Tur Kodu
Çocuklarla Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya
çocuk
doğa
hiking
kamp
kolay
kültür
trekking
yürüyüş
Tur Özeti

Bazı yerler uzaktan çağırır bizi. Dünyanın hayal gücünü uyandırmak zor, kendi hayal gücümüz için Mars topraklarına benzeyen uçsuz bucaksız kızıl vadilerde oyunlarla keşfe çıkacağız. Yeyüzü şekillerinin oluşturduğu sütun çıkıntıları ve uygarlık kalıntılarını göreceğimiz koca Katpa Duka, Güzel Atlar Ülkesi, Kapadokya semalarına gidiyoruz. Üstelik Peri Bacaları, Tarihi Macera Avı oynamak için Gezegen’deki en iyi ilk 100 yerden biri! Oyunumuza ve keşiflerimize katılman için 6 yaşında olman yeterli. Not: Yetişkinler de oyunlarımıza katılabiliyor.

——————————————————————————————————————————————

  • Kayseri Sultan Sazlığı
  • Kaymaklı Yeraltı Şehri
  • Güvercinlik, Dervent & Paşabağ Vadisi
  • Celil Boğazı
  • Narlıgöl Krater Gölü & Tuz Gölü
  • ve Kapadokya’nın en güzel yürüyüş rotaları
Program

1. Gün : KAYSERİ, KAYSERİ SULTAN SAZLIĞI, NARLIGÖL KRATER GÖLÜ, KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ

Kayseri Havaalanı’ndan aracımıza yerleştikten sonra gözlerimizi alamadığımız Erciyes Dağı’nın eteklerinden geçeceğiz.  Kayseri, Sultan Sazlığı’na gidiyoruz. Yılkı atları görmeye… Atları kendi doğalarında görme fırsatı bulabileceğimiz, Türkiye’deki nadir noktalardan biri. Burada tüylerimiz diken diken gezmediysek,  daha bitmedi, dürbünler de yanımızda, Reeves’in dediği gibi “Kuşlar, Harika Kuşlar”ı görmeye gidiyoruz. :) Kuşların birbirlerine kur yapma zamanlarındayız. Cilveli şarkılara, kur danslarına hazırsak, Tepeli Toygar, Gündüz Baykuşu, Kukumav’ı görmek, erken gelen doğumgünü hediyemiz olacak. :) Kerkenez, Keten kuşu, Ak Kuyruk Sallayan diğer rastladıklarımızdan olur mu? Kitabımızla kıyaslamalar yaparız. Bu kadar heyecana, meyveler, yemişler yetmeyecektir, yemeğimizi yedikten sonra yolumuza devam ediyoruz.

Bügun kendi tarihimizi yazacak gibiyiz. :) Yerküremizin, doğal oluşumlarına meraklılar için sönmüş yanardağın bacasına oturmuş, oluşmak için uzun uzun beklemiş Narlıgöl’e gidiyoruz. Narlıgöl, bir Krater Gölü. Tarihi Macera Avı oyunumuzdaki etaplardan bir diğeri! Vardığımız her yer, aynı zamanda oyunumuzun bir etabı. :)

Gölün etrafında gözlem yaptıktan sonra, yolumuzun üzerinde, Kaymaklı Yeraltı Şehri bizi bekliyor. İnsanlar, neden uzun süreler, Yeraltı Şehirleri’nde yaşamayı seçtiler? Kaçırır mıyız bu gizemi? Yeraltı Şehrini inceledikten sonra otelimize gidiyoruz. Topladıklarımızı ve çizdiklerimizi kutulara ayırıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : GÜVERCİNLİK VADİSİ, UÇHİSAR KALESİ, AVANOS, KIZILÇUKUR VADİSİ

Sabah kahvaltı sonrası programımıza başlıyoruz. Bugün, Göreme panorama tepesine çıkıyoruz. Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyoruz. Güvercinlik Vadisi üzerinden yürüyüşle, oyunumuzun diğer etabı olan UçhisarKalesi’ne varıyoruz. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra Avanos’a Çanak Atöyesi’ne gidiyoruz. Dönüşte günbatımını izlemek için Kızılçukur Vadisi’ne geçiyoruz. Akşama da bir seyrimiz var, sürpriz. :)

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün:  Tuz Gölü – CELİL BOĞAZI

Erken kalkış, isteyenlerle balon gezisi. Sabah kahvaltısın ardından göz alıcı ışık yansımalarıyla ünlü Tuz Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Sadece fotoğraflarla sınırlı kalmayız, kısa film denemeleri için birkaç çekim alabiliriz. Bakalım suyun hangi rengine denk geleceğiz? Düzenli aralıklarla suyun mavi, beyaz ve algler sayesinde kırmızıya dönüştüğünü gördüğümüz Tuz Gölü’nde, Tarihi Macera Avı’nın da son etabına gelmiş bulunuyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün:  DERVENT VADİSİ –  ZELVE – PAŞABAĞI VADİSİ – DÖNÜŞ

Sabah kahvaltısının ardından, Dervent Vadisi’ne gidiyoruz. Zelve Açıkhava müzesini gezdikten sonra Tarihi Macera Avı’nın son etabına geldiğimiz Paşabağı Vadisi (Rahipler Vadisi) Peri Bacaları’na geçiyoruz. Vadideki yürüyüşümüz ardından araçlarımıza yerleşip Kayseri Havaalanı’na gidiyoruz.Dönüş yolumuzda, sorular, cevaplar çizimlerimizde ve topladıklarımızda bizi bekliyor olacak. Bir başka BUKLA TUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Not:* Hava koşullarına, zamana veya grubumuzun dinamiğine göre program akışında ya da program içeriğinde değişiklikler yapabiliriz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : TL
Nakit indirimli : TL
Single Farkı : TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu