Tur Kodu
Çocuklarla Yaban Hayatın İzinde Lisinia Kamp & Lavanta Hasadı – Burdur
çocuk
doğa
hiking
kamp
kolay
trekking
vahşi yaşam
yoga
yürüyüş
Tur Özeti

Burdur Gölü fauna ve flora dengesini korumak için Akçaköy’ün Lavanta Deresi’ne dönüştürüldüğü yerde, Lavanta hasadına katılıyoruz. Lisinia Doğa, bizlere ev sahipliği yapıyor. Yaban hayatın içinde kamp yapmak için 6 yaşında olman yeterli. Yeraltı Evi’nin bahçesi, Ağaç Ev’in altı, Ardıç Ağacı altı, Salda Gölü kıyısı, aktivite ve oyun alanlarımızdan bazıları. :)  Kamp kuralımız: Ailenden en az bir yetişkinle katılmak. :)

——————————————————————————————————————————————

 

Program

1. Gün : DENİZLİ, BURDUR, LISINIA DOĞA KAMP ALANI

Denizli Çardak Havalimanı’na inen kampçılarımızı karşılıyoruz. Burdur, Lisinia Doğa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yeryüzünün kıvrımlarını, üzerimizdeki etkisini görebileceğimiz bir yol daha! Ovalar, dağlar derken dayanamayıp fotoğraf için duracağız. Kamp alanımıza ulaştığımızda, çadırlarımızı kurup öğle yemeğimizi yiyoruz. Aşçı dostumuz ile mutfağımızda, yerel gıda ve vejetaryen sofralarımız olacak. Yemekten sonra, Tanışma, Lisinia’yı keşfe çıkıyoruz (220 dönüm). Bize tur esnasında WWOOF ve TaTuTa gönüllülerinden sorumlu ve en önemlisi bulunduğumuz yerdeki yaban hayvanlarından sorumlu Freddy arkadaşımız yardımcı olacak.

Yaban Hayatı Rehabilitasyonu  nedir, neden açılmış, başka hangi projeler yapıyor gezerken konuşuyoruz.  Turumuz bitiminde ağaçev altında dinlenirken sandığımızdan çıkaracağımız dönüşüm malzemeleri, yünler, keçeler, boyalar, ipler arasından istediğimiz birine başlıyoruz. Saat 19:00 gibi akşam yemeğimize otururuz. Yemek sonrası, yıldızlar altında bir oyunumuz olur mutlaka. :)

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : BURDUR GÖLÜ

Kahvaltımızı yaptıktan sonra Burdur Gölü’ne doğru keşfe çıkacağız.  Doğal kil ile karşılaşacağımız bu yürüyüşte, kil ile oynayabilir, ya da suluboya yapabiliriz.  Meyve sepetimizi de yanımıza almış oluruz, daha uzun göl kenarı keyfi yaparız.  Öğle yemeği için kamp alanımıza dönüyoruz.

Yemek sonrası sandığımız neredeyse, biz de oradayız. Sandığı bulanlar haber ediyor. :) Ardıç Ağacı’nın altındaysa harika! 19.00’da akşam yemeğimiz ardından oyunumuz var. Oyun sonrası ateşbaşına yaklaşırken çocukların ve ateşin sesini duyacaksınız. :)

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün : AKÇAKÖY, LAVANTA DERESİ

Erken Kalkış, bugün Lavanta hasadımız var. :)  Kahvaltımızın ardından Mehmet Abi’mizin ayarladığı traktörümüz geliyor. Akçaköy’e doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız, Fakir Baykurt Müzesi. Ateş başında bahsi geçmişti hani. :) Ardından Lavanta Deresi’ne yürüyoruz. Büyük bulutların altında, tepedeki Ardıç Ağacı’nda, bahçeden topladığımız meyveler ve yanımızda getirdiğimiz sandviçler ile öğle yemeğimizi yiyoruz. Lavanta hasadı için enerji depolayıp hasada geçiyoruz. İşleme gidecek kendi ilk topladıklarımız ardından traktörle kamp alanımıza doğru yola çıkıyoruz. Hasattan sonraki aşamaları da görebileceğimiz, üretim alanına geçiyoruz. Dağ çayımız, Elduran’ı yudumlarken etrafa yayılan kokular eşliğinde aşamalar, hayret verici. Büyük üretim sahasındayız ve saha gözlem fırsatları, çocuklar için en önemlilerinden.

Meyvelerimizi ağaçlardan alıp oyun sandığımızın başında toplanıyoruz yine :) Derken akşam oluyor, yemek, oyun, ateş derken yıldızlar… Bu akşam Lisinia Doğa’nın kurucusu, Öztürk Sarıca Hocamız bizlerle :)

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün : SALDA GÖLÜ

Bugün Salda Gölü’ne gidiyoruz, kahvaltıda bir heyecan saracak bizi. Yorulana kadar orada olacağız.
Sandığımız bile yanımızda. :)   Öğle yemeğimizde, yine bahçeden topladıklarımız, sandviçlerimiz  yanımızda olacak.

Kampa dönüşümüzde dağ çaylarımızı alıp Yeraltı Evi’nin bahçesinde Güneş’e bakarak, çay saati yapıyoruz. Ne tuhaf! Uzun bir masa, kenarı işlenmiş örtüde parlayan çatal ve kaşıklar. :) Sanki hep geç kalan tavşanlar la içiyoruz çayımızı J  Dinlememiz bittiğinde akşam yemeğimiz için vakit kaybetmiyoruuz.  Bu akşam arazide,  “Kutuda Gizli” Oyunumuz var. Heyecan horecan! :)

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün : BURDUR GÖL TEPESİ, DÖNÜŞ

Birlikte kahvaltımızı yaptıktan sonra Burdur Göl Tepesine doğru yürüyüşe geçiyoruz. Kamp alanında yapacağımız öğlen yemeğimize kadar oradayız. Ardından sandığımızın peşinde, ağaç evin altında yaratımlarda olacağız. Meyve saatimiz gelince, bu sefer yolluk olarak da biraz toplarız. :) Dönüş hazırlıklarımızı tamamlayıp Denizli, Çardak Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.

Not:* Hava koşullarına, zamana veya grubumuzun dinamiğine göre program akışında ya da program içeriğinde değişiklikler yapabiliriz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : TL
Nakit indirimli : TL
Single Farkı : TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu