Tur Kodu
Hindistan – Holi Fest
RENGARENK HİNDİSTAN!
fotoğraf
jeep safari
kolay
kültür
laylaylom
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti
  • Renklerin festivaline canlı katılım
  • Ölüler ve Hacılar kenti Varanasi
  • Amber Kalesi’ne fil yolculuğu
  • “Aşkın Yapıtı” Taj Mahal
  • Altın Üçgen
Program

1. Gün – 12 Mart 2017: İstanbul, Delhi, Mathura

Delhi’ye geliş. Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor. Buluşmanın ardından direkt olarak Mathura’ya gidiyoruz. Oteldeki check-in işlemlerinin ardından tapınak ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından otelimize dönüp akşam yemeğimizi alıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün – 13 Mart 2017: Mathura

Kahvaltının ardından Holi Festivali kutlamalarına katılıp kendimizi eğlence ve renk cümbüşünün içine bırakıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün – 14 Mart 2017: Mathura, Agra

Sabah geç kahvaltının ardından Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından Agra’ya varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında Babür İmparatorluğu’nun başkentlerinden biri olan Agra’daki şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Babürlü Şah Cihan’ın ölen eşi, büyük aşkı Ercüment Banu için inşa ettirdiği ve tüm dünyada aşkın ve sadakatin mabedi olarak bilinen Taj Mahal’e gidiyoruz. Ardından Babür İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş olan UNESCO dünya miraslarından Agra Kalesi’ne gidiyoruz. Kale ziyaretimizi tamamladıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün – 15 Mart 2017: Agra, Jaipur

Kahvaltının ardından  Taj Mahal ziyaretinin ardından Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Ancak yol üstünde Fatehpuh Sikri’ye uğruyoruz. Ardından Jaipur yolculuğumuza devam ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Dinlendikten sonra çarşıya uğruyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün – 16 Mart 2017: Jaipur

Kahvaltının ardından “Pembe Şehir” olarak da bilinen Jaipur’da şehrin 11 km dışındaki Amber Kalesi‘ne gidiyoruz. Keyifli ve heyecan dolu fil yolculuğundan sonra kaleyi gezmeye başlıyoruz. Sırasıyla Büyük Avlu, Anıtsal Kapı, Divan-ı Am, Divan-ı Khas, Sheesh Mahal gibi bölümleri görüp, kalenin eşsiz manzarasının keyfini çıkartıp ve bolca foto çektikten sonra jiplerle kaleden iniyoruz. (Filler sadece çıkarken kullanılabiliyor. Zaman zaman önceden öğrenilemeyen sebeplerden kaleye fil çıkışı yasaklanabiliyor. O durumlarda kaleye jiplerle çıkıp-iniyoruz). Sonrasında şehir merkezine dönüp şehir turumuza başlıyoruz. Rajput Mimarisi’nin en etkileyici eserlerinden olan City Palace, Mübarek Mahal ve Hindistan’daki örneklerinin en iyisi olan astronomi gözlemevi Jantar Mantar’ı ziyaret ediyouz. Hindistan’ın değerli taş merkezi olan Jaipur’da her türlü değerli taşı görebileceğimiz büyük bir kuyumcuya gitme olanağımız da olacak. Öğleden sonra Jaipur’un çok değerli tekstil ürünlerini hakkında bilgi almak ve birbirinden güzel sarileri görmek için bir atölyeye gidiyoruz.“Bulunmaz Hint Kumaşı” ne demek burada anlayacağız.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün – 17 Mart 2017: Jaipur, Delhi, Varanasi

Sabah erken kahvaltının ardından Delhi Havaalanı’na doğru hareket ediyoruz. 5 saatlik yolculuk sonunda havaalanına varmış olacağız. Ardından 14:05’teki UK729 sefer nolu uçuş ile Varanasi’ye gidiyoruz. Varanasi’ye vardıktan sonra otelimize geçip check-in işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Varanasi şehir turumuza başlıyoruz. Hindistan’ın bilinen en eski kentlerinden biri olan Varanasi’de ilk olarak Bharat Mata Tapınağı’na gidiyoruz. Ardından Benaras Hindu Üniversitesi’ne gidiyoruz. Oradan ayrıldıktan sonra dar geçitlerden yürüyerek Vishwanath Tapınağı’na (giriş izni yok) gidiyoruz ve son olarak akşam Kutsal Ganj Nehri kıyısındaki ghatlarda Aarti Seremonisi seyrediyoruz ve otelimize dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

7. Gün – 18 Mart 2017: Varanasi, Delhi

Sabah çok erken uyanarak gündoğumunda Ganj Nehri üzerinde olmak için yola çıkıyoruz. Ganj Nehri’nde yapacağımız Tekne Turunda Hinduların gündoğumu seremonilerini ve ölü yakım ayinlerini göreceğiz. Tekne turundan sonra otelimize dönüp kahvaltımızı alıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından havaalanına doğru hareket ediyoruz. Saat 16:05’teki UK955 sefer sayılı uçuşla başkent Delhi’ye gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

8. Gün – 19 Mart 2017: Delhi

Kahvaltıdan sonra tam gün Eski ve Yeni Delhi gezimize başlıyoruz.

Eski Delhi: Babür İmparatoru Şah Cihan tarafından 17. yüzyılın başlarında kurulan kentte ilk olarak Kırmızı Kale’ye gidiyoruz. Ardından Hindistan’daki en büyük camii ve Babür İmparatorluğu’nun en büyük mimari yapıtlarından biri olan Jama Camii’ye uğruyoruz. Eski Delhi’deki son ziyaret noktamız Önce Hindistan’ın kurucu babası, “yüce ruh” Mahatma Gandhi’nin ölümünden sonra cenaze töreninin yapıldığı, bedeninin yakıldığı Raj Ghat’a gidiyoruz. Yeşillikler içindeki Raj Ghat ülkenin en önemli ziyaret noktalarından da birisidir. Günün her saati kalabalıktır.

Yeni Delhi: Birleşik Krallık döneminde ülkeye başkentlik eden Eski Delhi’nin tamamen zıttı olarak düşünülebilecek aynı zamanda Lutyen’in Delhi’si olarak bilinen Yeni Delhi’deki turumuz 1199 yılında inşaa edilen ülkenin en uzun taş kulesi olan Kutub Minar Anıtı’ndan başlıyor. Ardından sırasıyla savaşlarda ölen askerler için inşa edilen anıtsal Hindistan Kapısı (İndian Gate), Parlamento Binası, Başkanlık Sarayı, Ticaret Merkezi’ne uğrayıp otelimize dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

9. Gün – 20 Mart 2017: Dönüş

Sabah kahvaltısı sonrasında Delhi Havaalanı’na gidiyoruz ve bir başka BUKLATUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1475 €
Nakit indirimli : 1475 €
Single Farkı : 600 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

2 gece – Mathura - Radha Ashok 5* veya muadili

1 gece – Agra - Clarks Shiraz 5* veya muadili

2 gece – Jaipur - Clarks Amer 5* veya muadili

1 gece – Varanasi - Ramada Plaza 5* veya muadili

2 gece - Delhi - Vivanta by Taj Dwarka, ITC Welcome Dwarka5* veya muadili

 

 
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Kişisel İhtiyaç
Bukla Notu