Tur Kodu DEUSCH
Uçaklı Baden Württemberg – Alsace & Karaorman
ALMANYA'NIN FARKLI YÜZÜ
çocuk
dağ tırmanışı
fotoğraf
kültür
orta
Trekking @en
Uçak Dahil
yurtdışı
Tur Özeti

Dünyaca ünlü Karaorman Bölgesi’nin güney kısmını keşfedebileceğimiz bu tur farklı güzellikleri bir arada sunuyor. Gastronomiden mimariye, çeşitli doğa sporlarında tarihe kadar birçok konuda iddialı Karaorman size unutulmayacak bir tatil vaadediyor.

Freiburg ve Colmar gibi Almanya’nın ve Fransa’nın en güzel şehirlerinden ikisini barındıran turumuz ayrıca irili ufaklı kasabalar, köyler, milli parklar, müzeler ve muazzam manzaralar içeriyor. Türkiye’ye döndükten sonra Karaorman meyveli pastlarınızı her yediğinizde Karaorman’ı özlemle yeniden gözünüzde canlandıracaksınız.

 

Diğer Karaorman Turu Alternatiflerimiz;

Baden Württemberg – Alsace & Karaorman (3 gece 4 gün)

Uçaklı Baden Württemberg – Alsace & Karaorman (4 gece 5 gün)

Program

1. Gün: (İsviçre-Almanya) BASEL/STUTTGART – FREIBURG

Basel-Mulhouse EuroAirport veya Stuttgart Havaalanı’na gelen misafirlerimizi karşılıyor ve Freiburg’daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra uyum amaçlı kısa bir şehir turu yapıyoruz. Akşam yemeğinizi bizim önereceğimiz ya da kendi seçeceğiniz bir restoranda yiyebilirsiniz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: (Fransa) COLMAR – FREIBURG

Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Fransa’nın Alsace yöresindeki küçük ama bir o kadar da harika şehri Colmar’a doğru yola çıkıyoruz. 14.yüzyıldan kalma, şekerden yapılmış hissi uyandıran evleriyle sizi baştan çıkaracağını garanti ediyoruz. Sonrasında Freiburg’a geri dönüp Tarihi Münster Kilisesi ve önündeki meydanda kurulan pazarı, Freiburg’un ünlü dar sokaklarını, küçük bir tepede bulunan seyir terasını, Dreisam Irmağı kenarını geziyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: (Almanya) HINTERZARTEN – TITISEE - HINTERZARTEN

Yürüyüşlerimizin merkezi olacak Hinterzarten adlı kasabaya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Titisee adındaki Almanya’nın en güzel göllerinden birine kısa bir yürüyüş düzenliyoruz. Yürüyüşümüz 3 ila 4 saat arasında değişiklik gösterebilir. Sonrasında akşam yemeği için otelimize geri dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: FELDBERG - HINTERZARTEN

Kara Orman’ın en yüksek noktası ve Alplerin Almanya kısmından sonra ülkenin en yüksek dağı olan Feldberg’e biraz zorlu bir yürüyüş bizi bekliyor. Bu yürüyüş için öngörülen süre 4 saattir ve otelden başlayıp Feldberg’de sona erecektir. Yükseklik anlamında pek de iddialı olmamasına rağmen nefes kesici Kara Orman manzarası sayesinde ülkenin en gözde dağıdır.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: SANKT MAERGEN - SANKT PETER - HINTERZARTEN

Sabah otelimizden ayrılıp Sankt Maergen isimli köye gidiyoruz. Masallardan çıkmış gibi duran bu iki Güney Almanya kasabası arasında 8,5 kilometrelik keyifli bir yürüyüş yapıyoruz ve köyleri geziyoruz. Sankt Peter’e vardıktan sonra gezi ve kahve molası veriyoruz. Sonrasında Hinterzarten’a geri dönüp kalan zamanı serbest olarak kullanıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün: HEIMATPFAD HOCHSCHWARZWALD

Heimatpfad Hochschwarzwald turu için kahvaltıdan sonra yola çıkıyoruz. Toplamda 10 kilometre olan turumuz Hinterzarten’dan başlayarak tekrar Hinterzarten’a geri dönecektir. Yol üzerinde değirmenler, köprüler, minik şelaleler, halat imalathanesi, taşköprü, cam imalathanesi gibi birçok farklı görülmeye değer yapılar bizleri bekliyor. Yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra eşyalarımızı otelimizden alıyoruz ve aracımızla Stuttgart veya Basel Havaalanı’na gidiyoruz. Bir başka BUKLATUR organizasyonunda görüşmek üzere.

 

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1175 €
Nakit indirimli : 1175 €
Single Farkı : 300 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

Konaklama her şehir için belirtilen otellerden birinde yapılacaktır.

Freiburg: Novotel Freiburg am Konzerthaus
Hinterzarten: Schwarzwaldhof Hotel – Hotel am Bach – Hotel Imbery

 
Yöre Bilgileri
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir