Tur Kodu TUR03-08
Büyükanne’nin Çiftliği Haftasonu
çocuk
doğa
fotoğraf
hiking
kolay
Tur Özeti

Büyükanne’nin çiftliği turumuzda konaklama tura adını veren gerçek çiftikte yapılıyor. Çiftlik  4 villa ve bir stüdyo daireden oluşuyor. Tur programı içindeki gezi yerleri mevsime ve bazen isteğe göre değişiyor. Kartepe, Menekşe Yaylası, Aytepe ve Kerpe, Nüzhetiye Şelalesi gezileri mevsim durumuna göre seçilip yapılmaktadır.  Gezilen yerler grupların isteğine göre değiştirilebilir hatta geziler programdan çıkarılabilir. Tur hakkında şöyle bir saptama yapılabilir. Bizim gezdirdiğimiz yerler zaten güzeldir. Fakaaat tura katılanlar keşke gezmesek hep çiftlikte kalsak derler. Yani konaklama yapacağınız çiftlik de hiç çıkılmayacak kadar güzeldir:)

Program

1.Gün : İSTANBUL, AYTEPE

Sabah İstanbul’dan ayrıldıktan sonra saat 09:30 gibi köy kahvaltımızı alacağımız Karaaslan Tesisleri’ne varıyoruz. Burada muhteşem kahvaltımızı aldıktan sonra parkur başlangıcına gidiyoruz. Sırt çantalarımızı yüklenip yürüyüşe başladıktan yarım saat sonra vadi tabanında bulunan, Veysel Dayı’nın işlettiği çardağa varıyoruz. Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bu çardakta öğle yemeği hazırlanırken, isteyenler derenin karşısındaki patikada kısa bir yürüyüşle manzara tepesine çıkılabilir. Yaklaşık 1 saalik gidiş geliş sonrası Veysel Dayı’nın çardağına dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Şömine başında öğle yemeğinin ardından esas yürüyüşümüze başlıyoruz. Araca bineceğimiz nokta olan Servetiye Köyü’ne yaklaşık 2.5 saatlik bir yürüyüşle varıyoruz. Parkur tehlikesiz ve %90′ı yokuş aşağı yürüyüş şeklinde. Kanyon içindeki toprak yolda yürüyoruz. Sol tarafımızda dere, sağ tarafımızda kanyon duvarı yani manzarası bol bir parkur. Yolda iki şelale ile karşılaşacağız. Birincisi biraz uzakta ancak fotoğrafını çekebileceğiz. İkinci şelale yolumuz üzerinde küçük bir şelale. Şelaleden sonra yaklaşık yarım saatlik yürüyüşle Servetiye Köyü’ne varıyoruz. Sonrasında Büyükannenin Çiftliği’ne geçiyoruz. Akşam yemeğimiz çiftlikte.

—————————————————————————————————————————————————–

2.Gün : BABADAĞ, KERPE, İSTANBUL

Sabah çiftlikteki kahvaltının ardından Babadağ Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde alışveriş molası için Kandıra’ya uğruyoruz. Bu mola sırasında meşhur Kandıra sucuğundan almanızı tavsiye ederiz. Saat 10.30 civarında yürüyüşe başlayacağımız Babadağ Köyü‘ne varıyoruz. Hazırlıklarımızın ardından hafif eğimli stabilize yola girip ilk ve en uzun tırmanışımızı gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık yarım saat.  :) Buradan hareketle bir müddet daha yoldan ilerleyip bizce parkurun en eğlenceli bölümüne; balta girmemiş orman içine dalıyoruz. Burası acayip eğlenceli. Grup durumuna göre yaklaşık yarım saat sürecek sık orman içi inişimizde dallar mı dersiniz orman gülleri mi dersiniz (ki Nisan-Mayıs aylarında açan çiçekleri görmek mümkün) bir ormanda olması gereken her şey var.

Bu bölümü geçtikten sonra orman yoluna inmiş oluyoruz. Buradan yürüyüşümüz sola doğru Sarısu istikametine devam ediyor. Stabilize yoldan tarlalar içinde geçecek yürüyüş küçük bir tepeye çıkarak tekrar patikaya dönüşüyor. Bu bölüm ise ikinci en güzel bölüm. Orman içi keçi yolundan devam edip 10 dakikalık dik bir inişle noktalanıyor. Orman bitiminde buğday ekili tarlalara çıkıyoruz ve bundan sonra yarım saatlik yürüyüşle Karadeniz kıyısında öğle yemeğini yiyeceğimiz geniş çimenliğe varıyoruz. Yorulmadım diyenlerle; yarım saatlik falez yürüyüşüne davet ediyoruz.  Yürümek istemeyenler çimenlik alanın tadını çıkarabilir. Kerpe koyuna münhasır alacağımız barbekümüzü afiyetle yerken belki de Türkiye’nin nadir dalga sörfü yapılan koyunda rüzgarla oluşan dalgaların keyfine varıyoruz. Hava ve saate göre bulunduğumuz yerden ayrılıp Kerpe merkeze gidiyoruz. İsteyenlerle kalenin ve mağaraların olduğu koya gidip (ki herkes gelir) ite kaka mağaraların içine giriyoruz. :)

Ben mağara kale falan almayayım diyen azınlık denize sıfır işletmelerde çay ve kahvelerini yudumlayabilir.  İstanbul’a varış saatimiz 20.00 civarı.

—————————————————————————————————————————————————–

 

 
Fiyat
Tur fiyatı : 649 TL
Nakit indirimli : 649 TL
Single Farkı : 150 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

Büyükkanne’nin Çiftlik evi. Butik tarzda yapılmış doğal yaşam tesisi. Çiftlik 4 villa ve 1 stüdyo daireden oluşuyor. Her villada 2 yatak odası, oturma odası, içeride ve terasta 2 şömine, mutfak, banyo, tuvalet ve teras mevcut. Toplam yatak kapasitesi 18, ekstra yataklarla bu sayı 22′e yükselebiliyor. Ayrıca villaların ortasında küçük bir yüzme havuzu da var. Stüdyo dairede çift kişilik yatak, villalarda 2 ayrı odada ikişer tek kişilik yatak mevcuttur. Sadece bir odada yataklar birleştirilebilir. Kapalı gruplarda ekstra yataklarla kapasite 22 kişiye kadar çıkabilir.

Yemek dışarıda veya içeride yenebilir. Tesiste ayrıca içinde projeksiyon bulunan konforlu bir yörük çadırı bulunmaktadır.

 
Turun Farkı
Zorluk Derecesi
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu