Tur Kodu ÇAMGTR
Çamlıca Gölü Trans
DURHASAN NEREYE BÖYLE...
doğa
fotoğraf
hiking
zor
Tur Özeti

Bol alternatifli bu turumuzda yeni yerleri görmenin (hatta her geldiğinizde) mutluluğunu yaşayacaksınız.
Bakacak Köyü‘nün 1 km üstüne kadar araçla gidip yürüyüşe başlıyoruz. Çoğunlukla çıkış şeklinde olacak yürüyüşümüzde Durhasan Tepesi‘ni göreceğiz. Hava şartlarına göre ya burada ya da Çamlıca Gölü‘nde yiyeceğimiz öğle yemeğinden sonra geri dönüşe geçiyoruz. Gölden sonraki yürüyüşümüz köye kadar hep iniş şeklinde.

Program

Saat 08.00 civarında İstanbul’dan hareketle başlayacak yolculuğumuzda sabah ikramlarımızı yol üzerinde alıyoruz. Sonrasında Hendek üzerinden Bakacak Köyü’ne varıyoruz. Burada aracımızdan inerek sırt çantalarımızı hazırlayıp yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüşümüz dere yatağı gibi patikadan devamla Durhasan Tepesi’ne kadar sürekli çıkarak hep orman içinden devam ediyor. Durhasan Tepesi‘nden Hendek ovasına karşı etkileyici manzarayı doyasıya izledikten sonra (hava ve grup şartlarına göre burada da yemek alabiliriz) yürüyüşümüz hafif iniş çıkışlarla stabilize yola bağlanıyor.

Yaklaşık 1 saat sonra da Çamlıca Gölü‘nün muhteşem manzarası ile karşılaşıyoruz. Burada vereceğimiz uzun molada açık büfe sandvicimizi (ya da barbekü) yiyoruz. İsteyenler yaklaşık 30 dakikalık göl etrafı yürüyüşü yapabilirler. İyice dinlendikten sonra Çamlıca Köyü‘ne doğru inişe geçiyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek inişimizi ya stabilize yoldan ya da zaman zaman dik inişlerin olduğu patikadan yapıyoruz. Değişken tur bu olsa gerek. :)  Çamlıca Köyü‘nün üstünde aracımızla buluşarak rehberimiz Mikail’in ablasının dere kenarındaki evine çay içmeye (kimbilir belki de nefis sarma ve böreğini yemeye) gidiyoruz. İsteyenler 1.5 km’lik bu yolu da yürüyebilirler.

18.00 gibi İstanbul‘a hareket ediyoruz. Trafik olmadığı takdirde 21.00 gibi Mecidiyeköy’de oluruz inşallah. :)

 
Fiyat
Tur fiyatı : 145 TL
Nakit indirimli : 145 TL
Single Farkı : 0 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu