Tur Kodu DOGAHF
Derinvadi Doğada Haftasonu
KÜÇÜK KARADENİZ'İ ZİYARET...
doğa
fotoğraf
hiking
orta
Tur Özeti
  • Bozulmamış doğasıyla Kandıra
  • Eğlenceli orman içi yürüyüş
  • Falez yürüyüşleri
  • Kerpe koyunda barbekü
  • Kale ve mağaralar
  • Beşkayalar Kanyonu
  • Şömine başında öğle yemeği
  • Herkesin yapabileceği kolay-orta yürüyüşler
Program

1.Gün : İSTANBUL – AYTEPE

Sabah İstanbul’dan ayrıldıktan sonra saat 09:30 gibi köy kahvaltımızı alacağımız Karaaslan Tesisleri’ne varıyoruz. Burada muhteşem kahvaltımızı aldıktan sonra parkur başlangıcına gidiyoruz. Sırt çantalarımızı yüklenip yürüyüşe başladıktan yarım saat sonra vadi tabanında bulunan, Veysel Dayı’nın işlettiği çardağa varıyoruz. Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bu çardakta öğle yemeği hazırlanırken, isteyenler derenin karşısındaki patikada kısa bir yürüyüşle manzara tepesine çıkılabilir. Yaklaşık 1 saalik gidiş geliş sonrası Veysel Dayı’nın çardağına dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Şömine başında öğle yemeğinin ardından esas yürüyüşümüze başlıyoruz. Araca bineceğimiz nokta olan Servetiye Köyü’ne yaklaşık 2.5 saatlik bir yürüyüşle varıyoruz. Parkur tehlikesiz ve %90′ı yokuş aşağı yürüyüş şeklinde. Kanyon içindeki toprak yolda yürüyoruz. Sol tarafımızda dere, sağ tarafımızda kanyon duvarı yani manzarası bol bir parkur. Yolda iki şelale ile karşılaşacağız. Birincisi biraz uzakta ancak fotoğrafını çekebileceğiz. İkinci şelale yolumuz üzerinde küçük bir şelale. Şelaleden sonra yaklaşık yarım saatlik yürüyüşle Servetiye Köyü’ne varıyoruz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün : BABADAĞ – KERPE – İSTANBUL

Sabah köy kahvaltımızı aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Yol üstünde alışveriş molası için Kandıra’ya uğruyoruz. Saat 10.30 civarında yürüyüşe başlayacağımız Babadağ Köyü‘ne varıyoruz. Hazırlıklarımızın ardından hafif eğimli stabilize yola girip ilk ve en uzun tırmanışımızı gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık yarım saat. :) Yolda kısa bir mesafe katettikten sonra balta girmemiş orman içine dalıyoruz. Burası acayip eğlenceli. Grup durumuna göre yaklaşık yarım saat sürecek sık orman içi inişimizde dallar mı dersiniz orman gülleri mi dersiniz (ki Nisan-Mayıs aylarında açan çiçekleri görmek mümkün) bir ormanda olması gereken her şey var. Bu bölümü geçtikten sonra orman yoluna inmiş oluyoruz. Buradan yürüyüşümüz sola doğru Sarısu istikametine devam ediyor. Stabilize yoldan tarlalar içinde geçecek yürüyüş küçük bir tepeye çıkarak tekrar patikaya dönüşüyor. Bu bölüm ise ikinci en güzel bölüm. Orman içi keçi yolundan devam edip 10 dakikalık dik bir inişle noktalanıyor. Orman bitiminde buğday ekili tarlalara çıkıyoruz ve bundan sonra yarım saatlik yürüyüşle Karadeniz kıyısında öğle yemeğini yiyeceğimiz geniş çimenliğe varıyoruz. Yorulmadım diyenlerle; yarım saatlik falez yürüyüşüne davet ediyoruz. Yürümek istemeyenler çimenlik alanın tadını çıkarabilir. Kerpe koyuna münhasır alacağımız barbekümüzü afiyetle yerken belki de Türkiye’nin nadir dalga sörfü yapılan koyunda rüzgarla oluşan dalgaların keyfine varıyoruz. Hava ve saate göre bulunduğumuz yerden ayrılıp Kerpe merkeze gidiyoruz. İsteyenlerle kalenin ve mağaraların olduğu koya gidip (ki herkes gelir) ite kaka mağaraların içine giriyoruz. Ardından aracımıza geçip İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Saat 20:00 gibi İstanbul’dayız.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 345 TL
Nakit indirimli : 345 TL
Single Farkı : 50 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Yanında Getir
Bukla Notu