Tur Kodu CGDMYY
Çiğdem Yaylası
EN İYİ 10 YAYLADAN BİRİ...
doğa
fotoğraf
hiking
orta
Tur Özeti

Klasik Çiğdem Yaylası turlarından farklı olarak Hendek üzerinden neredeyse tamamı orman içinde yükselerek çıktığımız Çiğdem Yaylası‘ndan, orman yolunu kullanarak inişle dairemizi tamamlamış oluyoruz. Çok zevk alacağınıza eminiz.

Program

Saat 08.00 gibi İstanbul’dan ayrılıp yola koyuluyoruz. Kahvaltı paketleriniz yolda dağıtılıyor. Saat 10.00 civarı Hendek ilçesinde alışveriş molası verdikten sonra yaklaşık yarım saatlik yolculukla Kurtuluş Köyü’ne varıyoruz.  Bir daha 5 saat sonra göreceğimiz aracımızdan ayrıldıktan sonra yürüyüş başlıyor.  (Yol aracın çıkışı için uygun ise yiyecekler araç ile yaylaya çıkıyor. Yol uygun değilse yiyecekleri paylaşarak çantamızda taşıyoruz.)

Yürüyüşümüz kısa bir stabilize yoldan başlayarak daha dar bir traktör yolundan devam ediyor. Çiğdem Yaylası’na kadar neredeyse hiç iniş yok ve yürüyüşümüz 2 saat civarında sürecek. Yol boyunca göreceğimiz manzara ve ormanın dokusu muhteşem. Dört mevsim gidilebilen bu parkurda yaz başında çiğdem çiçeklerini bolca görmek mümkün. Orman tabanını kaplayan ve bir çok ismi olan orman güllerini üç değişik renkte Nisan-Temmuz ayları arasında farklı yüksekliklerde koklamak mümkün. Bunun yanında yürüyüşümüze yükseldikçe kayın, ladin, kestane ve köknar gibi ağaçlar eşlik ediyor. Bu güzel rotanın sonunda  1275 metre yükseklikteki Çiğdem Yaylası tüm ihtişamıyla karşımızda.

Yaylada vereceğimiz barbekü ya da açık büfe öğle yemeği sonrası en az yarım saat deyim yerindeyse yayıyoruz. :) Daha sonra yayladan ayrılıp orman içi yarım saatlik yürüyüşle içinde küçük bir göl olan Turnalı Yaylası’na varıyoruz. Fotoğraf molasından sonra yaklaşık 2 saat sürecek dönüş yürüyüşüne başlıyoruz. Yürüyüş toprak tol ve patikada geçecek. Sık orman içinde devam eden bu yürüyüşümüz gittikçe açılarak Kurtuluş Köyü ve civarı manzarasını sunuyor ayaklarımızın altına. Coğrafi yapısı yüzünden evler birbirinden hayli uzağa konuşlanmış. Araçla buluştuktan sonra Hendek’te kısa bir çay molası vereceğiz. Yol durumuna göre  saat 20.00 – 20.30 civarı İstanbul’dayız.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 169 TL
Nakit indirimli : 169 TL
Single Farkı : 0 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
15 Nis'18 - 15 Nis'18
(son +7 kişi)
19 May'18 - 19 May'18
(son +7 kişi)
10 Haz'18 - 10 Haz'18
(son +7 kişi)
23 Eyl'18 - 23 Eyl'18
(son +7 kişi)
14 Eki'18 - 14 Eki'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu