Tur Kodu TUR05-20
Beyoglu – Pera Günübirlik
kolay
kültür
yürüyüş
Tur Özeti

Bir çoğumuzun yaşadığı bu kentin en işlek mekanlarından biridir Beyoğlu. Özellikle 18 ve 19. Yüzyıllarda gelişen mimari yapısı ve şehrin ekonomisinin yönlendiği nokta olarak önemini günümüze kadar korumuş tarihi bir alan. Pasajları, Kiliseleri, Modern Hanları ve Binaları ile gezmeye değer bir rota. Çoğumuzun içselleştiremediği İstanbul?da özel bir gezi rotası ve programı. Yaşadığımız bu kenti tanımak için küçük bir fırsat.

Program

Turumuz  09.00da Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde başlar..

19.yy’dan itibaren Batılı bir semt olarak şekillenen eskinin Perası, günümüzün Beyoğlusu’nun ara sokakları, ana caddesi, tarihi apartmanları, hanları, konsoloslukları-sarayları, dükkanları, meşhur lokantaları, meyhaneleri, pastaneleri, otelleri, okulları, geçitleri, pasajları, kiliseleri, cemaatleri, ünlü simaları, aileleri hakkında rehberimizden zengin bilgiler alarak Taksim‘den Tünel’e doğru adım adım yürüyoruz..

Gezimizde Taksim Meydanı Yapıları, Atatürk Heykeli, Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi, Afrika Han, Sıraselviler, Esayan-Zapyon Okulları, St.Pulcherie Lisesi, Çukurcuma Semti ve Antikacıları, Yeşilçam Sokağı ve Artistler Kahvehanesi, Rumeli Pasajı, Atlas Pasajı (Köçeyan Konağı), Bayram Sokak, Doğançay Müzesi, Balıkpazarı, Çiçek Pasajı, Üç Horan Ermeni Kilisesi, Nevizade, Galatasaray Meydanı ve Yapıları, St.Antuan Kilisesi, El Hamra Pasajı, Hazzopulo Pasajı (Danışman Geçidi), Surp Yerrortutyun Ermeni Kilisesi, Tarihi İtalyan İşçiler Derneği – Garibaldi Binası, Pera Müzesi (Dileyen müzeyi gezip meşhur Kaplumbağa Terbiyecisi tablosunun orijinalini görebilir. Dileyen de müzenin şık lobisinde çay-kahve içebilir), Meşrutiyet Caddesi Yapıları, Suriye Pasajı, Markiz ve Lebon Pastaneleri, Rusya-Hollanda-İsveç Konsolonlukları/Sarayları, Narmanlı Han, Tarihi Tünel İşletmesi ve Galata Mevlevihanesi gibi yapıları görerek turumuzu 17.00 civarında Tünel meydanında bitiriyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 65 TL
Nakit indirimli : 65 TL
Single Farkı : 0 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Aktivite
Zorluk Derecesi
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Kişisel İhtiyaç
Yanında Getir
Bukla Notu