Tur Kodu
Çocuklarla Güneş Başkenti ve Karaormanlar (4 Gece 5 Gün)
çocuk
doğa
hiking
kamp
kültür
orta
trekking
yurtdışı
Tur Özeti

Maceranın kalbi, eski çocuk masallar diyarı, Karaormanlar bizi çağırıyor. Bir mucize gerekmiyor bize! Yeşiller Kenti Freiburg’tan, Karaormanlar’ın içine girerken hangi oyunlar bizi bekliyor hayal et! Not: Oyunlarımıza katılmak için 6 yaşında olman yeterli.

——————————————————————————————————————————————

  • Avrupa’nın sürdürülebilir enerji başkenti Freiburg
  • Kendine özgü mimarisi ve mutfağı ile Schwarzwald
  • Meyvesi ve pastasıyla ünlü Karaorman
  • Almanya’nın en yüksek zirvesi Feldberg
  • Titisee Gölü
Program

1. Gün: (Almanya) BASEL – FREIBURG

Basel’e gelen misafirlerimizi karşılıyor ve Freiburg’daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Sonrasında enerjisini Güneş, Rüzgar ve biyogazdan elde eden Ekolojik-Kent Freiburg’a geri dönüp tribünlerin üzerine inşa edilen panellerden elektrik enerjisi üreten futbol sahasını görmeye gideceğiz. İlk oyunumuzdaki ipuçlarının gösterdiği noktalarda, heyecan dorukta!  Ardından oyun bizi, Tarihi Münster Katedrali’ne götürüyor, çıkabilenler için, kulenin 331. basamağında ne bekliyor bizi? Devam ediyoruz, katedralin önündeki meydanda kurulan pazarı, Freiburg’un ünlü dar sokaklarını,  Dreisam Irmağı kenarını geziyoruz. Akşam yemekten sonra, haritaya yerleştirmelerimizi yapıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: (Almanya) HINTERZARTEN – TITISEE - HINTERZARTEN

Yürüyüşlerimizin merkezi olacak Hinterzarten adlı kasabaya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Titisee adındaki Almanya’nın en güzel göllerinden birine kısa bir yürüyüş düzenliyoruz. Yürüyüşümüz 3 ila 4 saat arasında değişiklik gösterebilir. Sonrasında akşam yemeği için otelimize geri dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: (Almanya) FELDBERG - HINTERZARTEN

Kara Orman’ın en yüksek noktası ve Alplerin Almanya kısmından sonra ülkenin en yüksek dağı olan Feldberg’e biraz zorlu bir yürüyüş bizi bekliyor. Bu yürüyüş için öngörülen süre 4 saattir ve otelden başlayıp Feldberg’de sona erecektir. Yükseklik anlamında pek de iddialı olmamasına rağmen nefes kesici Kara Orman manzarası sayesinde ülkenin en gözde dağıdır.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: SANKT MAERGEN - SANKT PETER - HINTERZARTEN

Sabah otelimizden ayrılıp Sankt Maergen isimli köye gidiyoruz. Masallardan çıkmış gibi duran bu iki Güney Almanya kasabası arasında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz ve köyleri geziyoruz. Kaşifler için oyunumuz son aşamasında. :) Sankt Peter’e vardıktan sonra gezi ve kahve molası veriyoruz. Hinterzarten’a döndüğümüzde çocuklarla oyunumuzu tamamlıyoruz. Tüm bu heyecanlar, merak tohumlarımız. Yol alacak, toprağını suyunu bulunca doğacak. Carl Sagan’ın dediği gibi, “Merak, keşfi mümkün kılan itici güçtür. Eğer merakımızı takip etmeseydik, bunların hiçbirini bilmiyor olacaktık.”

5. Gün: (Almanya) HEIMATPFAD HOCHSCHWARZWALD

Heimatpfad Hochschwarzwald turu için kahvaltıdan sonra yola çıkıyoruz. Toplamda 10 kilometre olan turumuz Hinterzarten’dan başlayarak tekrar Hinterzarten’a geri dönecektir. Yol üzerinde değirmenler, köprüler, minik şelaleler, halat imalathanesi, taşköprü, cam imalathanesi gibi birçok farklı görülmeye değer yapılar bizleri bekliyor. Yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra eşyalarımızı otelimizden alıyoruz ve Freiburg üzerinden Stuttgart Havaalanı’na gidip İstanbul’a geri dönüyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı :
Nakit indirimli :
Single Farkı :
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu