Tur Kodu TUR03-01
19 Mayıs Bozcaada Turu
YER BULURSAN İYİ...
doğa
fotoğraf
kolay
kültür
yürüyüş
yüzme
Tur Özeti

Rembotiko kültürünün kalbinde, ince bir Yunan müziği eşilinde denizle, güneşle bezenmiş bir haftasonu. Son yılların en çok ilgi çeken adasında binlerce yılın öyküsünü dinlerken güneşe ve tarihe doyacaksınız. Rum ve Türk mahalleleri arasında dolaşırken kendinizi çiçeklerle bezeli bir masal diyarında hissedeceksiniz. Homeros’un da dediği gibi… Tanrı insanları, uzun ömürlü olsun diye BOZCAADA’yı yarattı…

Program

1. Gün: İSTANBUL, BOZCAADA

18 Mayıs gecesi İstanbul’dan hareket ediyoruz. Sabah erken saatlerde Geyikli İskelesi’ne ulaşıyoruz. Feribotun hareket saatinin gelmesini beklerken sahildeki kafeteryalarda kahvaltı yapabilirsiniz. Sonrasında feribotla adaya geçip, müsait oldukça odalara yerleşiyoruz. Daha sonra toplanıp araçla adanın arka tarafındaki koyları görebileceğimiz şekilde Ayazma Plajı’na doğru yol alıyoruz. Sonrasında dileyen misafirleri Ayazma Plajı’na bırakıyoruz ve kalan misafirlerle ada merkezine dönüyoruz. Plajda kalan misafirlerimiz hava şartlarının uygunluğuna göre denize girebilir yada güneşlenebilirler. 17:30′da plajda kalan misafirlerimizi ada merkezine getirerek rehberimiz eşliğinde ada sokaklarını geziyoruz. Bozcaada’nın tarihi hakkında rehberimizden bilgi alıp sokakları adımladıktan sonra programımızı tamamlıyoruz. Sonrasında akşam yemeği için anlaşmalı restoranımızda buluşuyoruz ve keyifli bir ortamda yemeğimizi yiyiyoruz. Menüde balık (çupra), salata, dört çeşit meze ve meyve var. Yemeğin ardından ada sokaklarında dilediğinizce gezebilir, yaz aylarına göre sakin bir dönemde gelmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: AKVARYUM KOYU, AYAZMA PLAJI, POLENTE FENERİ

Tüm gün adada serbest zaman. Ada merkezinde dolaşabilir, bisiklet kiralayarak gezebilir, fotoğraf çekebilirsiniz. Dileyen misafirlerimizi 10:30′da ilk önce Akvaryum Koyu’na sonra da Ayazma Plajı’na götürüp, 17:30′da geri getireceğiz. Hava şartları uygun olursa denize girebilir, güneşlenebilirsiniz. Akşam üzeri buluşarak Polente Feneri’ni, Rüzgar Enerji Santrali türbinlerini ve üzüm bağlarını göreceğimiz bir rotadan adanın arka kısmındaki manzara seyir noktasına ulaşıyoruz. Burada günbatımı seyri yapıp ada merkezine dönüyoruz. Akşam yemeği serbest, dilediğinizce tercihte bulunabilirsiniz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: BOZCAADA, İSTANBUL

Kahvaltı sonrası ada merkezinde serbest zaman. Gönlünüzce gezebilir, fotoğraf çekebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında buluşarak 14:00′te hareket edecek feribotla adadan ayrılıyoruz. Çanakkale- Keşan – Tekirdağ güzergahını takip ederek hava ve yol şartlarına bağlı olarak 21:30 civarlarında İstanbul’a ulaşıyoruz. Misafirlerimizi aldığımız duraklara bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 949 TL
Nakit indirimli : 949 TL
Single Farkı : 340 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
  • Ada merkezinde butik otel konaklamalı
 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu