Tur Kodu TUR06-06
Erciyes Dağı Zirvesi
dağ tırmanışı
doğa
extreme
zor
Tur Özeti
Program

1. Gün Cuma : KAYSERİ, DAĞ EVİ’NDE SERBEST ZAMAN

Sabah  İstanbul-Kayseri uçaklarından biriyle Kayseri‘ye hareket ediyoruz.Yaklaşık 10:00 gibi havaalanında buluşuyoruz. Daha sonra öğle yemeği için şehir merkezine gidiyoruz. Sonrasında Erciyes Dağı eteklerindeki kayak merkezine hareket ediyoruz. 2-3 saatlık yürüyüşle konaklayacağımız 2800 metredeki dağ evine varıyoruz . Dağ evine yerleştikten sonra aksam yemeği için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Çevreyi tanımak için kısa yürüyüşler yapıyoruz ve günü aklimatizasyon ve pratik yaparak tamamlıyoruz. Zaman kalırsa kazma krampon eğitimi alıp bunları kar buz üzerinde uygulayarak eğitimimizi tamamlıyoruz. . Akşam yemeği ise kampta dağ menüsü şeklinde.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün Cumartesi : ERCİYES DAĞI ZİRVESİ (3916m)

Sabah erkenden kalkıyoruz. Saat 04:00 gibi zirve için yola koyuluyoruz. Şeytan Boğazı‘ndan (Şeytan Rotası) 3916m‘lik zirveye enfes bir manzara eşliğinde yaklaşık 4-5 saatlik tırmanış/yürüyüş ile ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi zirvede yiyoruz. Sonrasında dağ evine geri dönüp eşyalarımızı topladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Bugünkü faaliyetimiz yaklaşık olarak 8-9 saat sürecek. Otelimize yerleşdikten sonra  akşam yemeğimizi alıyor ve dinlenmeye odalarımıza çekiliyoruz .

—————————————————————————————————————————————————–

3.Gün Pazar : YAHYALI, KAPUZBAŞI ŞELALESİ

Kahvaltının ardından eşyalarımızı toplayıp otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Yahyalı’da kısa bir mola veriyoruz. İsteyenler ünlü yöresel dokuma örneklerinden halı-kilimlere bakabilirler. Buradan ayrıldıktan sonra rotamızı Kapuzbaşı Şelalesi’ne çeviriyoruz. Aladağlar Milli parkına ulaştıktan sonra bölgedeki doğa harikası şelaleleri geziyoruz. Öğle yemeği sonrasında Aksu (Ağla) Kanyonu’nun üst tepelerine çıkıp Bozarmut-Büyükçakır köyü arasında yaklaşık 3 saat sürecek yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Büyükçakır Köyü şelale tesislerinde günü sonlandırıyoruz. Ardından  Kayseri Havaalanı’na doğru hareket ediyoruz ve bir başka BUKLATUR zirve programında görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

NOT: Erciyes programında herkes kendi sırt çantasını ve bölüşülen yemekleri taşır!

 
Fiyat
Tur fiyatı : 695 TL
Nakit indirimli : 695 TL
Single Farkı : 100 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
27 Nis'18 - 29 Nis'18
Tur Doldu
Konaklama

1. Gece: Dağ Evi

2. Gece: Mirada Del Lago Hotel

 

 
Aktivite
Zorluk Derecesi
Grup Sayısı
Yöre Bilgileri
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu