaksız ince kum sahili
  •  Yemyeşil orman
  •  Sınırsız oksijen
  •  Kuş cenneti

——————————————————————————————————————————————

Diğer Haftasonu Konaklamalı Aile ve Çocuk Kampı Alternatiflerimiz

Erikli Yaylası Aile ve Çocuk Kampı

Kerpe Aile ve Çocuk Kampı

Yuvacık Aile ve Çocuk Kampı

Program

1. Gün: İSTANBUL, İĞNEADA, BULANIK DERE LONGOZU, SAKA GÖLÜ

Sabah İstanbul’dan ayrılarak Tekirdağ istikametine doğru TEM yoluna giriyoruz. Seyir halindeyken paket kahvaltımızı alıyoruz. Baktık enerjimiz artıyor, çocuklarla Yol Tiyatrosu oyunumuzu kuruyoruz. Oyunun içinde neler olacağına hep beraber karar verip kurgusunu oluşturuyoruz. Roller seçiliyor ve hemen ardından canlandırmalar! Radyo Tiyatrocularımız için, isterlerse kayıt da alıyoruz J Yaklaşık olarak 11.30 gibi de kamp alanına gelmiş, çadırlarımızı kuruyor oluyoruz. Ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası yürüyüşe başlayacağımız yere kısa bir araç yolculuğu ile varıyoruz. Yürüyüşümüz yaklaşık 7 km sürecek olup; Bulanık Dere ve Longozu, Hamam Gölü ve Longozu, Saka Gölü Sahili ve Longozu, Bulanık Meşe Ormanı göreceklerimiz arasında. Yaklaşık 3 saat sürecek yürüyüş sonrası kamp alanına geri dönüyoruz. Çocuklarla, yolda ilgimizi çeken malzemeleri toplamayı unutmuyoruz. Akşam oyunlarımız için gerekli J Yemek sonrası ateş başı oyun ve sohbetlerin ardından gece orman yürüyüşü ile günü tamamlıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: ŞAHİN DERE, ERİKLİ GÖLÜ, İSTANBUL

Kahvaltı sonrası 10.00 gibi çadırları topluyoruz ve yürüyüşümüze başlıyoruz.  9 km’lik yürüyüş yapacağımız alanda; Şahin Dere ve Longozu, Gaydaroz Longozu, Korfa Kazalı Meşe Ormanı, Efendi Dere ve Longozu, Erikli Gölü göreceğimiz yerler arasında. Rotanın yarısında, çocuklarla ve isteyen büyüklerle, su kenarında suluboya renklendirmeleri yaparken, oyunumuz için de doğal malzemeler topluyoruz.  Yaklaşık 3 saat sürecek yürüyüşümüzün arasında öğle yemeğini barbekü şeklinde alacağız. Yürüyüşümüz tamamlandıktan sonra İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Çocuklarla Yol Tiyatrosu kayıtlarına devam ediyoruz. İstersek ‘Kim Kimdir, Nedir’ küp zar oyunumuzu oynuyoruz. İstanbul’a varış saati 20.30 olarak öngörülmüştür.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 475 TL
Nakit indirimli : 475 TL
Single Farkı : 50 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
11 Kas'17 - 12 Kas'17
(son +7 kişi)
14 Nis'18 - 15 Nis'18
(son +7 kişi)
26 May'18 - 27 May'18
(son +7 kişi)
08 Eyl'18 - 09 Eyl'18
(son +7 kişi)
Konaklama

Çadırlarımız yağmur geçirmez, içine böcek ve sinek giremez.

2 kişilik çadırlarımızda 1 kişi,

3 kişilik çadırlarımızda 2 kişi,

4 kişilik çadırlarımızda 3 kişi konaklatıyoruz.

Genelde sabaha kadar oturulduğu için pek kullanmıyoruz desek yeridir.

 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu