Tur Kodu
Uludağ Zirvesi
2542
doğa
Extreme @en
kar eğlencesi
orta
outdoor training
trekking
Tur Özeti
Program

Sabah 06:00 ‘da İstanbul‘dan yola çıktıktan Osmangazi Köprüsü’nü de  kullanarak saat 09.00 civarında Uludağ oteller bölgesine varıyoruz. (Sabah ikramlarımız araçta dağıtılacaktır.) Burada aracımızdan ayrılıyoruz.  Jandarma arama-kurtarmaya yürüyüşümüz hakkında genel bilgileri veriyoruz ve  zirve yürüyüşümüze başlıyoruz.

Otellerin arkasından başlayan patika takip edilerek Keşiş Tepe eteğinden yalancı (küçük) zirve önlerine gelinir. İlk molamızı burada vereceğiz. Daha sonra buradan sağ tarafa doğru yükselen yaz aylarında tırmanması oldukça kolay bir duvar bulunmaktadır. Uludağ tırmanması manzara bakımından ve rota olarak orta derece olduğundan oldukça keyif alacağınız bir zirve tırmanışı yapmanızı sağlar . Yalancı zirvenin eteklerinden özellikle karlı ve sisli havalarda rotaya doğru bir şekilde ulaşmak için takip edilir. Bu tırmanışta sıcaklık durumu oldukça hızlı değişimler gösterebilir. Ciddi bir ısı düşüşünü hissedebilirsiniz. Yaz aylarında da olsanız yanınızda mutlaka bir polar bulundurun. Sis durumunu da göz önünde bulundurun. Bir metre görüş ile ilerlemek zorunda kalabileceğiniz bir durumla karşılaşabilirsiniz. Babaları takip ederken sağ tarafınızda Ege bölgesini, sol tarafınızda ise Marmara bölgesini göreceksiniz. Uludağ’ın bize sunduğu bu güzelliği kaçırmayın. Tempolu bir yürüyüşle 2,5-3 saat sonunda Uludağ Zirvesi’ne ulaşıyoruz. Oteller bölgesinden yaklaşık 600m yükselmiş olacağız. Zirvenin yüksekliği ise 2542m’dir. Zirveye vardıktan sonra öğle yemeği için hazırladığımız kumanyaları alıyoruz ve daha sonra tekrar geldiğimiz rotadan 2-3 saatlik bir inişle oteller bölgesine dönüyoruz. Kısa bir alışveriş molasının ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz ve bir başka BUKLATUR zirve faaliyetinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 195 TL
Nakit indirimli : 195 TL
Single Farkı : TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
14 Nis'18 - 14 Nis'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu