Tur Kodu
Erikli Yaylası Çocuk Kampı
YAYLADA KAMP BAŞKADIR...
çocuk
doğa
hiking
kamp
orta
Tur Özeti

Bazen evdeki frekansları senin ayarlaman lazım. Hava soğuk, ama suyla oynamak istiyorsun. Pazar gününe çadırda uyanmak, masal diyarında dolaşmak istersen bu kamp senin için! Bir şelale yolu gitmek için 3 yaşında olman yeterli. Erikli Yaylası, dereler, göller, şelalelerle; Su`ya teşekkür kampı sanki. Dikkat: Bu diyarlar, taklit ve gözlem gücünü artırır. Not: Oyunlarımıza yetişkinler de katılabilir :)

——————————————————————————————————————————————

  • Yaylada kamp
  • Köy kahvaltısı
  • Erikli Yaylası
  • Erikli Şelalesi
  • Delmece Yaylası ve Derin Göl
  • Orman içi yürüyüşler
  • Herkesin yapabileceği kolay-orta yürüyüşler

——————————————————————————————————————————————

Diğer Haftasonu Konaklamalı Aile ve Çocuk Kampı Alternatiflerimiz

İğneada Aile ve Çocuk Kampı

Kerpe Aile ve Çocuk Kampı

Yuvacık Aile ve Çocuk Kampı

Program

1. Gün CUMARTESİ: İSTANBUL – ERİKLİ YAYLASI – ERİKLİ ŞELALESİ

İstanbul‘dan yola çıktıktan sonra Eskihisar‘dan Yalova’ya arabalı vapurla geçiyoruz. Yolda, çocuklarla “Hareketin Peşinde” oyunumuzu oynamaya başlıyoruz. İlk durağımız köy kahvaltımızı yapmak üzere Teşvikiye Köyü’nde olacak. Kahvaltımız biter bitmez “Aramızda” oyunu için ikili gruplar oluşturuyoruz. Kısa bir araç yolculuğu ile yaylaya varana dek, isteyen büyükler de kura çekip bizimle oynayabilir.  Yaylaya varınca ilk işimiz kampımızı kurmak. Çadırları kurarken bir yandan da öğle yemeği hazırlıklarımız yapılıyor. Öğle yemeğinden sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. “Aramızda” oyunu yürüyüşte de devam ediyor. Daha önce FRP oynamış büyükler, bu oyuna katılmaktan keyif alabilir :)

Dere kenarındaki ve ağaçlar altındaki yürüyüş sonrası üst üste iki şelale var. Ardından farklı bir patikadan yaylaya dönüp kamp alanına varıyoruz. Biraz dinlendikten sonra, rüzgarda hayat bulan bereket getiren geometrik süslemelerden yapıyoruz. Bu arada yetişkinlerin de odun toplaması lazım, akşam ateş ne kadar büyük ve sürekli olursa o kadar iyi. Gece yürüyüşü mü? Tabi ki yapacağız.   

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün PAZAR: DELMECE YAYLASI – DERİN GÖL – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrasında Delmece Yaylası’na aracımızla çıkıyoruz. Ardından Dipsiz Gölü görüp buradan kampımıza, orman içi patikadan iniş yapmaya geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra kampımızı toplayıp son yürüyüşümüz yapıyoruz. Parkur sonundaki dereye ayaklarımız sokup tüm yorgunluğunu aldıktan sonra son olarak Teşvikiye köyünde çay molası veriyoruz. Ardından İstanbul’a dönüş. Bugünkü yürüyüşte toplayacağımız malzeme örnekleriyle dönüş yolunda neler yapabiliriz :) Yol oyunlarımızla saat 19.00 civarında İstanbul’dayız.

Not:* Hava koşullarına, zamana veya grubumuzun dinamiğine göre program akışında ya da program içeriğinde değişiklikler yapabiliriz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 439 TL
Nakit indirimli : 439 TL
Single Farkı : 50 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
07 Nis'18 - 08 Nis'18
(son +7 kişi)
19 May'18 - 20 May'18
(son +7 kişi)
15 Eyl'18 - 16 Eyl'18
(son +7 kişi)
20 Eki'18 - 21 Eki'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu