Tur Kodu DEUFRA
Baden Württemberg – Alsace – Strasbourg & Karaorman Noel
MERRY CHRISTMAS!
çocuk
dağ tırmanışı
fotoğraf
hiking
kültür
orta
Uçak Dahil
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti

Dünyaca ünlü Karaorman Bölgesi’nin güney kısmını keşfedebileceğimiz bu tur farklı güzellikleri bir arada sunuyor. Gastronomiden mimariye, çeşitli doğa sporlarında tarihe kadar birçok konuda iddialı Karaorman size unutulmayacak bir tatil vaadediyor.

Freiburg ve Colmar gibi Almanya’nın ve Fransa’nın en güzel şehirlerinden ikisini barındıran turumuz ayrıca irili ufaklı kasabalar, köyler, milli parklar, müzeler ve muazzam manzaralar içeriyor. Türkiye’ye döndükten sonra Karaorman meyveli pastlarınızı her yediğinizde Karaorman’ı özlemle yeniden gözünüzde canlandıracaksınız.

Program

1. Gün: (İsviçre-Almanya) BASEL – FREIBURG

Basel-Mulhouse EuroAirport’a gelen misafirlerimizi karşılıyor ve Freiburg’daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra uyum amaçlı kısa bir şehir turu yapıyoruz. Akşam yemeğinizi bizim önereceğimiz ya da kendi seçeceğiniz bir restoranda yiyebilirsiniz.

2. Gün: (Fransa-Almanya) COLMAR –  FREIBURG

Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Fransa’nın Alsace yöresindeki küçük ama bir o kadar da harika şehri Colmar’a doğru yola çıkıyoruz. 14.yüzyıldan kalma, şekerden yapılmış hissi uyandıran evleriyle sizi baştan çıkaracağını garanti ediyoruz. Colmar gezisinden sonra Freiburg’a dönüyoruz. Burada Münster Katedrali ve önündeki meydanda kurulan pazarı, Freiburg’un ünlü dar sokaklarını, küçük bir tepede bulunan seyir terasını, Dreisam Irmağı kenarını geziyoruz.

3. Gün: (Fransa-Almanya) STRASBOURG – FREIBURG

Kahvaltı sonrası Strasbourg’a doğru yola çıkıyoruz. Strasbourg’daki şehir turumuzda Notre Dame Katedrali, Petite France semti,  Alsace’ın en tipik karakteristik özelliğini belirleyen yarı ahşap evler, Avrupa Konseyi, İnsan Hakları Mahkemesi ve Avrupa Parlementosu  göreceğiz. Akşam yemeğini aldıktan sonra Freiburg’a geri dönüyoruz.

4. Gün: (Almanya) FREIBURG – TITISEE - HINTERZARTEN

Kahvaltıdan sonra Freiburg’dan ayrılıp Karaorman bölgesindeki Hinterzarten adlı kasabaya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Titisee adındaki Almanya’nın en güzel göllerinden birine kısa bir yürüyüş düzenliyoruz. Yürüyüşümüz 3 ila 4 saat arasında değişiklik gösterebilir. Sonrasında akşam yemeği için otelimize geri dönüyoruz.

5. Gün: (Almanya) HEIMATPFAD HOCHSCHWARZWALD

Heimatpfad Hochschwarzwald turu için kahvaltıdan sonra yola çıkıyoruz. Toplamda 10 kilometre olan turumuz Hinterzarten’dan başlayarak tekrar Hinterzarten’a geri dönecektir. Yol üzerinde değirmenler, köprüler, minik şelaleler, halat imalathanesi, taşköprü, cam imalathanesi gibi birçok farklı görülmeye değer yapılar bizleri bekliyor. Yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra eşyalarımızı otelimizden alıyoruz ve Freiburg üzerinden Basel Havaalanı’na gidip İstanbul’a geri dönüyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 825 €
Nakit indirimli : 825 €
Single Farkı : 250 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

Konaklama her şehir için belirtilen otellerden birinde yapılacaktır.

Freiburg: Novotel Freiburg am Konzerthaus
Hinterzarten: Schwarzwaldhof Hotel – Hotel am Bach – Hotel Imbery

 
Yöre Bilgileri
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir