Tur Kodu TUR05-07
Butik Güneydoğu 6 Gece 7 Gün
DİNLERİN VE MEDENİYETİN COĞRAFYASINA BUTİK BİR YOLCULUK...
doğa
fotoğraf
gurme
kolay
kültür
Tur Özeti
  • Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi
  • Gaziantep Bakırcılar Çarşısı
  • Nemrut Dağı Milli Parkı ve meşhur gün batımı/doğumu
  • Tarihi yeniden yazan Göbeklitepe Tapınağı
  • Harran, Balıklıgöl ve Şanlıurfa Sıra Gecesi
  • Otantik Mardin Sokakları
  • Babil ve Pers Krallıkları’nın izinde Dara Harabeleri
  • Bir dünya mirası Hasankeyf ve
  • Enfes yemekler
Program

1. Gün Pazar: GAZİANTEP

Buluşma noktamız ve saatimiz Gaziantep Havaalanı 09:30‘dur. (Otobüsle veya bir gün öncesinden bölgeye gelecekler ile saat 08:30 Vilayet önünde buluşuyoruz.) Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra Gaziantep gezimize başlıyoruz. İlk olarak Zeugma‘nın dünyaca ünlü mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi ediniyoruz. Müze gezisinin ardından Gaziantep şehir turu yaparak kentin görülmesi gereken yerlerini görme fırsatı yakalıyoruz. Ardından öğle yemeği molası. Lezzetli Antep kebapları bizleri bekler. Öğle yemeği sonrasında Gaziantep Kalesi, Otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezinin ardından meşhur Tahmis Kahvesi’ne gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zamanın ardından otele geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.

2. Gün Pazartesi: HALFETİ – TEKNE TURU – ADIYAMAN – NEMRUT DAĞI GÜN BATIMI

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Adıyaman’a  doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak nesli tükenmek üzere olan kelaynak kuşlarını ve Kelaynak Üretme Çiftliği‘ni göreceğimiz Birecik’e gidiyoruz. Türkiye‘nin en uzun köprülerinden birisi olan Fırat Nehri üzerine inşa edilmiş Birecik Köprüsü’nü de gördükten sonra eşsiz bir güzelliğe sahip Halfeti ve sonrasında Fırat Nehri üzerinde ekstra tekne turu ile sular altındaki Savaşan Köyü ve Rumkale‘nin göreceğiz. Ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında  Adıyaman’a geçiyoruz. Panoramik Adıyaman şehir turunun ardından kendi aracımızla Nemrut Dağı Milli Parkı içerisinde bulunan, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Arsemia’yı takip edip Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. Günbatımına denk gelmek için bölgeye ulaştığımız saate göre otelimize yerleşip kısa bir mola verebiliriz. Akşam yemeği otelde.

3. Gün Salı: ATATÜRK BARAJI – GÖBEKLİTEPE – HARRAN ANTİK KENTİ

Otelimizde alınan kahvaltının ardından ilk olarak Atatürk Baraj Gölü’ne gidiyoruz. Baraj hakkında kısa bir bilgi alıyoruz. Göl kıyısındaki kısa gezintinin ardından Şanlıurfa‘ya doğru devam ediyoruz. Şanlıurfa’ya ulaştıktan sonra ilk durağımız dünyanın en eski tapınağının bulunduğu Göbeklitepe. Bir sonraki durağımız Harran. Harran‘da Harran Antik Kenti, Harran Ulu Camii, Harran Üniversitesi, Konik Kubbeli tarihi Harran evleri, Harran Kalesi ve şehir surları görülmekte. Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.

4. Gün Çarşamba: ŞANLIURFA ŞEHİR TURU

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası  Şanlıurfa şehir turumuza başlıyoruz.  Şanlıurfa’da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten ve Sipahi Pazarı‘nı içeren gezi programının ardından meşhur Gümrük Han‘a geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz mırra veya menengiç kahvesini tadabilirler. Oteldeki akşam yemeğimiz sonrası  sıra gecesine gidiyoruz.

5. Gün Perşembe: DARA HARABELERİ – DEYR-ÜL ZEFERAN MANASTIRI – MARDİN ŞEHİR TURU

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Viranşehir ve Kızıltepe üzerinden Mardin’e geçiyoruz. Mardin gezimize bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara’ya gidip antik kalıntıları ve köyü gezdikten sonra Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zafaran Manastırı’nı ve Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki gezilerimizin ardından Mardin şehir merkezine geçiyoruz ve eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşmak üzere öğle yemeği arası veriyoruz..Yemek sonrası şehir merkezindeki gezimizi Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami, , Tarihi Mardin Evleri ve Abbaralar, Mardin PTT Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapılar oluşturuyor. Programın tamamlanmasının ardından otele dönüş. Akşam yemeği otelde.

6. Gün Cumartesi: MİDYAT – HASANKEYF 

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası programımıza Midyat‘ı gezerek başlıyoruz. Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırı, Devlet Konuk Evi, tarihi Midyat sokakları ve gümüş telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsayan Midyat gezimizin sonra Hasankeyf‘e hareket. Panoromik Hasankeyf gezimizde Hasankeyf Kalesi, Kör Zeynel Türbesi, El Rızk Camii ve Küçük Saray gibi mekanları görüyoruz.

7. Gün Pazar: MARDİN VE DÖNÜŞ

Kahvaltının ardından son günümüzde Mardin’de önceki günlerde görmediğimiz Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Zinciriye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Diyarbakır Havaalanı‘na doğru yola çıkıyoruz ve bir başka BUKLA turunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1495 TL
Nakit indirimli : 1495 TL
Single Farkı : 320 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

1. Gün: Grand Hotel veya muadili – Gaziantep

2. Gün: Zeus Hotel veya muadili - Adıyaman

3. Gün: Nevali Hotel veya muadili - Şanlıurfa

4. Gün: Nevali Hotel veya muadili - Şanlıurfa

5. Gün: Yay Grand Otel veya muadili - Mardin

6. Gün: Yay Grand Otel veya muadili - Mardin

İlgili tur tarihinde belirtilen otellerde yaşanabilecek rezervasyon sıkıntısı halinde acenta aynı kategoride bir başka otelde konaklama sağlar.

 
Turun Farkı
Yöre Bilgileri
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu