Tur Kodu RUSMOS
Beyaz Geceler
fotoğraf
kolay
kültür
laylaylom
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti
Program

1. Gün İstanbul: ST. PETERSBURG

İstanbul Havalimanı THY grup kontuarı önünde saat 09:00′da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY’nin TK401sefer sayılı uçağı ile saat 10:55′te St.Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 14.20′de St. Petersburg’a varışı takiben pasaport işlemlerive rehberimizle buluşma. Yapılacak olan panoramik şehir turunda dünyanın en ünlü mimar ve sanatçılarının en güzel örneklerininsergilendiği caddeleri ve şehrin tarihi ve turistik yerlerini görme imkanı yakalayacağız. Ünlü yazarların kitaplarında işlenen ünlü Nevsky Prospect, Eski Liman Fenerleri, Darphane, Saat Kulesi, Deli Petro’ nun Heykeli, Kışlık Saray, Saray Meydanı, Amirallik Binasıve Avrora Zırhlısı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Serbest zaman ve konaklama otelimizde.

2. Gün: ST. PETERSBURG 

Sabah kahvaltısının ardından Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi’ ni geziyoruz.Bu muhteşem ve devasa müze, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na da girmiştir. Öğleden sonra ST.Petersburg Kanalları Tekne Turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda rehberimiz eşliğinde St. Petersburg’u bir de kanallardan görerek, Neva Nehri’ne kadar uzanıyoruz. Tur bitiminde serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün: ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından Peterhof Yazlık Sarayını gezmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bu turumuzda Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelaleninsüslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilkmimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitiminden sonra vereceğimiz serbest zaman süresince St.Petersburg’un tarihi veturistik yerleri gezilebilir yerel mağazalarından alışveriş yapılabilir. Tur bitiminden sonra serbest zaman. Aksam yemeğimizi Troika Restoran’ ta alıyoruz. Rus Halk Dansları ve müzikleriyle beraber muhteşem lezzetlerin bizi beklediği bu gecenin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4. Gün: ST. PETERSBURG – MOSKOVA

Sabah erken saatlerde odaları boşaltma ve özel aracımızla Moskova Tren İstasyonu’na transfer. Hızlı tren ile Moskova yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek. Moskova’ya varışımızın ardından yapacak olduğumuz panoramik Moskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastırı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5. Gün: MOSKOVA

Sabah kahvaltısının ardından Moskova Metrosu & Arbat & Nazım Hikmet’ in Mezarı gezilerini yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Stalin tarafından 1931′de başlatılan Moskova Metrosu,günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyonbakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğekapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yerdir. Bu sokakta geçireceğimiz keyiflizamanın ardından özel aracımız ile Novadieviçe Mezarlığı’na gidiyor ve Nazım Hikmet’in Mezarı’nı ziyaret ediyoruz. Turbitimi serbest zaman. Akşam ünlü Kostroma Rus Dansları etkinliğine katılmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Rusya’nın enönemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip “Kostroma Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu” klasik danslardan, modern baleye tarihten günümüze Rusya’nın yaşamını geniş bir yelpazede müzik, dans ve tiyatroyu bir araya getirerekizleyicilere mükemmel bir şölen sunuyor. Geceleme otelimizde.

Kostroma Dans Grubu’nun gösterileri Haziran –Eylül ayları arasında sezonluk olarak gerçekleşmektedir. Tercih edilen tur tarihine göre bu program gerçekleşmeyecektir.

6. Gün: MOSKOVA – İSTANBUL 

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra odalarımızı boşaltıyor ve Kremlin Turumuzu yapmak üzere Otelimizden ayrılıyoruz. Bu turumuzda devrim öncesinde Rus Çarlarının ikametgahı olan bu dünyaca ünlü kalenin çeşitli bölümlerinin ve ikonolar & fresklerle süslü katedrallerinin yanı sıra 218 ton ağırlığıyla dünyanın en büyük çanını görebilirsiniz. Turumuzun ardından havaalanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından saat 15:00′te THY TK418 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket. Saat 18:05′te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1299 €
Nakit indirimli : 1299 €
Single Farkı : 150 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

4 yıldızlı yarı merkezi otellerde oda kahvaltı olarak yapılmaktadır.

 
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Bukla Notu