Tur Kodu
Butik Mardin
Gündüz Seyranlık, Gece gerdanlık...
çocuk
gurme
kolay
kültür
yürüyüş
Tur Özeti
  • Bahar aylarında güzel bir Güneydoğu gezisi
  • Dinlerin ve medeniyetlerin doğduğu topraklar
  • Dara Harabeleri, Deyr-ül Zafaran Manastırı, Midyat, Mardin sokakları
  • Hasankeyf
  • Enfes yemekler
Program

1. Gün : DARA HARABELERİ, MARDİN ŞEHİR TURU

Sabah uçuşlarından biriyle Diyarbakır’a uçuyoruz. Diyarbakır Havaalanı geliş terminali önünde rehberinizle buluşuyorsunuz. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra kahvaltı için Hasanpaşa Hanı’na gidiyoruz. Kahvaltının ardından bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara’dan turumuza başlıyoruz. Buradaki gezimizin ardından Mardin’e geçiyoruz ve eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşmak üzere öğle yemeği arası veriyoruz. Yemek sonrası şehir merkezindeki gezimize başlıyoruz. Gezimiz; Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami, Tarihi Mardin Evleri, Abbaralar, Mardin PTT Evi, Kayseriye Bedesteni, Zinciriye Medresesi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin’in dar sokaklarını keşfettikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Oteldeki serbest zamanın ardından akşam yemeğine gidiyoruz.

2. Gün : HASANKEYF, MİDYAT, MOR GABRIEL MANASTIRI, BEYAZ SU

Kahvaltının ardından Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik Hasankeyf gezimizde Hasankeyf Kalesi, Kör Zeynel Türbesi, El Rızk Camii ve Küçük Saray gibi mekanları görüp bölgeye veda edip Midyat’a doğru yola devam ediyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Midyat yakınlarındaki Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Sonraki durağımız Midyat. Midyat gezimiz Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Midyat’tan ayrıldıktan sonra rotamızı Mardin dere kenarı yeşil güzelliği Beyazsu’ya çeviriyoruz. Beyaz Su’dan ayrıldıktan sonra Mardin’deki otelimize geri dönüyoruz.

3. Gün : DEYR-UL ZEFERAN MANASTIRI, SAVUR, KILLIT KÖYÜ

Kahvaltının ardından Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zeferan Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Mardin’deki son gezi noktası olan Kasimiye Medresesi’nin görülmesinin ardından minyatür Mardin diyebileceğimiz Savur kasabasına ulaşıyoruz. Kasabanın dik sokakları bizi geleneksel mimarideki konaklardan birine ulaştırıyor. Burada bir Savur Evi’ne misafir oluyoruz. Yorgunluk kahvelerimizi içip, Savur’u gezdikten sonra misafirperver Savurlulara veda edip öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından büyük bir kısmı metruk durumda olan, taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahip eski bir Süryani köyü olan Kıllıt Köyü’ne uğruyoruz. Köyde yaşayanların tamamı Süryani olan, taş mimaride evleri ve Süryani şarapları ile öne çıkan bir köydür. Köyün sokakları fotoğraf çekmek için harika bir plato durumunda. Kıllıt Köyü’nden ayrıldıktan sonra Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Araç 19:00 gibi Diyarbakır Havaalanı’na ulaşmış oluyor. Bu saatten sonraki herhangi bir uçuşla İstanbul’a dönüyoruz ve bir başka BUKLATUR gezisinde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Not: Mucbir sebepler nedeniyle gezi programının sıralamasında ve gezilecek yerlerde değişiklik olabilir. Bazı bölgeler programdan çıkarılabilir.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 899 TL
Nakit indirimli : 899 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
21 Nis'18 - 23 Nis'18
(son +7 kişi)
18 May'18 - 20 May'18
Tur Doldu
27 Eki'18 - 29 Eki'18
(son +7 kişi)
23 Kas'18 - 25 Kas'18
(son +7 kişi)
Konaklama

1. Gün: Izala Boutique Hotel, Kaya Ninova Otel veya muadili oteller - Mardin

2. Gün: Izala Boutique Hotel, Kaya Ninova Otel veya muadili oteller - Mardin

 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu