Tur Kodu ÇBKSLK
Çubukgöl Sülüklügöl Trans
BİR GÜN, İKİ GÖL...
doğa
fotoğraf
hiking
zor
Tur Özeti

Göynük’te bulunan Çubukgöl’den başlayan yürüyüş, yaylaların kenarından geçip Sülüklügöl’ün aşağısında son buluyor. Bu turda sizi yorgunluğunuzu unutturacak muhteşem manzaralar bekliyor.

Program

İstanbul’dan hareket ettikten sonra yol üzerinde Taraklı’da mola veriyoruz. Alışveriş molasının ardından Göynük’e devam ediyoruz ve kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Göynük’ ün her mevsim tablo gibi görüntüsü fotoğraf çekmek isteyenlerin gönlünü fethedecektir. Bu molalarla beraber, İstanbul’dan yola çıktıktan yaklaşık dört saat sonra Çubuk Gölü’ne varılır. Parkurun başlangıcı Çubuk gölüdür. Çubuk gölü 1000 metre yükseklikte Trabzon’ da Uzungöl’ ü andırır bir göldür. Buradan çam ormanları arasında yükselerek yaklaşık 2 saatlik yürüyüşle 1600 metredeki Sülüklügöl yaylasına çıkılır. Yaylada görüş olağanüstüdür. Bu müthiş manzaranın bütün yorguluğunuzu unutturacağına eminiz:) Burada verilen kısa molanın ardından Sülüklügöl’ü oluşturan heyalan bölgesi sağımızda kalacak şekilde orman içi patikadan aşağıya iniyoruz. Turun en zor kısmı burasıdır. Oldukça dik olan patikada kaymamak için sağlam botlara ihtiyacınız olacak şimdiden söyleyelim. Spor ayakkabı ile olacak iş değil maalesef. 1 saatlik inişin sonunda 1070 metre yükseklikteki Sülüklügöl’ün kenarına varıyoruz. İçinde ağaç gövdeleri olan bu heyelan gölü görünce bu kadar yolu yürüdüğünüze değdiğini anlayacaksınız.  Bundan sonra yürüyüş orman yolunda yapılıyor. Mevsim ve yol şartlarına göre araç bizi Sülüklügöl’den de alabilir. Ama yürümek zorunda kalınırsa 1 saatlik yürüyüşle araca ulaşıyoruz. Parkur 5-6 saat yürüyüş içerir. Oldukça yorucu ama görsel açıdan oldukça da keyif vericidir.

Zaman kalırsa parkur sonundaki alabalık çiftliğine bir lezzet ziyareti yapılabilir:)

 
Fiyat
Tur fiyatı : 145 TL
Nakit indirimli : 145 TL
Single Farkı : 0 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu