Tur Kodu
Erikli Yaylası Çocuk Kampı
YAYLADA KAMP BAŞKADIR...
çocuk
doğa
hiking
kamp
orta
Tur Özeti

Evdeki frekansları ayarlamak lazım bazen. Hava soğuk ama suyla oynamak istiyorsun. Bir şelale yolu gitmek için 3 yaş ve üzerinde olmak yeterli. :) Erikli Yaylası’nda, yayla var, dereler, göller, şelaleler! Tam bir Su’ya Teşekkür Kampı. :) Oyunlarımıza annenle katılabiliyorsunuz. :) Bu coğrafyada burnumuzu, kulaklarımızı dolaştıralım bakalım, neler bizleri bekliyor…

——————————————————————————————————————————————

  • Yaylada kamp
  • Köy kahvaltısı
  • Erikli Yaylası
  • Erikli Şelalesi
  • Delmece Yaylası ve Derin Göl
  • Orman içi yürüyüşler
  • Herkesin yapabileceği kolay-orta yürüyüşler

——————————————————————————————————————————————

Diğer Haftasonu Konaklamalı Aile ve Çocuk Kampı Alternatiflerimiz

İğneada Aile ve Çocuk Kampı

Kerpe Aile ve Çocuk Kampı

Yuvacık Aile ve Çocuk Kampı

Program

1. Gün CUMARTESİ: İSTANBUL – ERİKLİ YAYLASI – ERİKLİ ŞELALESİ

İstanbul‘dan yola çıktıktan sonra Eskihisar‘dan Yalova’ya arabalı vapurla geçiyoruz. Yolda, çocuklarla “Hareketin Peşinde” oyunumuzu oynamaya başlıyoruz. İlk durağımız köy kahvaltımızı yapmak üzere Teşvikiye Köyü’nde olacak. Kahvaltımız biter bitmez “Aramızda” oyunu için ikili gruplar oluşturuyoruz. Kısa bir araç yolculuğu ile yaylaya varana dek, isteyen büyükler de kura çekip bizimle oynayabilir.  Yaylaya varınca ilk işimiz kampımızı kurmak. Çadırları kurarken bir yandan da öğle yemeği hazırlıklarımız yapılıyor. Öğle yemeğinden sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. “Aramızda” oyunu yürüyüşte de devam ediyor. Daha önce FRP oynamış büyükler, bu oyuna katılmaktan keyif alabiliyor. Parkur tamamen patikada yürünüyor. Dere kenarındaki ve ağaçlar altındaki yürüyüş yaklaşık 30 dakika sürüyor. Parkur sonunda üst üste iki şelale var. Ardından farklı bir patikadan yaylaya dönerken sudaki zengin yaşamdan, amfibilerden konuşuyoruz. Kamp alanına varıp biraz dinlendikten sonra, rüzgarda hayat bulan bereket getiren geometrik süslemeler yapıyoruz. Bu arada büyüklerin de odun toplaması lazım, akşam ateş ne kadar büyük ve sürekli olursa o kadar iyi. Gece yürüyüşü mü? Tabi ki yapacağız.

——————————————————————————————————————————————

2. Gün PAZAR: DELMECE YAYLASI – DERİN GÖL – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrasında Delmece Yaylası’na aracımızla çıkıyoruz. Yayladan yine doğal malzeme örnekleri topluyoruz. Ardından Dipsiz Gölü görüp buradan kampımıza, orman içi patikadan iniş yapmaya geçiyoruz. Ya da sabahtan birlikte karar verip çocuklarla kampta kalıp topraktan gökyüzü istikametine asılan her rengin ayrı bir simgesi olan umut bayraklarını konuşup, kendi evimiz için bunlardan tasarlıyoruz.  Öğle yemeğinden sonra kampımızı toplayıp Teşvikiye Köyü’ne inen patikayı kullanarak son yürüyüşümüz yapıyoruz. Parkur sonundaki dereye ayaklarımız sokup tüm yorgunluğunu aldıktan sonra son olarak Teşvikiye köyünde çay molası veriyoruz. Ardından İstanbul’a dönüş. Yolda oyunlardan “Kutuda Ne var” ve “59 58 Değiş ” en tuhaf oyunlar arasında J bizi bekliyor! Saat 19.00 civarında İstanbul’dayız.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 425 TL
Nakit indirimli : 425 TL
Single Farkı : 50 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
18 Kas'17 - 19 Kas'17
(son +7 kişi)
07 Nis'18 - 08 Nis'18
(son +7 kişi)
19 May'18 - 20 May'18
(son +7 kişi)
15 Eyl'18 - 16 Eyl'18
(son +7 kişi)
20 Eki'18 - 21 Eki'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu