Tur Kodu ESES
Eskişehir & Odunpazarı
çocuk
kültür
yürüyüş
Tur Özeti

Anadolu’nun parlayan yıldızlarından biri olan Eskişehir?de yürüyerek gerçekleşecek bir program. Özellikle son yıllarda Belediye Başkanı ve kentte yapılan çevre düzenlemeleri ile tanınmş olan bu kent; aslında adı gibi çok eski bir şehir. Çevre ilçelerde tarih öncesi ve sonrası bir çok medeniyte beşik olmuş; Anadoludaki geçiş yolları üzerinde olması yönü ile de bu medeniyetler tarafından paylaşılamamış yaşlı bir kent aslında. Biz bu kentin sokaklarında yürüyerek, çiğ böreğinden yiyerek ve Porsuk Çayının yenilenen yüzünü görerek güzel bir gün geçirmenizi sağlamaya çalışacağız.

Program

1. Gün: İSTANBUL, ESKİŞEHİR, TÜLOMSAŞ FABRİKASI, ODUNPAZARI, ATLIHAN ÇARŞISI, ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI MÜZESİ

Sabah 08:00 gibi İstanbul’dan ayrılıyoruz. Yolda kahvaltı paketlerinizi dağıtıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar sonrasında Adapazarı-Pamukova-Bozüyük güzergâhından Eskişehir’e varıyoruz. Gezimiz 1894 Yılında temelleri atılan Tülomsaş Fabrikası ile başlıyor. Sonrasında öğle yemeğimiz için Eskişehir’in leziz çiğbörekçilerini ziyaret ediyoruz. Ardından Osmanlı Dönemi’nde kalma evleri ile meşhur olan Odunpazarı’nda Atlıhan Tarihi Çarşısı, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ve Haller Gençlik Merkezi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. 1930’lu yıllarda yapılmış yaş meyve sebze hal binasının yenilenen yüzünü görebileceğiniz Tepebaşı Sahnesi Tiyatro Salonu’nun bulunduğu merkezde çay kahve molası verdiğimizde, meşhur su muhallebisinin tadına mutlaka bakmalısınız. Daha otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

 2. Gün: YILMAZ BÜYÜKERŞEN BALMUMU MÜZESİ, KURŞUNLU KÜLLİYESİ, PORSUK NEHRİ, KARİKATÜR MÜZESİ

Otelde yapılan zengin açık büfe sabah kahvaltısının ardından eşyalarımızı alarak otelimizden ayrılıyoruz. Eskişehir Mevlevihanesi ilk gezi durağımız oluyor. Gezerken fonda çalan ney ile yaptığımız gezi sonrası Kentpark’a hareket ediyoruz. Ardından Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi’ne gidiyoruz. Burada tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 160 kişinin balmumundan heykeli yer almaktadır. Gezi sonrası içerisinde geçmişten ve günümüzden eserlerin sergilendiği Karikatür Müzesi’ni gezdikten sonra, öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Sazova Parkı’na hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz fotoğraf çekmek ve birşeyler içmek için zaman bulabilirler. Serbest zaman sonrasında İstanbul dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : TL
Nakit indirimli : TL
Single Farkı : TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu