Tur Kodu SAGAST
Güney Amerika Gurme Turu
binicilik
doğa
gurme
kolay
kültür
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti

Güney Amerika Gurme Turu programımızı diğer Güney Amerika turlarından ayıran, Güney Amerika’nın şarap ve yemek dünyası ile tanışacak olmamızdır. Bu seyahatimize Şili Maipo Vadisi’nden başlayıp, And Dağları’nın kalbindeki Mendoza ile devam edeceğiz. Turumuz Uruguay çiftlik hayatından Arjantin büyük şehir tatlarına uzanacak.

Güney Amerika Gurme Turu, gelenekleri ve yeni teknikleri ile üzümden şaraba, tarladan sofraya tam bir gurme gezisi Güney Amerika topraklarının el değmemişliğiyle birleşecek ve bizleri kucaklayacak. Santiago üzüm bağlarında gezeceğiz, Mendoza şarap mahsüllerinin ve yemeklerinin tadına bakacak ve pişirmesini öğreneceğiz, Planeterra aşçılık okulunu ziyaret edeceğiz, Uruguay “estancia”sı tarzında geleneksel hayat tarzını tanıyacağız, Buenos Aires’in sofistike yaşamına konuk olacağız!

Program

1. Gün: SANTIAGO, ŞİLİ

Santiago’ya geliş saatinize göre havaalanından transferle otelinize geliyorsunuz. Ardından rehberinizle tanışıyorsunuz. Güney Amerika Gurme Turu hakkında bilgilendirme toplantısına katılmanızı tavsiye ederiz.

2. Gün: SANTIAGO

Maipo Vadisi’nde bulunan üzüm bağları ve şarap üreticilerine tüm gün sürecek gezi. Opsiyonel aktiviteler: Bellavista bölgesindeki restoranları ve yerel lezzetleri tadacağız.

Yemek: 1 kahvaltı

3. Gün: MENDOZA, ARJANTİN

Turumuzda bugün And Dağları’ndan geçerek Arjantin’in şaraplarıyla ünlü kenti Mendoza’ya ulaşıyoruz. Günün geri kalanında şehri yakından tanımak için serbestsiniz.

Yemek: 1 kahvaltı

4. – 5. Gün: MENDOZA

Üzüm bağlarını, şaraphaneleri ve Mendoza’yı iki gün boyunca keşfetmeye hazır olun. Tüm gün süren şaraphane gezisi, gurme öğle yemeği ve yemek dersi sizi bekliyor. Opsiyonel olarak yürüyüş ya da bisiklet turlarına çıkabilirsiniz.

Yemek: 2 kahvaltı, 1 öğle yemeği

6. Gün: BUENOS AIRES

Bugün uçakla Buenos Aires’e geliyoruz. Rehber eşliğinde Buenos Aires oryantasyon turu sizi bekliyor. Sonrasında isterseniz şehir turuna çıkabilir, tango gösterisi eşliğinde akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Yemek: 1 kahvaltı.

7. – 8. Gün: ESTANCIA, URUGUAY

Feribotla Colonia / Uruguay’a, buradan da iki gün konaklayacağımız dağ çiftliğine gidiyoruz. Yöresel malzemelerle hazırlanan, geleneksel usullerde pişirilen lezzetleri tadacağınız gerçek “gaucho” çiftlik hayatı deneyimi olacak.

Opsiyonel aktiviteler: Doğa yürüyüşü, atlı gezi… Yemek: 2 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 2 akşam yemeği

9. – 10. Gün: BUENOS AIRES

Bugün Buenos Aires’e geri dönüyoruz. Şehirde dilediğiniz gibi gezebilmeniz için ilk gün programı boş tutuyoruz. 10. gün şehir dışına doğru gidip bir gençlerin mutfak sanatları öğrenmesi ile ilgili bir toplum projesini okulu ziyaret edeceğiz. Okuldaki yemek pişirme gösterisinin öğle yemeğinin tadını çıkarın.

Yemek: 2 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

11. Gün: BUENOS AIRES

Gidiş saatinize göre Güney Amerika Gurme Turunun sonuna geliyoruz. Yemek: 1 kahvaltı

 
Fiyat
Tur fiyatı : 2249 €
Nakit indirimli : 2159 €
Single Farkı : 939 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Yanında Getir
Bukla Notu