Tur Kodu INDNEP
Hindistan – Nepal Turu
Altın Üçgen
doğa
fotoğraf
gurme
kolay
kültür
Tur Özeti

Yüzlerce farklı etnik topluluk, yüzlerce farklı din, tanrı, onlarca farklı dil, bir milyarın üstünde insan ve koskocaman bir ülke… Bu ülkenin zenginliğini siz hayal edin. Onlarca büyük medeniyetin izlerini taşıyan bu ülke için kendilerine buldukları slogan ‘Incredible India’ tam anlamı ile yerini bulan bir slogan. Her anında şaşırmaya, heyecanlanmaya ve etkilenmeye hazır olun.

Program

“Golden Triangle” Altın Üçgen, Hindistan’ın Üç Güzelleri

Khajuraho’nun Erotik Tapınakları, Ölüler ve Hacılar Kenti Varanasi

ve Dünya’nın Doruğu Nepal, Kathmandu Vadisi

—————————————————————————————————————————————————–

1. Gün: İSTANBUL, DELHİ, JAIPUR

Delhi’ye geliş. Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor. Buluşmanın ardından 08:30 uçağı ile Jaipur’a uçuyoruz. Jaipur’a vardıktan sonra otelimize yerleşip belli bir süre dinlendikten sonra kısa bir şehir turu yapıyoruz. “Pembe Şehir” olarak da bilinen Jaipur’daki tur boyunca saray, Jantar Mantar, Hawa Mahal’i gezip çok değerli tekstil ürünlerini hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında Amber Kalesi‘ne gidiyoruz. Keyifli ve heyecan dolu fil yolculuğundan sonra kaleyi gezmeye başlıyoruz. Sırasıyla Büyük Avlu, Anıtsal Kapı, Divan-ı Am, Divan-ı Khas, Sheesh Mahal gibi bölümleri görüp, kalenin eşsiz manzarasının keyfini çıkartıp ve bolca foto çektikten sonra akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: JAIPUR, AGRA

Kahvaltı sonrası  Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğun ardından Agra’ya varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında Babür İmparatorluğu’nun başkentlerinden biri olan Agra’daki şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Babürlü Şah Cihan’ın ölen eşi, büyük aşkı Ercüment Banu için inşa ettirdiği ve tüm dünyada aşkın ve sadakatin mabedi olarak bilinen Taj Mahal’e gidiyoruz. Ardından Babür İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş olan UNESCO dünya miraslarından Agra Kalesi’ne gidiyoruz. Kale ziyaretimizi tamamladıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: AGRA, KHAJURAHO

Sabah kahvaltısından sonra Agra tren istasyonuna gidiyoruz ve Jhansi trenine biniyoruz. 2.5 saatlik bir yolculuktan sonra Orchha’ya geliyoruz.Betwa Nehri kıyısında kurulmuş olan Orchha yüzyıllarca gözlerden uzak kaldıktan sonra son yıllarda tekrardan popüler olmaya başladı. Bundela Hanedanı’nın başkenti olan bu küçük kasabada Büyük Saray ve Cihangir Sarayı kalıntılarını görüyoruz. Ortaçağın en güzel kale ve saray öneklerini gördüğümüz Orchha’dan ayrılıp Khajuraho’ya doğru araç yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ootelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: KHAJURAHO, VARANASI

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılıp Khajuraho’nun Kamasutra Tapınakları’nı gezmeye başlıyoruz. Birbirinden ilginç tapınak kabartmalarını izlerken hayretler içinde kalacaksınız.. Eminiz ki tur dönüşü en fazla anlatacağınız yerlerden birisi burası olacaktır! Sırasıyla Lakshmana, Kandariya Mahadev, Devi Jagadambi, Vishvanath ve Parvati Tapınakları’nı görerek kabartmalarını fotoğraflayacağız. Ardından Varanasi’ye gitmek için havaalanına doğru hareket ediyoruz. Hindistan’ın en eski kentlerinden biri olan Varanasi’de alanda bizi bekleyen aracımıza binerek önce Bharat Mata Tapınağı’nı göreceğiz. Ardından ülkenin en kaliteli ipeklerini ve birbirinden güzel rengarenk sarileri görmek için bir atölyeye gidiyoruz. “Bulunmaz Hint Kumaşı” ne demek burada anlayacağız. :)

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: VARANASI, KATHMANDU

Sabah çok erken uyanarak gündoğumunda Ganj Nehri üzerinde olmak için yola çıkıyoruz. Ganj Nehri’nde yapacağımız Tekne Turunda Hinduların gündoğumu seremonilerini ve ölü yakım ayinlerini göreceğiz.  Kutsal Ganj (Ganga) Nehri’nin kıyısında kurulmuş olan bu en kutsal Hindu şehri ülkenin her yanından gelen milyonlarca hacıya ev sahipliği yapar. Özellikle Ganj kıyısındaki ghatlarda yakılmayı bekleyen ölüleriyle Varanasi gerçekten sizi çok etkileyecek bir şehirdir. Sonrasında otelimize dönüp dinlenmeye çekiliyoruz. Otelden ayrıldıktan sonra Bharat Mata Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Tapınak ziyaretimizin ardından Benaras Hindu Universitesi Vishwanath Tapınağı’nı da görüp havaalanına geçiyoruz. 1,5 saatlik uçuş sonrası Delhi’ye varıyoruz. Ardından ikinci bir uçuşla Kathmandu’ya geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün: KATHMANDU

Dileyenlerle kahvaltıdan önce  Dünyanın Doruğunu görmek için kahvaltıdan önce Everest Zirve Uçuşu’na gidiyoruz(ekstra). Uçuşa gidenler de döndükten sonra otelden ayrılıp ülkenin en büyük şehirlerinden Bhaktapur’a (Bhadgoan) gidiyoruz. Sonrasında bütün Kathmandu’yu ayaklarımızın altına alabileceğimiz, muhteşem manzaralı Swayambunath Tapınağı’na çıkıyoruz. Bol bol foto çektikten sonra Sırada Nepal’in Varanasi’si diye de adlandırılan Hindu Ölü Yakma alanı Pashupatinath Hindu Tapınağı var. Burada çok daha yakından Ölü Yakma Ayinlerine tanık oluyoruz. Günümüzü Tibetli Budist hacıların ülkedeki en önemli merkezi ve Dünya’nın da en büyük Stupalarından olan Bodhnath’da sonlandırıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

7. Gün: KATHMANDU, DELHI

Sabah kahvaltısının ardından Kathmandu şehir turuna başlıyoruz. Durbar (Kraliyet) Meydanı, Kasthamandap, Şiva Tapınağı, Hanuman Doka, Bhairap Heykelleri vs burada göreceklerimizden sadece bir kaçı.. Eğer şanslıysak Yaşayan Tanrıça Kumari’yi bile görebiliriz. Kathmandu gezimizi tamamladıktan sonra 15:35′teki uçağımızla Delhi’ye gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

8. Gün: DELHI

Sabah kahvaltısından sonra Eski Delhi gezimize başlıyoruz. Önce Hindistan’ın kurucu babası, “yüce ruh” Mahatma Gandhi’nin ölümünden sonra cenaze töreninin yapıldığı, bedeninin yakıldığı Raj Ghat’a gidiyoruz. Yeşillikler içindeki Raj Ghat ülkenin en önemli ziyaret noktalarından da birisidir. Günün her saati kalabalıktır. Daha sonra Dünya’nın da en büyüklerinden olan Delhi Cuma Camisi’ne gidiyoruz. Şah Cihan’ın yaptırdığı bu cami Hindistan’daki en önemli İslam yapılarının başında gelmektedir. Lal Kila olarak da bilinen Kızıl Kale’yi (Red Fort) otobüs içinden görüyoruz. Delhi’nin çarşılarında serbest alışveriş molası da veriyoruz.

Serbest zaman sonrası Yeni Delhi gezimize başlıyoruz. Tur boyunca 1199 yılında yapılan o zaman için dünyanın en yüksek tai kulesi olan Qutub Minar, savaşlarda ölen askerler için inşa edilen anıtsal Hindistan Kapısı (İndian Gate), gösterişli tören yolu Rajpath ve başkanlık sarayı Raspati Bhavan’ı da görerek turu bitiriyoruz. Sonrasında serbest zaman veriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

9. Gün: DELHI, İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrasında Delhi Havaalanı’na gidiyoruz ve İstanbul’a dönüyoruz.

Not:  Programımız Delhi ya da Kathmandu başlangıçlı olabilir.  

 
Fiyat
Tur fiyatı : 2250 $
Nakit indirimli : 2250 $
Single Farkı : 800 $
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

1 gece – Jaipur - Clarks Amer 5* veya muadili

1 gece – Agra - Clarks Shiraz 5* veya muadili

1 gece – Khajuraho - Ramada Hotel 5* veya muadili

1 gece – Varanasi - Ramada Plaza 5* veya muadili

2 gece - Kathmandu - Soaltee Crowne Plaza 5* veya muadili

2 gece - Delhi - Vivanta by Taj Dwarka, ITC Welcome Dwarka5* veya muadili

 

 
Turun Farkı
Yöre Bilgileri
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Kişisel İhtiyaç
Bukla Notu