Tur Kodu TUR01-01
Doğu Karadeniz Yaylaları
HAYDE GELMEYİ MİSUN?
doğa
fotoğraf
hiking
kültür
orta
rafting
yayla yaşantısı
Tur Özeti

Bu turumuz tüm Doğu Karadeniz‘i özetleyen bir turdur. Biz boydan boya klasik Karadeniz turları yerine daha lokal olan ve Karadeniz’in özünü oluşturan Doğu Karadeniz’i mümkün olan en güzel şekliyle sunuyoruz.

Doğu Karadeniz’i görme ve tanıma fırsatı bulacağınız bu turda; Sumela Manastırı, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Pokut ve Sal Yaylaları, Kaçkar Dağı, Aşağı ve Yukarı Kavrun Yaylaları, Avusor Vadisi, Laz Yaylaları, Hacızeni, Peryatak, Dobaye, Taşlık Yaylaları, Büyük Deniz, Küçük Deniz ve Karadeniz Gölleri, Zil Kale, Palovit Şelalesi, Tar Deresi Vadisi, göreceğiniz yerlerden bazıları. Mevki adlarını ya da yol üstünde geçerken gördüğünüz yerleri tur programına yeni bir yermiş gibi yazmıyoruz :)

Bu isimlerin bir çoğunu duymadığınızın farkındayız, size bir şey ifade etmiyor olabilir. ”Neden Uzungöl yok?”, ”bilmem ne yaylasını duymuştum, oraya gitmeyecek miyiz?”, ”gazetedeki turlar falanca yere de gidiyor, siz niye gitmiyorsunuz?” gibi sorular mutlaka aklınıza gelecektir. Bir bildiğimiz var elbet. Öyle hem yedi gün kalalım, hem her yeri görelim, ver Allahım ver olmaz. :) Az zamanda çok yeri görme yarışına girmeyiz gazete firmaları gibi. Küçümsediğimizden değil, önemsediğimizden…

Program

1. Gün: (Trabzon-Rize) Trabzon – Sümela – Ayder

2. Gün: (Rize) Fırtına Vadisi – Pokut & Sal Yaylaları

3. Gün: (Rize) Kavrun Yaylası – Çengovit Gölleri – Karadeniz Gölü – Çeymakçur

4. Gün: (Rize) Tar Deresi - Kuntz Yaylası Yürüyüşü

5. Gün: (Rize) Huser Tepesi

6. Gün: (Rize) Avusor Yaylası – Laz Yaylaları – Büyük Göl

7. Gün: (Rize-Trabzon) Yukarı Vice – Mikron – Habak – Dönüş

 

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1495 TL
Nakit indirimli : 1450 TL
Single Farkı : 300 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

Doğu Karadeniz turizm altyapısı yeni gelişen bir bölgemiz. Hele dağlarda yaylalarda altyapı eksikliğimiz çok. Ama çok güzel aile işletmelerimiz ve pansiyolanlarımız var. Elbette eksiklikleri vardır fakat iyi niyetleri ve heyecanları sizlerin bu eksiklikleri hoşgörmenize neden olacağına eminiz.

Yaylanın en iyi tesislerinde konaklamaya çalışıyoruz. Hepsinin odalarında banyo ve tuvalet mevcut. Hepsi çok güzel bir doğa içinde. Birbirine muadil tesislerde konaklıyoruz. Tabi 4 yıldızlı bir otelin muadili 4 yıldızlı bir oteldir ama yayladaki ahşap bir pansiyonun muadili de bir başka ahşap pansiyondur.

Tesislerde odalar ahşap ve basittir. Yani odada minibar falan beklemeyin. Yada alt katta havuz sauna falan. Bu tip beklentiler sinirinizi bozabilir :) Biz size daha çok manevi değerler sunuyoruz. Yetinmek aydınlanmaya giden en iyi yoldur :)

 

7 gece Ayder Ahşap Pansiyon konaklama.

 

Çocuk konaklaması

0-5 Yaş ucretsiz çocuklar Ebeveyn ile aynı yatakta yatar. Ayrı yatağı yoktur (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)

6-12 Yaş indirimli çocuklar ebeveyn ile aynı odada kalır. Ayrı odası yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)

 
Detay Program
Turun Farkı
Yöre Bilgileri
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu