Tur Kodu TUR03-09
Bolu Aladağ Yaylaları
KARA DOYACAKSIN...
doğa
fotoğraf
kolay
trekking
yürüyüş
Tur Özeti
  • Abant ve Gölcük Gölleri
  • Aladağlar’ın muazzam çeşitliliği
  • Karaağaç Yaylası
  • Karda yürüyüş keyfi
  • Herkesin yapabileceği kolay yürüyüşler
Program

1. Gün: ABANT GÖLÜ

Sabah 08:00 gibi İstanbul’dan ayrılıyoruz. Yolda kahvaltı paketlerinizi dağıtıyoruz. Saat 11.30 gibi Abant Gölü Milli Parkı’na varıyoruz. Park girişinde araçtan indikten sonra sizleri 40 dakikalık bir serbest yürüyüş bekliyor. Rehberleriniz gölün karşı tarafında öğle yemeğini hazırlarken siz göl kenarındaki yolda gölün manzarasının keyfini çıkararak yürüyorsunuz. İsteyenler bu serbest zamanda fotoğraf çekecek zamanı bulabiliyor. Öğle yemeği karlar üzerinde sucuk barbekü şeklinde alındıktan sonra isteyenler rehberle beraber orman içi yaylalara yürüyüş yapıyor. Yürümek istemeyenler ise göl kenarında vakit geçirebilir, otellerin kafelerinde oturabilir, kızağa veya ata binerek eğlenceli saatler geçirebilir. Veya göl çevresinde faytonlarla gezi yapabilirsiniz.

Yürüyüşe katılanlar en fazla 2 saatlik yarısı çıkış yarısı iniş bir parkurda, orman içinde oldukça güzel manzaralar eşliğinde yürüyecek. Yürüyüşe başladıktan yaklaşık 20 dakika sonra Mudurnu tarafına bakan tepeye ulaşıyoruz. Buraya ulaştığımızda sizi bir sürpriz bekliyor olacak. Patikanın yanındaki dik yokuşa kurulan kızak pisti mecburi mola vermemize sebep oluyor. 20 dakika burada kızak ve şambrellerle kaydıktan sonra vericiye çıkan yoldan ilerliyoruz. Yarım saat sonra orman içine dalınıyor. Özellikle bu kısım çok zevkli, karlarla kaplı ağaçlar arasında karda yuvarlana yuvarlana aşağıya iniyoruz. Eğer grup isterse yürüyüş uzatılabilir.

Saat 16.00 civarında Abant’tan ayrılıp otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: KARAAĞAÇ YAYLASI, GÖLCÜK GÖLÜ, DÖNÜŞ

Sabah kahvaltısının ardından Aladağ’a çıkarak belki de en zevkli yürüyüş parkurumuz olan Karaağaç Yaylası yürüyüşümüze başlıyoruz. Yaklaşık 4 – 5 Km. ( 2,5 Saat ) sürecek bu güzel yürüyüş güzergâhında orman içi, dere geçişi ve yayla yolundan süren yürüyüşümüzün sonunda Aladağ İzcilik Tesisleri’ne varıyoruz. Buradan ayrılarak yolumuz üzerindeki Gölcük Gölü ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi burada yiyeceğiz. Yemeğin ardından göl etrafında kısa bir gezi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Sapanca Gölü kenarında vereceğimiz mola sonrasında İstanbul’a varıyoruz. Bir başka BUKLA TUR gezisinde buluşmak dileğiyle…

 
Fiyat
Tur fiyatı : 425 TL
Nakit indirimli : 425 TL
Single Farkı : 120 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Aktivite
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu