Tur Kodu
Uçaklı Erzurum’dan Kars’a Kış Yolculuğu
Kültür, yürüyüş, kayak, kış...
hiking
kar eğlencesi
kültür
orta
trekking
Uçak Dahil
yürüyüş
Tur Özeti
  • Erzurum’dan Kars’a tren yolculuğu
  • Kozmopolit yapısıyla Kars
  • Donmuş Çıldır Gölü’nde atlı kızakla gezi ve balık tutma
  • Kültürlerin başkenti Ani harabeleri
  • İsmini hiç de haketmeyen Şeytan kalesi
  • Sarıkamış’da yürüyüş (isteyenler kayak yapabilir)

——————————————————————————————————————————————————–

Diğer Erzurum’dan Kars’a Kış Yolculuğu (Uçak hariç fiyatlı) turumuz.

Erzurum’dan Kars’a Kış Yolculuğu (Uçak Hariç)

Bein İz TV – Ne Halin Varsa Gez – Uçaklı Erzurum’dan Kars’a Kış Yolculuğu 21 – 24 Aralık ’17

Program

1. Gün: İSTANBUL, ERZURUM, KARS

Sabah Pegasus Havayolları’nın PC2552 sefer sayılı uçuşu ile Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Erzurum’a uçuyoruz. Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor.

Kars için tren saatimiz 13.55 olduğundan bu saate kadar Erzurum şehir merkezini geziyoruz. Çifte minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ve  Atatürk Evi müzesi başlıca ziyaret noktalarımız. Güzel bir yemeğin ardından trenle Kars’a hareket ediyoruz. Saat 18.30 gibi Kars’a varmış olacağız. Otele yerleştikten sonra isteyenlerle gece Kars sokaklarını arşınlayabiliriz.

——————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ, ŞEYTAN KALESİ

Sabah kahvaltının ardından doğunun Efes‘i denen Ani Harabeleri‘ne doğru yola çıkıyoruz. Bu muhteşem şehrin onca yıkıma savaşa ve doğal afetlere dayanan yapılarını görünce harabe lafının biraz abartılı olduğunu düşünebilirsiniz. Ayakta olan binalar yeterince heybetli ve güçlü görünüyorlar. Ve bir an yaşayan bir şehrin içinde olduğunuzu düşünebilirsiniz. Yaklaşık 2 saat burada kalacağız. Belki de günler boyunca anlatacak hikayeleri var ama zamanımız kısıtlı olduğundan bir sonraki durağımıza, Çıldır Gölü’ne doğru hareketleniyoruz. Deniz seviyesinden 1960 metre yukarıda bulunan bu göl ve çevresini görmeden bu tur eksik olurdu. Kışın göl tamamen donduğu için yerel halk geçimini çok özel bir yöntem ile balık tutarak karşılıyor. Atalay’ın yerinde bunu birebir gözlemleyeceksiniz. İsteyenlere ekstra olarak kızak turu da yaptırılıyor. Yemekten sonra sizi çok etkileyeceğiniz düşündüğümüz göz önünde olmayan ama kesinlikle akıllarda kalan bir kaleye,  ‘Şeytan Kalesi’ne gidiyoruz. Yıldırımtepe köy sınırları içinde yer alan kale, Kura Nehri üstünde konuşlanmış önemli İpek Yolu kollarından birini koruyucu özelliği ile heybetle dikiliyor. Kalenin çok fazla tahribat yaşamamış olması sizi kesinlikle büyüleyecek. Zaten bulunduğu konum başlı başına dudak uçuklatan bir yerde. Kar durumuna göre dıştan yeterince etkileyici olan kalenin içine de girebiliriz. Otele dönüş yolculuğunda yol kenarına dikkat edin tilkiler cirit atıyor :)

——————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: SARIKAMIŞ

Kahvaltı sonrası Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Katerina Köşkü’ne gidiyoruz. 19. yy sonlarında yekpare ağaç kullanılarak inşa edilmiş köşk şu an kullanıma uygun olmasa da sapasağlam ayakta durmakta. Fotoğraf için de çok uygun bir yer seveceksiniz:) Buradan sonra Sarıkamış kayak merkezine gidiyoruz. Öğle yemeğini burada aldıktan sonra pistlerin bulunduğu bölgenin hemen arkasında  bulunan yolda yürüyüş yapacağız. Herkesin yapabileceği seviyede olan bu yürüyüş 1,5-2 saat civarında sürecektir. Sarıçam ormanının kar düşmüş hali keyifli bir yürüyüşün garantisi olacaktır. Parkur çok az yokuş ve genelde inişten oluşur. Yürüyüşün sonunda teleferikle kayak merkezine döneceğiz. Ardından Kars’a geri dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından Kars’a veda için yöresel müzikler dinleyebileceğimiz güzel bir mekana gideceğiz.

——————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: KARS, İSTANBUL

Kahvaltı sonrası Kars şehir turumuza başlıyoruz. Bugün göreceğimiz yerler arasında Kars Kalesi ve çevresi var. Kalenin ana girişinin altında 12 Havariler Kilisesi(Kümbet Camii) ve Evliya Çelebi Camii’sini de ziyarette bulunuyoruz. Şehir turumuzu bitirdikten sonra alışveriş zamanı başlıyor. İsteyenler meşhur Kars kaşarından satın alabilir.   Alışveriş molası bittikten sonra Kars Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Saat 14:30′da havaalanına varmış oluyoruz ve 15:55′teki Anadolu Jet Havayolları’nın TK7301 sefer sayılı uçuşu ile Kars’tan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na uçuyoruz. Saat 18:05′te İstanbul’a varıyoruz ve bir başka BUKLATUR  gezisinde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1395 TL
Nakit indirimli : 1395 TL
Single Farkı : 300 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Kesin Hareketli
08 Mar'18 - 11 Mar'18
Tur Doldu
Kesin Hareketli
22 Mar'18 - 25 Mar'18
Tur Doldu
Konaklama

Grand Ani HotelKars-ı Şirin Hotel, Wintercity Hotel veya muadili – 3 gece

 

 

 
Aktivite
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Kişisel İhtiyaç
Yanında Getir
Bukla Notu