Tur Kodu TUR05-08
Butik Mardin – Gurme Turu
Gündüz Seyranlık, Gece gerdanlık...
çocuk
gurme
kolay
kültür
Tur Özeti

Taş dile gelmiş “ MARDİNİM BEN” demiş. Taşın, dillerin, inancın harmanladığı bir tarih serüveninde kolay bir kültür gezisi. Mutfağı ve kültürel mirası ile harika bir tur.

Dillerin ve dinlerin taşta dile geldiği coğrafya, gündüz mezarlık gece gerdanlık olan şehir. Mutfağı, yapıları, insanları ile ilginç ve bir o kadar da mistik atmosferi ile sizleri dünden bugüne bir yolculuğa çıkartıyoruz. Turumuzda bölgenin ilginç kiliselerini, mimari olarak birbirinden güzel camilerini görüyoruz.

BUKLA‘nın özenli ve kaliteli tur anlayışıyla hazırlanmış, keyifli ve iyi programlandırılmış içerik. Bölgeye hakim, bilgilendirici, profesyonel rehberlik hizmeti. Butik konseptte, bölge tarihini ve kültürünü layıkıyla tanıtan program…

Süryani kültürünün en önemli kiliselerini ve köylerini ziyaret ederek, bölgede ve hristiyanlık tarihinde entellektüel birikimi ile çağlar boyunca hep önemli olmuş bu kültürü yakından tanıma imkanı bulacaksınız.

DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİNİ ACENTEMİZDEN SAĞLAYABİLİRLER.

Program

1. Gün: KILLIT KÖYÜ, SAVUR, BEYAZSU, DARA

Diyarbakır Havaalanı geliş terminali önünde rehberinizle buluşuyorsunuz. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra programımıza başlıyoruz. İlk olarak büyük bir kısmı metruk durumda olan, taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahip eski bir Süryani köyü olan Kıllıt Köyü’ne uğruyoruz. Köyde yaşayanların tamamı Süryani olan, taş mimaride evleri ve Süryani şarapları ile öne çıkan bir köydür. Köyün sokakları fotoğraf çekmek için harika bir plato durumunda. Sonrasında minyatür Mardin diyebileceğimiz Savur kasabasına ulaşıyoruz. Kasabanın dik sokakları bizi geleneksel mimarideki konaklardan birine ulaştırıyor. Burada bir Savur Evi’ne misafir oluyoruz. Yorgunluk kahvelerimizi içip, Savur’u gezdikten sonra misafirperver Savurlulara veda edip Mardin dere kenarı yeşil güzelliği Beyazsu’ya giderek öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara’yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında Mardin’e geçiyoruz ve otele yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: HASANKEYF, MİDYAT, MOR GABRIEL MANASTIRI, MARDİN

Kahvaltının ardından Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik Hasankeyf gezimizde Hasankeyf Kalesi, Kör Zeynel Türbesi, El Rızk Camii ve Küçük Saray gibi mekanları görüp bölgeye veda edip Midyat’a doğru yola devam ediyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Midyat yakınlarındaki Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Sonraki durağımız Midyat. Midyat gezimiz Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Programın tamamlanmasının Mardin’e geri dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: MARDİN ŞEHİR GEZİSİ, DEYRULZEFERAN MANASTIRI, DÖNÜŞ

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak son gün gezi programımıza başlıyoruz. Gün içerisinde Ulucami, Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ptt Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin’in dar sokaklarını keşfettikten sonra öğle yemeğinde eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşuyoruz. Dileyen misafirlerimiz öğle yemeklerini meşhur Cerçiş Murat Konağında yiyebilirler. Öğle yemeğinin ardından yöreye has mırralarımızı da içtikten sonra Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zeferan Manastırını ziyaret ediyoruz. Günün son gezi noktası olan Kasimiye Medresesi’nin görülmesinin ardından programımızı tamamlayarak çarşıda serbest zaman veriyoruz. Ardından  meydanda buluşarak Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. 19:15 itibarıyla misafirlerimizi Diyarbakır Havaalanı’na bırakarak bir başka BUKLATUR gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

 
Fiyat
Tur fiyatı : 889 TL
Nakit indirimli : 889 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
17 Kas'17 - 19 Kas'17
(son +7 kişi)
Konaklama

1. Gün: Izala Boutique Hotel veya muadili oteller - Mardin

2. Gün: Izala Boutique Hotel veya muadili oteller - Mardin

 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu