Tur Kodu
Çocuklarla Güneş Başkenti ve Karaormanlar (4 Gece 5 Gün)
çocuk
doğa
hiking
kamp
kültür
orta
trekking
yurtdışı
Tur Özeti

Maceranın kalbi, eski çocuk masallar diyarı, Karaormanlar bizi çağırıyor. Bir mucize gerekmiyor bize! Oyunumuza katılmak için 7 yaşında olman yeterli. Karaormanlar’ın içinden kente uzanan yollarına indiğimizde, sakin bir sokakta elektrik enerjisi üreten futbol sahasını görünce, etaplarda bizleri nelerin beklediğini hayal et! Not: Oyunlarımıza yetişkinler de katılabilir :)

——————————————————————————————————————————————

  • Avrupa’nın sürdürülebilir enerji başkenti Freiburg
  • Kendine özgü mimarisi ve mutfağı ile Schwarzwald
  • Meyvesi ve pastasıyla ünlü Karaorman
  • Almanya’nın en yüksek zirvesi Feldberg
  • Titisee Gölü
Program

1. Gün: (İsviçre-Almanya) BASEL/STUTTGART – FREIBURG

Basel-Mulhouse EuroAirport veya Stuttgart Havaalanı’na gelen misafirlerimizi karşılıyor ve çevre dostu yaşam biçimiyle ödül almış Karaormanların Başkenti Freiburg’a gidiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra şehri dolaşırken ulaşım ağında bisiklet ve tramvay kullanımı, dikkatimizi çekecektir. Akşam yemeğimizi, bizim önereceğimiz ya da kendi seçeceğiniz bir restoranda yedikten sonra buluşuyoruz. Hepimizin toplanabileceği bu vakitte, çocuklarla oturup rotamız üzerindeki tasarlanan oyunu konuşacağız biraz. Etrafa dikkatle bakmamızı gerektirecek bu oyun, ipuçlarıyla, verilen harita ve soru kartlarıyla keselerin içinden çıkacak malzeme ya da yönlendirmelerle bir sonraki adımı söylüyor olacak.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: (Fransa) COLMAR – FREIBURG

Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Fransa’nın Alsace yöresindeki küçük ama bir o kadar ilgi çeken şehri Colmar’a doğru yola çıkıyoruz. Oyunumuzla ilgili ilk ipucu burada karşımıza çıkacak. Colmar’daki 14.yüzyıldan kalma şeker evlerin arasında dolaşırken bulabiliriz. Sonrasında enerjisini Güneş, Rüzgar ve biyogazdan elde eden Ekolojik-Kent Freiburg’a geri dönüp tribünlerin üzerine inşa edilen panellerden elektrik enerjisi üreten futbol sahasını görmeye gideceğiz. İlk oyunumuz için son etaplardayız. İpuçlarının gösterdiği noktalarda, heyecan dorukta!  Ardından oyun bizi, Tarihi Münster Katedrali’ne götürüyor, çıkabilenler için, kulenin 331. basamağında ne bekliyor bizi? Devam ediyoruz, katedralin önündeki meydanda kurulan pazarı, Freiburg’un ünlü dar sokaklarını,  Dreisam Irmağı kenarını geziyoruz. Akşam yemekten sonra, haritaya yerleştirmelerimizi yapıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: (Almanya) HINTERZARTEN – TITISEE - HINTERZARTEN

Yürüyüşlerimizin merkezi olacak Hinterzarten adlı kasabaya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Titisee adındaki Almanya’nın en güzel göllerinden birine yürüyüşe geçiyoruz. Kaşifler için bu yeryüzü şekillerini okumanın bir formülünün olup olmadığını konuşuyoruz. Haritalar hala var mı? Ne işe yarıyorlar? Harita okumak spor olarak yapılabilir mi :) Bitirdiğimizde, acıkmaya başlamış oluruz, yemek için hemenn otelimize dönüyoruz. Yemekten sonra çocuklarlayız.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: FELDBERG - HINTERZARTEN

Bugün ormana kavuşma günümüz! Ve bugün ikinci oyunumuz başlıyor! KaraOrmanlar’ın en yüksek noktası ve Alplerin Almanya kısmından sonra ülkenin en yüksek dağı olan Feldberg bizi bekliyor. Orman yerlileri burada nasıllar? Toprağın rengi, ağaçların gövdeleri nasıl? Toprak canlıları daha mı uzun daha mı iri J Yeni hayatını kuracak bazı kokarca yavruları buradan geçiyormuş. Kış uykusuna giderken bir ağacın kovuğunda uyuyakalmıştır, belki görürüz. Dönüş yolumuzda, oyunun parçaları için ormandan topladıklarımızı,  çantalarımıza yerleştirirken ormanın da iznini alıyoruz. Hinterzarten’e dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: SANKT MAERGEN - SANKT PETER - HINTERZARTEN

Sabah otelimizden ayrılıp Sankt Maergen isimli köye gidiyoruz. Masallardan çıkmış gibi duran bu iki Güney Almanya kasabası arasında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz ve köyleri geziyoruz. Kaşifler için oyunumuz son aşamasında :) Sankt Peter’e vardıktan sonra gezi ve kahve molası veriyoruz. Hinterzarten’a döndüğümüzde eşyalarımızı otelimizden alıyoruz ve Freiburg üzerinden Stuttgart Havaalanı’na gidip dönüşümüze geçiyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1549 €
Nakit indirimli : 1549 €
Single Farkı : 400 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
27 Haz'18 - 01 Tem'18
(son +7 kişi)
26 Eyl'18 - 30 Eyl'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu