Tur Kodu ERKSUI
Erikli Yaylası Kampı
YAYLADA KAMP BAŞKADIR...
çocuk
doğa
fotoğraf
hiking
kamp
orta
Tur Özeti
  • Yaylada kamp
  • Köy kahvaltısı
  • Erikli Yaylası
  • Erikli Şelalesi
  • Delmece Yaylası ve Derin Göl
  • Orman içi yürüyüşler
  • Herkesin yapabileceği kolay-orta yürüyüşler
Program

1. Gün CUMARTESİ: İSTANBUL – ERİKLİ YAYLASI – ERİKLİ ŞELALESİ

İstanbul‘dan yola çıktıktan sonra Eskihisar‘dan Yalova’ya arabalı vapurla geçiyoruz. İlk durağımız köy kahvaltımızı yapmak üzere Teşvikiye Köyü’nde olacak. Ardından tekrar kısa bir araç yolculuğu ile  yaylaya varıyoruz. Yaylaya varınca ilk işimiz kampımızı kurmak. Çadırları kurarken bir yandan da öğle yemeği hazırlıklarımız yapılıyor. Öğle yemeğinden sonra ilşk yürüyüşümüze başlıyoruz.  Parkur tamamen patikada yürünüyor. Dere kenarındaki ve ağaçlar altındaki yürüyüş yaklaşık 30 dakika sürüyor. Parkur sonunda üst üste iki şelale var. Alt şelalede biraz fotoğraf molası verdikten sonra üst şelaleye çıkılıyor. Üst şelaleye çıkışta iki yol var biri patika diğeri ise dik bir kayadan çıkış. Kaya dik olsa da çıkışı rahat ama yükseklik korkusu olanlara önerilmez. Üst şelalede fotoğraf için yeterli kadar mola verdikten sonra farklı bir patikadan yaylaya dönüyoruz. Bundan sonra yaylada serbest zaman isteyenlerle kısa yürüyüşler yapabiliriz. Bu arada odun toplamak şart akşam ateş ne kadar büyük ve sürekli olursa o kadar iyi. Gece yürüyüşü mü? Tabi ki yapacağız.  fenerleri boşuna getirmedik :)

2. Gün PAZAR: DELMECE YAYLASI – DERİN GÖL – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrasında Delmece Yaylası’na aracımızla çıkıyoruz. Yaylada kısa fotoğraf molasından sonra önce Dipsiz Göle daha sonra buradan dönüp kampımıza, orman içi patikadan iniş yapacağız. Öğleden önceki yürüyüşümüz toplam 2 saat sürecek. İsteyenler bu yürüyüşe katılmayıp kampta kalabilirler. Öğle yemeğinden sonra kampımızı toplayıp Teşvikiye Köyü’ne inen patikayı kullanarak son yürüyüşümüz yapıyoruz. Bu yürüyüş hemen hemen hep yokuş aşağı sadece 5 dakika çıkış var. Parkur sonundaki dereye ayaklarımız sokup tüm yorgunluğunu aldıktan sonra son olarak Teşvikiye köyünde çay molası veriyoruz. Ardından İstanbul’a dönüş. Saat 19.00 civarında İstanbul’dayız.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 325 TL
Nakit indirimli : 325 TL
Single Farkı : 50 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
24 Ara'17 - 24 Ara'17
(son +7 kişi)
30 Ara'17 - 30 Ara'17
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Yanında Getir
Bukla Notu